Меню
Герої не вмирають
Банери

Актуальною є проблема відсутності єдиної системи реалізації та захисту прав дітей в Україні, неналежне врахування кращих інтересів та думки дитини при прийнятті рішень, які її стосуються.

Метою Національної стратегії у сфері прав людини є удосконалення законодавства про біженців та осіб, які потребують додаткового   захисту, відповідно до міжнародних стандартів та запровадження ряду позитивних стимулів для того, щоб реєстрація народжень стала вільно доступною для усіх дітей, незважаючи на їх етнічне походження та соціальний статус.

foto

Створення сприятливого середовища для виховання, навчання, розвитку дитини та ефективної системи забезпечення реалізації її прав, удосконалення державного механізму забезпечення прав дитини.

Відповідно до Конвенції про права дитини від 20.11.1989 дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім’я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування.

В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Державна  реєстрація народження дитини провадиться державним органом реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Якщо реєстрація народження дитини провадиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то місцем народження дитини в актовому записі про народження, на бажання батьків, може бути зазначено фактичне місце народження дитини, яке підтверджується документом, що посвідчує факт її народження, або місце проживання батьків.

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини.

Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на батьків дитини адміністративної відповідальності, встановленої статтею 212 – 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення -накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Одночасно з заявою про реєстрацію народження подаються:- паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них). -паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі, якщо реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою;- документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері та батька дитини, заява батька про визнання батьківства), медичне свідоцтво про народження форми N 103/о, що видається закладами охорони здоров’я, незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи, а у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я – медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми N 103-1/о і заява двох свідків, присутніх при пологах.

Начальник Здолбунівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Алла Пилипчук.

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери