Меню
Герої не вмирають
Банери

Кожна жінка, яка готується стати матір’ю, має право на отримання допомоги по вагітності та пологах. Розглянемо особливості надання цієї допомоги для працюючих жінок та жінок, які займаються підприємницькою діяльністю (фізичних осіб-підприємців).

Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається за місцем спостереження за вагітною жінкою відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455.

Допомогу по вагітності та пологах цій категорії мають виплатити за місцем роботи. Для цього потрібно надати до підприємства (установи, організації) листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю і пологами, на підставі якого проводиться нарахування. Крім того, необхідно написати заяву, де вказати, з якого дня вагітна має намір піти у відпустку (але не раніше дня, яким відкритий лікарняний). У випадку, якщо у жінки є декілька місць роботи, вона має право на допомогу і за сумісництвом – туди їй необхідно принести копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, довідку про середню заробітну плату з основної роботи і також написати заяву.

Розмір допомоги розраховується фінансовим працівником підприємства. Спочатку визначається середньоденний заробіток жінки за останні 12 місяців перед місяцем виходу в декретну відпустку. Для цього ділиться сумарна нарахована заробітна плата на загальну кількість календарних днів у цьому періоді. Потім визначений середньоденний заробіток множиться на кількість днів відпустки за вказаний у заяві період.

Переважно листок непрацездатності по вагітності і пологах видається на 126 днів. Однак, у випадку, якщо народилось двоє і більше дітей, були передчасні або ускладнені пологи, то для того, щоб мати право на додаткові 14 днів відпустки і оплату за них, жінці необхідно отримати ще один листок непрацездатності, який виписується лікарем. Цей документ теж надається до адміністрації підприємства, де працює застрахована особа, для здійснення страхувальником (організацією, установою, підприємством) оплати за цих 14 днів. Водночас, це не стосується жінок-чорнобильців – їм відразу ж виплачують допомогу за 180 днів і листок непрацездатності не продовжують.

Потрібно зазначити, що майбутня мама сама приймає рішення, коли їй іти у декретну відпустку, працедавець не має права вирішувати це за неї. Водночас, якщо піти в декрет пізніше, то період, за який виплачується допомога не зміститься, а просто буде коротшим, тож і розмір допомоги буде меншим (наприклад, якщо піти на 20 днів пізніше, то допомога буде розрахована не за 126 днів, а за 106 календарних днів).

За довідками та додатковою інформацією з цих питань звертайтесь безпосередньо до Здолбунівського відділення управління виконавчої дирекції ФССУ у Рівненській області за адресою: м. Здолбунів, вул. Богдана Хмельницького, 7-А, тел.: (03652) 2-55-38 (Здолбунів), (03654) 2-37-86 (Острог, щовівторка).

Здолбунівське відділення  УВД ФССУ у Рівненській області

Анонси подій
Банери

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930