Меню
Герої не вмирають
Банери

Що нас чекає у бюджетному 2019 році у галузі медицини та освіти? На цьому акцентувала увагу заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко під час Рівненської регіональної платформи.

На заході, де зібралися народні депутати, представники обласної влади та ОТГ, обговорили, зокрема, виконання бюджетів органами місцевого самоврядування 2018 року та особливості формування бюджету 2019 року.

Світлана Богатирчук-Кривко розповіла про подальше фінансування у наступному році розвитку сільської медицини, на що в проекті бюджету передбачено 1 мільярд гривень.

«Кошти спрямують на телемедицину, закупівлю автомобілів та обладнання. Крім того, заплановано впровадження двох нових державних програм, на які місцеві громади мають отримувати субвенцію. Програми стосуються безкоштовного надання послуг у діагностиці та здачі аналізів», – зазначила заступник голови ОДА.

Водночас окрему субвенцію хочуть запровадити спільно з Міжнародним банком реконструкції і розвитку, яка буде виділятись на реформування регіональної системи охорони здоров’я. Адже з 1 січня створюватимуть регіональні представництва Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
Разом з тим, зауважила Світлана Богатирчук-Кривко, з 1 січня вся первинна медична допомога фінансуватиметься з НСЗУ, тому важлива кожна підписана декларація. Водночас область готова долучитись до пілотного проекту щодо розвитку екстреної медичної допомоги, який ініціює МОЗ. Крім того, обласна адміністрація звернеться до Міністерства з пропозицією стовідсоткового державного фінансування лікування орфанних захворювань, як-то муковісцидоз чи фенілкетонурія.

Збільшення державного фінансування стосується і в подальшому впровадженні реформи освіти.

«Наступного року на «Нову українську школу» передбачено ще більшу субвенцію. Діти, які підуть до 1 класу, матимуть змогу сісти за нові парти, отримати обладнання, а вчителі пройдуть кадрову перепідготовку», – відзначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериСерпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031