Меню
Герої не вмирають
Банери

Конституція України — це Основний Закон України, який закріплює права, свободи і обов’язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій. Вона має особливий правовий статус — вищу юридичну силу, особливий порядок прийняття, підвищену стабільність та високий рівень захисту з боку держави.

20160623_111559Першу у всій Європі Конституцію для українського народу створив гетьман Війська Запорозького Пилип Орлик ще в 1710 році. Називалася вона: «Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорозького». Це була перша європейська конституція; вона мала справді демократичнее підґрунтя та  заклала основи республіканського правління в Україні.

Конституція незалежної України була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року, як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що почався за шість років до того  Декларацією про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.).

Саме з нагоди 20 річниці Конституції України 23 червня 2016 року в кімнаті депутата Здолбунівської районної ради в рамкахУніверситету третього віку відбулось навчання  на «Літературно-краєзнавчому» факультеті, яке провів Здолбунівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно зі Здолбунівською централізованою системою публічно-шкільних бібліотек.

Бібліотекарі Здолбунівської  ЦСПШБ провели бесіду на тему «Конституція в моєму житті»,представилиперегляд літератури«Конституція паспорт України» та відео-огляд «Конституція незалежної України: історія свободи».

На захід  була  запрошена талановита  поетеса  Олійник Галина Петрівна, учасниця обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краща поетична збірка».Пані Галина розповіла про свій життєвий та творчий шлях. Перші кроки в написанні віршів пані Галина почала робити в десятирічному віці написавши вірш «Буслига», а продовжила вже вийшовши на заслужений відпочинок.

Вірші талановитої поетеси публікувалися як в районних і обласних часописах, так і в загальнодержавних.

Поезія пані Галини увійшла в декілька збірок «Душа після сповіді», «Вертикаль»,  «Дотиком вогню», «Танець розквітлого саду», «Пора співати»,  які були представлені бібліотекарями Здолбунівської ЦСПШБ.

З великим задоволенням слухачі Університету третього віку слухали вірші написані  Галиною Петрівною «В полоні запаху жасмину», «Білий лев», «На городі полю бур`яни»,  «А що коли не доросту», «Обпалені вогнем» та інші, аджевсе найважливіше: любов до життя, до української землі, до рідної мови, до чарівності квітів виливається в поетичні рядки.

Наприкінці зустрічі пані Галина прочитала свій новий вірш «Пахне медом», який увійде в її нову збірку «Квіти прийдешні», над якою вона зараз працює.

Присутні на заході подякували Галині Петрівні  за гарний настрій і приємно проведений час та  побажали  талановитій землячці творчих успіхів.20160623_104636