Меню
Герої не вмирають
Банери

Цьогорічні абітурієнти зіштовхнуються з черговими змінами. Тепер результати ЗНО будуть множитись на три коефіцієнти: регіональний, галузевий та сільський. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Зміни в систему внесені з метою кращого балансування абітурієнтів по регіонах України. В Україні велика кількість ВНЗ, багато з яких не є популярними з тих чи інших причин – деяких не влаштовує регіональне розташування, інших – недостатня популярність установи. Однак це не є показником якості освіти, а лише особиста перевага абітурієнта. Так чи інакше, коефіцієнти покликані врівноважити попит серед вступників.

 

Регіональний коефіцієнт дорівнює:
1 – якщо абітурієнт вступає до Києва.
1,01 – якщо в Дніпро, Львів, Одесу чи Харків.
1,02 – всі інші регіони.
1,03 – якщо в Донецьку чи Луганську області, в переміщенні ВНЗ.

Галузевий коефіцієнт додається в залежності від обраної спеціальності – в пріоритеті стоїть орієнтованість на природно-технічні спеціальності, попит на які часто менший через високу складність.

Сільський коефіцієнт буде додано тим вступникам, які живуть і навчаються в сільських населених пунктах, де, нажаль, рівень навчання де що нижче за міський. В нагороду за їх прагнення і старання здобути якісну вищу освіту їм буде додано додатковий коефіцієнт 1,02.

Якщо взяти торішні результати ЗНО дітей зі села і з міста, то різниця в балах виходить приблизно удвічі більшою на користь міських дітей. У сільських школах низький рівень педагогічних працівників, слабка матеріальна база. Тому це цілком справедлива компенсація державою нерівних можливостей дітей.

Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників.

Разом з цим, в цьому році реєстрацію електронних кабінетів було розпочато раніше – 29 червня, з метою знизити навантаження на державні сервера, які обробляють численні заявки, що надходять від вступників.

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031