Меню
Герої не вмирають
Банери

Сьогодні, 23 січня 2018 року у зв’язку з випадком африканської чуми свиней (АЧС) було проведено позапланове засідання  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації та прийняте рішення від 23.01.2018№1 «Про заходи з недопущення поширення та ліквідації спалаху африканської чуми свиней в індивідуальному господарстві у смт Мізоч Мізоцької селищної ради».

Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) АЧС. Це індивідуальне господарство в смт Мізоч.

Зона захисту – це територія, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, включає все селище Мізоч та територію, що його оточує до межі наступних населених пунктів.

Зона спостереження (нагляду) має наступні межі:

– на північ – до ставу у с. Глинськ;

– на схід – до початку с. Лебеді Острозького району;

– на південь – до закінчення с. Мости;

– на захід – до початку с. Острів Дубенського району.

До зони спостереження віднесено села: Кунин, Уїздці, Коршів, Клопіт, Гільча Перша, Гільча Друга, Йосипівка, Урвенна, Загребля, Лідаво, В’юнівщина, Замлинок, Дермань Перша, Дермань Друга, Мізочок, Озірко, Півче, Суйми, Будераж, Святе, Новий Світ, Мости, Буща, Нова Мощаниця, Стара Мощаниця, Мала Мощаниця, Супно, Білашів, Стеблівка, Спасів, Цурків, Загора, Глинськ, Підгайне, Борщівка Перша, Борщівка Друга.

У неблагополучному пункті (вогнищі) сьогодні працюють спеціалісти районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та Здолбунівської райдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Здолбунівського відділення поліції Острозького відділу поліції Головного управління  Національної поліції в Рівненській області та ДПРП18 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Рівненській області та Мізоцька селищна рада та інші.

В рамках прийнятого «Плану заходів по профілактиці, недопущенню поширення та ліквідації захворювання на АЧС в епізоотичному вогнищі» проводяться відповідні заходи, а саме встановлено пост, на якому облаштовано дезбар’єр, та відповідні попереджувальні знаки. Проведені роботи з вилучення однієї свинної туші та одного трупу свині, їх спалено у визначеному місці за межами населеного пункту та захоронено. У приміщенні хліва та на прилеглій території проведено вимушену дезінфекцію.

В зоні захисту, а саме в смт Мізоч, в період до 02 лютого 2018 року необхідно забезпечити забій усіх клінічно здорових свиней населення та господарств. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати – заборонено.

Заборонено торгівлю на ринку в смт Мізоч живими свинями та продуктами з них.

У зоні нагляду органам місцевого самоврядування доручено провести збори громадян у населених пунктах з проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

Ще раз звертаємо увагу громадян Здолбунівського району на небезпеку даного захворювання, тому просимо Вас:

  • не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;
  • жителям населених пунктів, які мають поголів’я свиней, утримувати їх в «закритому режимі», в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;
  • категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;
  • при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-26-26.

 

Здолбунівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Рівненській області

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериТравень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031