03 червня 2016 року, під головуванням голови райдержадміністрації Сергія Кондрачука, та за участі першого заступника голови райдержадміністрації Леоніда Власюка, заступника голови районної ради Олександра Бухала, начальника Рівненської ОДПІ ГО ДФС у Рівненській області Ірини Олендер, заступника начальника Рівненської ОДПІ ГО ДФС у Рівненській області Олега Кобилянського та начальника Здолбунівського відділення Рівненської ОДПІ ГО ДФС у Рівненській області Руслани Мички відбулася нарада з головами місцевих рад.

На нараді головну увагу було приділено питанню наповнення місцевих бюджетів. Зокрема, було наголошено, що до основних джерел наповнення місцевих бюджетів відносяться: земельний податок, податок на нерухоме майно та акцизний збір.

Особливо актуальним було обговорення питання нарахування податку на землю. Заступник начальника Рівненської ОДПІ ГО ДФС у Рівненській області Олег Кобилянський зазначив, що при розрахунку податку на землю необхідно враховувати нормативно-грошову оцінку землі, а також поінформував, що посадові особи органів місцевого самоврядування мають можливість визначити нову ставку по земельному податку до 15 липня 2016 року, яка діятиме у 2017 році.

Начальник Здолбунівського відділення Рівненської ОДПІ ГО ДФС у Рівненській області Руслана Мичка наголосила на необхідності збору коштів за податок за землю з боржників.

По питанню щодо введення нового податку на нерухомість для фізичних осіб виступив начальник відділу Рівненської ОДПІ ГО ДФС у Рівненській області Андрій Остапенко, який поінформував присутніх про механізм нарахування даного податку на житлову та нежитлову нерухомість.

Також було зазначено, що створено комісію з визначення збитків за несплату податків за землю та нерухомість.

За результатом розгляду зазначених питань прийнято рішення:

-про необхідність створення бази даних на платників податків;

-про оформлення місцевими радами права власності на безхазяйне нерухоме майно;

-про створення робочої групи для обстеження торгових об’єктів та виявлення неплатників акцизного збору за продаж алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інше.