Меню
Герої не вмирають
Банери

Професійне свято – це чергова нагода ще раз підсумувати зроблене, проаналізувати проблеми, поміркувати про перспективи. 21 грудня 1990 року Верховна Рада України прийняла рішення про створення Державної служби зайнятості. Це був період, коли країна тільки готувалася до ринкових відносин і про таке явище як безробіття більшість знали тільки з досвіду зарубіжних країн.

Становлення служби відбувалося водночас із законодавчим визначенням такого соціально-економічного явища, як безробіття, усвідомленням державними органами всіх рівнів, роботодавцями, профспілками, суспільством загалом гостроти цієї проблеми, основних напрямків подолання безробіття та соціального захисту незайнятих громадян.
Здолбунівський центр зайнятості було створено 19 квітня 1991 року. Колектив на той час складався з 4-ох осіб. Безробітних ще практично не було, а проблемних питань зі створенням та належним функціонуванням центру зайнятості було достатньо. За чотири роки після створення центру біля 30 організацій подали списки про наступне скорочення близько 400 працівників. Але в центр зайнятості майже ніхто не звертався, в той час це було соромно, вважалося принизливим, та й на багатьох підприємствах ще була робота. Потім ситуація на ринку праці різко змінилась, і за три минулі десятиріччя чимало мешканців міста та району відчули на собі, що таке безробіття і як це непросто, коли залишаєшся без роботи та засобів до існування. Були різні періоди в роботі служби зайнятості: і неодноразові зміни та невідповідність законодавства, і велика кількість осіб на обліку. Сьогодні, як і завжди, головним питанням для нас є сприяння працевлаштуванню та надання соціальних послуг громадянам, які до нас звертаються. Треба констатувати – ці послуги надаються вчасно, фахово, з індивідуальним підходом до кожного. Ситуація на сучасному ринку праці залишається складною, особливо в міжсезонний період, а тим більше на час запровадження карантину. На підприємствах та в установах йде оптимізація виробничих процесів, скорочення, робота не є стабільною: подекуди з неповним робочим днем, тижнем, місяцем. Актуальних вакансій лише 140, а на обліку перебуває майже 1000 осіб. Наслідком незбалансованості пропозиції робочої сили із попитом на неї є високий рівень безробіття, зокрема прихованого та часткового.

Стратегічним завданням на сьогоднішній день є реальне поліпшення якості життя населення Здолбунівщини, зокрема, зменшення соціальної проблеми суспільства – безробіття. Але жоден з державних органів не здатний вирішувати цю проблему одноосібно, без дієвої підтримки соціальних партнерів та роботодавців. Не становить виключення і служба зайнятості. Саме роботодавці, які є нашими постійними та надійними партнерами, є домінуючою силою на ринку праці та рушійною силою в економіці. Тісна взаємодія та чітка організація роботи служби зайнятості з роботодавцями є основною умовою поліпшення ситуації на місцевому ринку праці. Лише завдячуючи кропіткій спільній праці ми допомагаємо людям знайти своє місце у житті.

Сьогодні, у переддень 30-ти річчя служби зайнятості, Здолбунівська районна філія Рівненського обласного центру зайнятості – установа, яка професійно, на високому рівні виконує великий перелік покладених на неї обов’язків, яку знають і ми сподіваємося, поважають. Ми глибоко вдячні тим працівникам, які своєю наполегливою працею створювали центр і стверджували його позитивний імідж. Це Марія Андріївна Баранець, Лариса Вікторівна Сидорня, Тетяна Іванівна Донська, Надія Сергіївна Піщалюк, Лідія Іванівна Руденко, Руслана Валентинівна Романчук, Марія Олександрівна Орловська, Валентина Борисівна Федорук, Оксана Федорівна Шнайдер та інші.

За роки спільної роботи я вдячний головам та управлінцям Здолбунівської райдержадміністрації та районної ради, величезній команді місцевих рад району та соціальних служб, керівникам підприємств, установ, та приватним підприємцям з якими результативно співпрацюємо, з чітким розумінням спільної роботи та партнерства вирішуємо проблеми, які перед нами виникають. Ми стоїмо на порозі нового 2021 року і, звичайно, всі сподіваємося на краще. Для цього щодня треба докладати багато зусиль та працювати над тим, щоб наша робота приносила ще більше користі. Сьогодні я впевнено стверджую, що колектив Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості – це сильна професійна команда, їй під силу виконувати завдання, та показувати свою ефективність. В день 30-ти річчя створення служби я щиро і сердечно вітаю своїх колег, колег усієї України. Бажаю, щоб ваша праця завжди була плідною і потрібною людям, щоб все це гідно оцінювалося. Здоров’я вам, оптимізму та енергії, щирості, миру та злагоди в кожній родині.

                                                                                                                                 Сергій БАБИЧ

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031