Переможці Здолбунівського районного конкурсу юнацької творчості “За Україну, за її волю!” разом з ініціаторами та організаторами конкурсу 29 та 30 липня 2017 року здійснили поїздку  до Карпат зі сходженням на гору Маківку, де відбувся славетний бій українських січових стрільців та віддали шану загиблим героям.

Також усі учасники мандрівки відвідали музей битви на Маківці, створений 5 років тому сільським головою с. Тухля Андрієм Ткачиком. Раніше пан Андрій працював єгерем і бачив скільки всього, що лишилося в горах після битви не використовується і втрачається назавжди. Так виникла ідея створити музей.

Такій великій кількості експонатів може позаздрити будь-який музейний заклад. Тут все, що було у вояків тих часів: від важкої зброї до дрібних особистих речей. Тепер ці предмети, які просто пропали б, доступні для огляду усім, хто цікавиться історією України.

Нагадаємо, що з метою національно-патріотичного виховання молоді, прославлення борців за волю України, залучення обдарованої молоді до творчої діяльності відділом освіти Здолбунівської райдержадміністрації, за підтримки громадської організації “Здолбунівська сотня самооборони”, було організовано і проведено щорічний районний конкурс юнацької творчості “За Україну, за її волю!”.

Згідно з умовами конкурсу його учасники, а це – учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл Здолбунівщини, мали передати своє бачення збройної боротьби за українську державність у ХХ столітті та у наш час у вигляді художнього, поетичного твору, публіцистичного есе чи малюнка.

12 травня 2017 року було підбито підсумки конкурсу «За Україну, за її волю!» та визначено переможцями:

у номінації «Поетичний твір»
І місце – Андрощук Дарину, ученицю 9 класу Кунинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
І місце – Крохмалюк Єлену, ученицю 9-Б класу Здолбунівської гімназії;
І місце – Солтис Марію, ученицю 9-Б класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6;
ІІ місце – Козлюк Катерину, ученицю 9-Б класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4;
ІІ місце – Полюхович Валентину, ученицю 8 класу Суємської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
ІІ місце – Ромашка Олександра, учня 10 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5;
ІІ місце – Семенчук Ольгу, ученицю 10 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3;
ІІІ місце – Гарасимчук Анастасію, ученицю 10 класу Уїздецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
ІІІ місце – Жданюк Василину, ученицю 9 класу П’ятигірської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів .

у номінації «Художній прозовий твір»
І місце – Григорук Юлію, ученицю 10 класу Здолбунівської гімназії, вихованку Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва;
І місце – Котлишину Богдану, ученицю 10 класу Бущанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
І місце – Матвійчук Ірину, ученицю 9 класу Уїздецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованку Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва;
ІІ місце – Бородій Анастасію, ученицю 8 класу Новосілківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»;
ІІ місце – Голуб Ірину, ученицю 10 класу Мізоцького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей»;
ІІІ місце – Бондар Юлію, ученицю 9 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3;
ІІІ місце – Романчук Олену, ученицю 9-Б класу Здовбицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованку Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва;
ІІІ місце – Склянчука Івана, учня 10 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6, вихованця Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва.

у номінації «Малюнок»
І місце – Бондаря Сергія, учня 9-А класу Здовбицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
ІІ місце – Бородій Анастасію, ученицю 8 класу Новосілківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів -дошкільний навчальний заклад»;
ІІ місце – Молчанович Лілію, ученицю 9-Б класу Мізоцького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей»;
ІІ місце – Нестерчука Романа, учня 10-А класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6;
ІІІ місце – Ішлер Діану, ученицю 9 класу Глинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;
ІІІ місце -Тонковида Артема, учня 11 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.

Нагородження переможців та учасників цьогорічного конкурсу “За Україну, за її волю!” відбувалося на урочистих лінійках Останнього дзвоника та на урочистих заходах присвячених Дню молоді та на етно-еко фестивалі «Буща Папороть».