Меню
Герої не вмирають
Банери

В Здолбунівському районі функціонує 30 бібліотек, а саме: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та юнацтва, 2 міські бібліотеки та 26 сільських бібліотек-філій.

Пріоритетним напрямком роботи бібліотек району впродовж 2015 року була популяризація літератури про свій край, забезпечення прозорості рішень місцевої влади для громадян. Популяризація літератури спрямовувалась на відзначення важливих подій у житті України, забезпечення навчально-виховного процесу, виховання інформаційної культури читачів.

Діяльність бібліотек системи було спрямовано на утвердження репутації бібліотеки як громадського центру, розвитку партнерських стосунків.

Протягом року бібліотеки тісно співпрацювали з:

-Міжнародною молодіжною організацією YMCA;

-Рівненським обласним осередком Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”;

– Культурно-Просвітницьким центром ім. Т.Чацького;

– РОГО “Комітет виборців України”;

– РОВ УБА;

– ГО «Аналітичний центр розвитку міста«ЗЕОН»;

– Українською асоціацією активного та екологічного туризму UAETA.

З метою міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці та ознайомлення з історією, побутом, культурою  закордонних українців Здолбунівська центральна районна бібліотека протягом багатьох років співпрацює з Товариством Польської культури. В рамках цієї співпраці організовуються різноманітні масові заходи.

Одним з пріоритетних напрямків роботи бібліотек системи була  грантова, проектна та конкурсна діяльність.

Бібліотеки Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек протягом 2015 року прийняли участь у:

– районному фестивалі-конкурсі інноваційного бібліотечного досвіду «Бібліофест»;

– конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив оголошеного РОВ УБА;

– обласному конкурсі «Краща книга Рівненщини»;

– Всеукраїнському конкурсі «Диво дитина»;

– Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду»;

– Всеукраїнському конкурсі «Бібліофонтан – 2015»;

– Обласному конкурсі «Найкращий читач року – 2015».

– Переможцями в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад на 2015 рік стали:

– публічно-шкільна бібліотека с.Копитків проект «Облаштування ігрового дитячого майданчику, іннформаційно-дозвіллєве забезпечення громади с.Копиткове  Здолбунівського району»;

– публічно-шкільна бібліотека с. Спасів  проект “Центр розумних рішень”. Завдяки перемозі бібліотека отримала комп’ютерний комплект, ноутбук, фотоапарат, багатофункціональний пристрій, стільці, керамічний енергоощадний обігрівач.

Публічно-шкільна бібліотека с. Кунин перемогла в обласному конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації представивши Проект “Тривожний дзвін нашої церкви».

За результатами роботи у проекті Української бібліотечної асоціації “Бібліотека – громада: відкритий простір” за підтримки фонду “Монсанто” публічна бібліотека села Здовбиця отримала цифровий фотоапарат, відеопроектор та нову літературу.

Для поповнення бібліотечних фондів книгозбірні району приймали участь у Всеукраїнському конкурсі «Бібліофонтан – 2015», який оголошений Національною бібліотекою України для дітей та у проекті поповнення фондів сільських бібліотек «Вільний простір 2015» оголошеному фундацією Дарини Жолдак.

В районній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся ІІ етап конкурсу «Найкращий читач України – 2015». В ньому взяли участь діти з усіх шкіл міста та читачі бібліотеки. Відбулося творче змагання дітей, учасники з захопленням розповідали про свою улюблену книгу.

Користувачі бібліотеки Кузнєцов Діма та Кравчук Вітя брали участь у здобутті Всеукраїнської премії «Диво-дитина» в номінації «Найспортивніша дитина».

З метою формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь книгозбірні району приймали участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду». Користувач публічно-шкільної бібліотека с.Спасів, учень 6 класу Спасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Корольчук Денис здобув І місце в обласному турі.

Центральна районна бібліотека прийняла участь у вікі-проекті «Долі обпалені війною», який створювався з нагоди 70-ї річниці дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні та з метою збереження історичної пам’яті про ветеранів Великої Вітчизняної війни. На сайті Здолбунівської ЦСПШБ створено сторінку «Долі обпалені війною», де представлено інформацію про ветеранів Великої Вітчизняної війни Здолбунівського району.

В березні 2015 року центральною районною бібліотекою проведено районну мистецьку акцію «Весна для мене починається з Шевченка». В рамках акції можна було написати та надіслати есе на тему «Що для мене означає Т.Г. Шевченко», які висвітлені на сайті Здолбунівської ЦСПШБ.

З метою виявлення ефективних форм бібліотечного інноваційного досвіду для залучення користувачів у бібліотеку та розвитку творчих ініціатив бібліотечних спеціалістів книгозбірні Здолбунівщини прийняли участь у фестивалі-конкурсі інноваційного бібліотечного досвіду “Бібліофест”, який проходить за підтримки Рівненського обласного відділення Української Бібліотечної Асоціації.

Цього ж року конкурс проходив у новому форматі – на рівні районних бібліотек.

В Здолбунівській ЦСПШБ конкурс пройшов під гаслом “Бібліотека – нові часи, нові можливості”.

Інноваційний досвід роботи книгозбірень було представлено в чотирьох номінаціях:

– популяризація книги та читання

– активна аудиторія

– бібліотека – центр громади

– краєзнавство: історію пишемо самі.

Перемогу здобули:

– номінація “Популяризація книги та читання” – Оксана Дмитрук, зав. публічно-шкільною бібліотекою с.Новомильськ;

– номінація “Активна аудиторія” – Людмила Скірканіч, провідний бібліотекар відділу обслуговування центральної районної бібліотеки;

– номінація “Бібліотека – центр громади” – Марія Кравчук, зав. публічною бібліотекою с.Здовбиця;

– номінація “Краєзнавство: історію пишемо самі” – Оксана Пальчевська, зав. публічною бібліотекою селища Мізоч.

Гран-прі конкурсу від РОВ УБА отримала Галина Кушнірук, зав. публічно-шкільною бібліотекою с.Спасів за реалізацію проекту “Бібліотека – центр розумних рішень”.

Працівники Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек взяли участь у конференції бібліотечних працівників “Адвокаційна діяльність бібліотек”, яка проходила на базі Рівненської обласної універсальної бібліотеки.

Під час конференції було презентовано досвід роботи публічно-шкільної бібліотеки с.Кунин (завідуюча Світлана Більчук) по створенню музейної експозиції “Реліквії Свято-Георгіївської церкви” та досвід публічної бібліотеки с.Здовбиця (завідуюча Марія Кравчук) “Бібліотека – центр громади” (бібліотека на допомогу агробізнесу). Володарка гран-прі районного фестивалю-конкурсу інноваційного бібліотечного досвіду “Бібліофест” від РОВ УБА Галина Кушнірук, завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с.Спасів, представила досвід реалізації проекту “Бібліотека – центр розумних рішень”.

З метою підтримки інформаційного іміджу у Здолбунівському районі Здолбунівською центральною районною бібліотекою  оновлено інформацію у Вікіпедії.  Розділ «Персоналії» поповнено інформацією про відомих уродженців Здолбунівщини.

В центральній районній бібліотеці в рамках єдиного методичного дня для працівників бібліотек відбувся тренінг “Основи медіа грамотності”. Тренінг провела завідуюча Мізоцької міської бібліотеки О.Пальчевська, волонтер громадської організації “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН”.

В рамках проведення методичного дня для працівників книгозбірень району було проведено тренінг “Практичні аспекти у навчанні літніх людей”. Тренінг провела головний спеціаліст відділу культури і туризму Здолбунівськоїрайдержадміністрації Олена Миколаївна Мазепа.

Працівники центральної районної бібліотеки начитали книгу В.Дрозюка «Молитва любові» та передали запис голові Рівненського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної організації інвалідів з вадами зору “Генерація успішної дії” для створення книги у форматі «дейзі».

Для задоволення інформаційних потреб користувачів на перше півріччя 2016 року бібліотеками передплачено 40 назв періодичних видань за кошти місцевого бюджету на суму 39 тисяч гривень.

В Здолбунівську центральну районну бібліотеку на 2016 рік передплачено:

Газети: Журнали:
Голос України Дім, сад, город
Нове життя Яблунька
Вісті Рівненщини Огородник
Вільне слово Жінка
Позакласний час Дивослово
Урядовий кур’єр Шкільна бібліотека
Журавлик Барвінок
Культура і життя Дзвін
Спортивка Автомир
Бюджетна бухгалтерія Неймовірні історії  життя
Сільський вісник Українська вишивка
Вектор безпеки Единственная
Сімейна газета Бузок
Жизнь на пенси Бурда
Літературна Україна Добра кухня
Порадник господаря Життя і жінка
Зайчик
Праця і зарплата

В районну бібліотеку для дітей та юнацтва на І півріччя 2016 року передплачено:

Газети Журнали
Голос України Шкільна бібліотека
Нове життя Дім, сад, город
Вісті Рівненщини Яблунька
Журавлик Барвінок
Вектор безпеки Единственная
Вільне слово Однокласник
Розкажи онуку Пізнайко
Pink
Жінка
Дзвін
Неймовірні історії життя
Колосок
Юная леди
Лиза
Полина

В міські бібліотеки на І півріччя 2016 року передплачено:

Газети Журнали
Голос України Шкільна бібліотека
Нове життя Дім, сад, город
Вісті РРівненщини Яблунька
Журавлик Барвінок
Позакласний час Однокласник
Вектор безпеки Жінка
Дзвін
Неймовірні історії життя

В сільські бібліотеки-філії на І півріччя 2016 року передплачено:

Газети Журнали
Голос України Шкільна бібліотека
Нове життя Дім, сад, город
Вісті Рівненщини Яблунька
Журавлик Барвінок
Позакласний час Жінка
Неймовірні історії життя
Однокласник

 Всіх, хто бажає ознайомитися з періодичними виданнями, запрошуємо до книгозбірень району.