Меню
Герої не вмирають
Банери

Здолбунівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує всіх власників сільськогосподарських тварин щодо обов’язкової ідентифікації та реєстрації тварин. Процедура ідентифікації та реєстрації тварин впроваджена на державному рівні, поширюється на юридичних та фізичних осіб, які займаються утриманням та розведенням тварин, проводять продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Ідентифікація та реєстрація тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) запроваджена з метою одержання достовірної інформації про поголів’я тварин та їх місцезнаходження, для створення системи постійного контролю за обліком та переміщенням тварин, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону та профілактику здоров’я тварин, відстеження походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу – від її виробництва до реалізації.

Роботу з ідентифікації та реєстрації тварин проводить Агенство з ідентифікації та реєстрації тварин та спеціалісти ветеринарних установ в населених пунктах зони обслуговування.

sheeps

Обов’язковій ідентифікації підлягають:

– велика рогата худоба, вівці, кози – протягом 7 днів від дати народження, але не пізніше дати переміщення;

– свині – не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше ніж вона залишить господарство;

– лошата – перед відлученням від матері, але не пізніше одного року після народження.

Нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

-подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;

-ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

-вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;

-зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства;

-здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;

-проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

За порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

За консультаціями щодо проведення процедури з ідентифікації та реєстрації тварин звертайтеся до спеціалістів установ ветеринарної медицини.

 

За інформацією Здолбунівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

 

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728