Меню
Герої не вмирають
Банери

06 – 07 липня  в мальовничому селі Буща, що на Здолбунівщині відбулося чудове дійство під назвою етно-еко фестиваль «Буща Папороть».

Даний фестиваль на Здолбунівщині проводиться вперше.

Завданнями етно – еко фестивалю  є збереження і популяризація народних традицій та культурної спадщини нашого регіону, розвиток і підтримка етно – творчості, формування екологічного світогляду та залучення до охорони довкілля, сприяння розвитку туризму та промоція рекреаційного потенціалу Здолбунівщини.

Фестиваль об’єднує в собі екологічні, оздоровчі, спортивні, музичні, творчі, виставкові та інші культурно-розважальні програми в стилі «етно».

Учасники фестивалю мали змогу здійснити екскурсії екологічною стежкою “Від Волині до Поділля” Національного природного парку “Дермансько – Острозький” та спостерігати за змаганнями відкритого турніру з волейболу та футболу.

Офіційне відкриття фестивалю відбулося 06 липня о 17.00 год. на головній сцені за участю, як представників районної влади так і громадськості.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися: голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, Бущанський сільський голова Ірина Парфенюк, заступник начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослава Гаврилова, депутати Рівненської обласної ради від Здолбунівщини Владислав Сухляк та Володимир Ковальчук та інші.

Окрасою святкового дійства стало проведення мистецької програми «Купальський вогнецвіт» за участю творчих аматорських колективів Здолбунівського, Острозького та Корецького районів, а саме: народного аматорського хору Здолбунівського районного будинку культури; народного аматорського вокального ансамблю «Родина» будинку культури с. Івачків; народного аматорського хорового колективу будинку культури с. Івачків; вокального ансамблю «Спасівські гайдамаки» будинку культури с. Спасів; творчих колективів будинку культури  с. Копиткове; народного аматорського вокального ансамблю «Любава» Здолбунівського міського клубу; народного аматорського фольклорного ансамблю «Здовбицькі молодички»; вокального колективу с. Буща; народного аматорського ансамблю народної музики «Живограй» Острозького районного будинку культури; народного аматорського ансамблю української пісні «Серпанок» комунального закладу «Корецький районний будинок культури і дозвілля»; народного аматорського фольклорного ансамблю «Родовід» клубу с. Нова Мощаниця; аматорського колективу Мізоцького селищного будинку культури; народного аматорського колективу будинку культури с. Глинськ та інші.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з презентацією туристичних маршрутів та рекреаційних зон Здолбунівського району, відвідати мистецьку галявину: майстер-класи з традиційного народного мистецтва, народних  художніх промислів та хендмейду,  ярмарку – продаж, виставку приватної колекції  старожитностей та інше.

Кульмінацією першого дня фестивалю стало проведення купальських  обрядодіїв, а саме: плетіння віночків (майстер – клас від Ірини Кухар); купальські ігри та хороводи;  пускання  вінків на воду; запалення купальського вогнища.

Для всіх присутніх було організовано та проведено фаєр – шоу та етно – денс.

Учасники заходу мали змогу почастувати рибною юшкою, кулішем та стравами місцевої кухні, а також покататися  на конях та поні. Сфотографуватися в етнофотозоні, відпочити в наметовому   містечку «Готель під зорями» та в зоні барбекю.

Приємно відмітити, що етно – еко фестиваль “Буща Папороть” був організований та проведений на високому рівні.

Тож сподіваємося, що і наступного року в мальовничому селі Буща зберуться всі ті  хто любить  і свято береже свої  національні українські традиції та обряди.

Зі святом Івана Купала.

 

 

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031