Меню
Герої не вмирають
Банери

Гарною традицією у центрі зайнятості стало надання інформації безробітним особам через проведення  семінарів «Легальна зайнятість», які проводить провідний юрисконсульт Здолбунівського районного центру зайнятості Валентина Борисівна Федорук.

Метою таких заходів є розкриття для безробітних переваг легального працевлаштування в Україні та застереження від випадків шахрайства при працевлаштуванні.

На семінарі юрисконсульт змальовує переваги легального працевлаштування та інші питання, які включають у себе порядок та умови укладення трудових договорів та договорів цивільно-правового характеру, види шахрайства при працевлаштуванні та відповідальність безробітної особи в разі подання (не подання) нею інформації про працевлаштування до центру зайнятості.

Обов’язково інформує, що працівникам, яким пропонують роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», перш, ніж погодитися на дану пропозицію, варто зважати на переваги офіційного працевлаштування, серед яких:
 сплачені із заробітної плати страхові внески – це гідна пенсія в майбутньому, страхові виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття;
 можливість реалізувати свої здібності в продуктивній та творчій праці, проявити себе, закріпити за собою позитивну репутацію, а також мотивація до удосконалення навиків та перспектива кар’єрного росту;
 гарантії з боку роботодавця по дотриманню норм трудового законодавства: встановлення тривалості робочого часу, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, вирішення питань охорони праці і т.д.;
 можливість захисту законом прав та інтересів працівників та розгляду трудових спорів, що виникають між працівником та роботодавцем, у судовому порядку.

Впродовж заходу Валентина Борисівна приводить багато прикладів, з якими вона зустрічалася у своїй практиці щодо порушень та незахищеності громадян під час легальної та нелегальної зайнятості, про існуючі види шахрайства та рабства.

Валентина Федорук також є членом комісії по легалізації заробітної плати та зайнятості населення, яка створена і працює у Здолбунівському районі.

Районна влада ставить завдання детінізації трудових відносин, а також здійснення соціального захисту працюючого населення, винайдення додаткових резервів по створенню нових робочих місць в районі, розширення сфери застосування праці та зниження рівня безробіття, наповнення бюджету. Так протягом січня – березня 2017 перевірено 52 суб’єкта підприємницької діяльності.

Безробітні активно відвідують цей семінар, тому що інформація дуже корисна та необхідна для шукачів роботи різного віку, статі, рівня освіти, професійних знань та умінь. Як правило, після проведення семінару у присутніх виникає багато різних запитань, відбувається активний обмін досвідом.

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031