Меню
Герої не вмирають
Банери

Учасникам бойових дій надаються понад 20 різних видів пільг, найбільш важливими з яких є безоплатний проїзд на міських, приміських, міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування

Питання проїзду пільгових категорій населення та відшкодування таких послуг перевізникам завжди було проблемним. Та, на жаль, на сьогодні воно стало надзвичайно загостреним і потребує швидкого урегулювання. Адже право на безкоштовний квиток отримали також члени родин загиблих воїнів АТО.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів.

Фінансування витрат, пов’язаних із реалізацією вищезазначеного права здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. У лютому 2016 року Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачено 1,9 млрд. грн. фінансування з державної скарбниці пільгового перевезення.

Крім того, більшість водіїв міських, приміських, міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування не знають як має виглядати документ, що засвідчує право на безкоштовний проїзд такої категорії населення. Саме тому трапляються випадки відмови у наданні необхідної послуги, але законодавчо закріплене право родин загиблих бійців на безкоштовний проїзд має реалізовуватися.

Зразок посвідчення дитини військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби:

www

Зразок посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби:w

Анонси подій

Банери


Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031