Меню
Герої не вмирають
Банери

За 9-ть місяців 2016 року чисельність зареєстрованих безробітних осіб у Здолбунівському районному центрі зайнятості у порівнянні із відповідним періодом 2015 року зменшилась на 8 осіб і склала 3200 осіб. Поліпшенню ситуації щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття сприяло збільшення обсягів та підвищення ефективності соціальних послуг, які надаються населенню та роботодавцям Здолбунівським районним центром зайнятості.

У січні-вересні 2016 року у базі даних центру зайнятості знаходилося 2227 вакансій, що на 12,6% більше, ніж у відповідному періоді 2015 року. 90,7% вакансій було укомплектовано (у січні-вересні 2015 року – 83,2%).

Укомплектування вакансій ускладнюється через невідповідність професійно-кваліфікаційному рівню безробітних вимогам роботодавців; транспортну недоступність певної кількості робочих місць, особливо у сільській місцевості; ускладнення можливості регіонального перерозподілу робочої сили через високу вартість житла; низький розмір запропонованої заробітної плати (у середньому 84,9% вакансій пропонували мінімальну заробітну плату і тільки 1,52% вакансій – зарплату вище середньої по регіону).

У січні-вересні 2016 року на обліку у центрі зайнятості району перебували 4260 незайнятих громадян, з яких статус безробітного мали 3200 особи.

За направленням Здолбунівського РЦЗ протягом звітного періоду було працевлаштовано 1821 незайняті особи, що на 19,5% більше, ніж за 9-ть місяців минулого року. Рівень працевлаштування зріс з 37,6% у січні-вересні 2015 року до 42,7% у звітному періоді.

Здолбунівський районний центр зайнятості здійснює працевлаштування  безробітних громадян шляхом надання компенсації роботодавцям за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Така форма роботи використовується, перш за все, для працевлаштування осіб, які не конкурентоздатні на ринку праці. Упродовж січня-вересня 2016 року шляхом надання компенсацій роботодавцям було працевлаштовано 26 безробітних.

З метою підтримки малого бізнесу передбачено фінансування виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. За звітний період таку допомогу отримала 1 особа.

Одним із пріоритетів діяльності служби зайнятості є професійна орієнтація громадян, яка направлена на профілактику безробіття, а також здійснення превентивних заходів щодо підвищення якості робочої сили на ринку праці. Протягом січня-вересня 2016 року профорієнтаційні послуги центру зайнятості отримали 5086 осіб, з них 2806 осіб – безробітне населення. У масових профорієнтаційних заходах взяли участь 2280 осіб, включаючи учнівську молодь, батьків учнів, працівників освіти. Молодим людям надаються профінформаційні та профконсультаційні послуги щодо вибору майбутньої професії з урахуванням потреб ринку праці.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного складу громадян, що шукають роботу, вимогам роботодавців, обласна служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних. У січні-вересні 2016 року 590 безробітних громадян проходили професійне навчання за направлення служби зайнятості, що на 21 особу менше, ніж за відповідний період минулого року. Зріс рівень охоплення безробітних професійним навчанням з 18,2 % у січні-вересні 2015 року до 18,4% у звітному періоді.

Ефективною ланкою у системі організації професійного навчання безробітних громадян є Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, у якому протягом січня-березня поточного року навчалося 330 безробітних Здолбунівського району.

Центр зайнятості надає можливість тимчасового працевлаштування незайнятим  трудовою діяльністю громадянам. Так, однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці є організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Протягом січня-вересня 2016 року до таких робіт залучено 235 осіб.

Станом на 1 жовтня 2016 року на обліку у Здолбунівському районному центрі зайнятості перебувало 1406 незайнятих громадян, статус безробітного мали 1343 особи, з яких 1071 чол. отримували допомогу по безробіттю.

Кількість вакансій станом на 01.10.2016 року становила 72 одиниці (станом на 01.10.2015 року – 158), у тому числі для робітників – 48, для службовців – 20 та 4 – для осіб, які не мають спеціальної підготовки.