Меню
Герої не вмирають
Банери

В Здолбунівському районі функціонує 30 бібліотек, а саме: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та юнацтва, 2 міські бібліотеки та 26 сільських бібліотек-філій.

Пріоритетним напрямком роботи бібліотек району є популяризація літератури про свій край, забезпечення прозорості рішень місцевої влади для громадян. Популяризація літератури спрямовується на відзначення важливих подій у житті України, забезпечення навчально-виховного процесу, виховання інформаційної культури читачів.

Діяльність Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек спрямована на утвердження репутації бібліотеки як громадського центру, розвитку партнерських стосунків.

Бібліотеки району тісно співпрацюють з:

-Міжнародною молодіжною організацією YMCA;

-Рівненським обласним осередком Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”;

– Культурно-Просвітницьким центром ім. Т.Чацького;

– РОВ УБА;

– ГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН»;

– Українською асоціацією активного та екологічного туризму UAETA.

З метою міжнародного співробітництва, міжрегіональної співпраці та ознайомлення з історією, побутом, культурою  закордонних українців Здолбунівська центральна районна бібліотека протягом багатьох років співпрацює з Товариством Польської культури. В рамках цієї співпраці організовуються різноманітні масові заходи.

Бібліотеки Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек є активними учасниками:

  • конкурсу міні-грантів бібліотечних ініціатив РОВ УБА;
  • обласного конкурсу «Краща книга Рівненщини»;
  • Всеукраїнського конкурсу «Бібліофонтан»;
  • обласного конкурсу «Найкращий читач року».
  • літературно-ігрового практикуму “Як приборкати Книжкозавра» ініційованому фундацією Дарини Жолдак;
  • Всеукраїнського соціологічного дослідження «Патріотичний настрій молоді»;
  • Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія».

Одним з пріоритетних напрямків діяльності є грантова діяльність.

Бібліотеки Здолбунівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек неодноразово ставали переможцями різноманітних конкурсів:

– публічно-шкільна бібліотека с.Копитків проект «Облаштування ігрового дитячого майданчику, іннформаційно-дозвіллєве забезпечення громади с.Копиткове  Здолбунівського району» (2015 рік);

– публічно-шкільна бібліотека с. Спасів  проект “Центр розумних рішень” (2015 рік). Завдяки перемозі бібліотека отримала комп’ютерний комплект, ноутбук, фотоапарат, багатофункціональний пристрій, стільці, керамічний енергоощадний обігрівач;

– публічно-шкільна бібліотека с. Кунин проект “Тривожний дзвін нашої церкви» (2015 рік);

– публічно-шкільна бібліотека с.Ступно проект «Через нові вікна світ виглядає по новому»(2016 рік);

– публічно-шкільна бібліотека с.Івачків проект «Читай і твори разом з бібліотекою» (2016 рік);

– Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва проект з енергоефективності «Реконструкція системи теплопостачання приміщення районної бібліотеки для дітей та юнацтва влаштування вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії (2016 рік);

– публічно-шкільна бібліотека с.Мала Мощаниця проект «Сучасній бібліотеці – сучасні вікна» (2017 рік);

– публічна бібліотека с.Здовбиця  «Тепло та затишок у бібліотеці – запорука якісних бібліотечних послуг»(2017 рік);

– Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва стала переможцем обласного  конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області представивши проект «Зелений газон»: креативне використання простору бібліотеки для ефективного надання соціальних послуг»(2017 рік). Головною ціллю проекту є створення відкритого простору “ЗЕлений газОН” на базі Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва на території саду. Цей простір поєднав у собі елементи антикафе, книгарні та традиційної читальні, зруйнувавши стереотипні уявлення про бібліотеку і зробивши її максимально комфортною для відвідувачів. У бібліотеці і на її території можна почитати за чашечкою кави, провести обговорення прочитаного. Окрім того, на базі бібліотеки проводяться  різноманітні тренінги та майстер-класи, зустрічі, наради, навчання та семінари, кіноперегляди та інше.

З метою виховання патріотичних почуттів та любові до рідного краю, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних та військових традицій в книгозбірнях, популяризуючи українську книгу, творчість сучасних українських письменників в бібліотеках системи організовуються книжково-ілюстративні виставки, виставки нових книг, організовуються літературно-мистецькі свята, вечори, творчі зустрічі.

Вшановуючи учасників боротьби за незалежність і соборність України та вшановуючи військову звитягу захисників рідної землі, творців національної державності, ознайомлення користувачів про ключові події Української революції 1917–1921 років, відзначаючи 100-ліття початку Української революції в книгозбірнях району проходять уроки мужності, бесіди, диспути, круглі столи.

Своєрідною складовою патріотичного виховання є краєзнавча робота. Серед найцікавіших слід відзначити творчі зустрічі з письменниками, краєзнавцями, дослідниками в рамках «Письменницького маршруту».

Створюючи умови для підвищення рівня організації змістовного дозвілля підростаючого покоління, в книгозбірнях функціонують клуби за інтересами.

Цікавим досвідом роботи засідань клубів можуть поділитися бібліотеки-філії сіл Копитків («Всезнайко»), Стеблівка («Дзвіночок»), Спасів («Ровесник»), Миротин («Чарівний капелюшок»), районна бібліотека для дітей та юнацтва («Світлиця-чарівниця»), Глинськ («Умілі ручки»).

В 2017 році при Здолбунівській центральній районній бібліотеці створено туристичний клуб «РідноКрай». Його основним завданням є підтримка та популяризація туризму, краєзнавства  в Здолбунівському районі, задоволення потреб громади. В рамках діяльності клубу організовуються  та проводяться туристичні походи, розважально-пізнавальні подорожі, вікторини, навчально-тренувальні збори, виставки, дослідження.

З метою популяризації книги та заохочення до бібліотеки і читання дітей, виховання читацької культури, розвитку творчого сприйняття та осмислення прочитаного в Здолбунівській районній бібліотеці для дітей та юнацтва щорічно проходить ІІ етап щорічного конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2018». В конкурсі беруть участь читачі-діти публічно-шкільних бібліотек району та шкіл міста.

З метою відродження соціальної ролі книги та читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини, підтримки розвитку книговидання, наповнення україномовними виданнями фондів бібліотек щорічно книгозбірні системи  проводять масові заходи до Всеукраїнського дня книги, Дня української писемності та мови, організовують постійно діючі книжково-ілюстративні виставки до ювілеїв письменників «Письменники-ювіляри», «Літературний календар».

Книгозбірні району долучаються до проведення мистецьких заходів, які проходять в м.Здолбунів. Стають учасниками благодійних акцій.

Пріоритетним завданням для бібліотек системи є поповнення фондів. Фонди бібліотек поповнюються виданнями різної тематики – історичними, природознавчими, літературознавчими та творами художньої літератури.

Основними джерелами поповнення фондів є реалізація державних, обласних та районних програм.

Бібліотечна система району використовує можливості поповнення бібліотечних фондів за рахунок спонсорських надходжень, організовує акції по даруванню книг від користувачів, благодійних фондів і організацій.

Чотири бібліотеки приєднані до Мережі Пункту Доступу Громадян до інформації органів державної влади.

Популярні інтернет-послуги:

– використання сервісів електронного урядування та електронних послуг;

– електронне урядування: обговорення проектів Законів України, звернення;

– інтернет-магазин: здійснення електронних покупок, оплата товарів і послуг;

– е-квиток: на літак, потяг, автобус;

– е-реєстрація: складання ЗНО, вступ до ВНЗ України, реєстрація в ДНЗ.

Бібліотечні установи Здолбунівської централізованої систем публічно-шкільних бібліотек отримали ноутбуки придбані коштом субвенції з державного бюджету за запитом Олександра Дехтярчука. Більшість бібліотек населених пунктів нашого району мають ноутбуки.

 

 

Анонси подій
Банери

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031