Меню
Герої не вмирають
Банери

Вже кілька років поспіль фахівці Здолбунівського районного центру зайнятості беруть участь у засіданнях Острозької міжрайонної медико-соціальної експертної комісії, яка згідно запланованого графіку приймає громадян у приміщенні районного центру первинної медичної допомоги.

Метою проведення медико-соціальної експертизи є визначення наявності факту, ступеня, причини тимчасової та стійкої втрати працездатності та необхід¬ності звільнення у зв’язку з цим від роботи. А основними завдання МСЕК є встановлення характеру непрацездатності; оцінка ступеню непрацездатності; встановлення категорії непрацездатності та експертний контроль за динамікою стану здоров’я інвалідів.

До складу Острозької міськрайонної МСЕК входять три лікарі-експерти: терапевт, хірург, невролог. Направлення для огляду хворого у МСЕК видають лікарсько-консультативні комісії (ЛКК) після клінічних обстежень, що підтверджують стійкий чи незворотний характер захворювання. З метою об’єктивної оцінки стану здоров’я і ступеня обмеження життєдіяльності при огляді у МСЕК у кожному випадку проводиться комплексне обстеження хворого: опитування, вивчення необхідних документів, комісійний огляд усіма членами МСЕК та оцінка стану систем організму, вивчення всіх необхідних даних лабораторних та функціональних методів дослідження.

CIMG2745

Після прийняття експертного рішення про групу інвалідності, визначення реабілітаційного потенціалу та реабілітаційного прогнозу складається індивідуальна програма реабілітації, де зазначаються конкретні заходи щодо реабілітації інваліда, передбачається їх послідовність, комплексність і терміни виконання, очікувані результати та критерії оцінки ефективності реабілітаційних заходів.

Рішення органів МСЕК про інвалідність є першим кроком на шляху до практичного вирішення проблем громадян щодо їх соціального захисту. Висновки про групу, категорію інвалідності тощо предметно визначають права громадян на різні види соціальної допомоги та обслуговування. Розроблювана МСЕК індивідуальна програма реабілітації інваліда є своєрідним пусковим механізмом організації всього реабілітаційного процесу, в якому приймають активну участь спеціалісти ряду відомств і служб, особливо охорони здоров’я і соціального захисту населення.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Надія Білоус постійно бере участь у засіданні комісії з метою орієнтації осіб з інвалідністю на активне подальше життя: працевлаштування з урахуванням обмежень, інформування про можливості зміни професії за допомогою перепідготовки, психологічної підтримки осіб, що опинилися у новій для себе життєвій ситуації. Щорічно експертизу в органах МСЕК проходять тисячі громадян, і спеціалісти-експерти допомагають їм у кваліфікованому вирішенні життєво важливих питань.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

Банери