Меню
Герої не вмирають
Банери

02 березня під головування  голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергія Кондрачука було проведено чергове засідання колегії.

Згідно порядку денного на засіданні колегії розглянуто ряд питань, зокрема: про стан надання первинної медичної допомоги населенню Здолбунівського району та про виконання районної програми соціального захисту малозабезпечених громадян.

У засіданні колегії взяли участь: члени колегії, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, керівники органів місцевого самоврядування,  представники районних засобів масової інформації.

По питанню щодо надання первинної медичної допомоги населенню Здолбунівського району виступив головний лікар комунального закладу охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» Олег Сумко, який розповів усім присутнім, що до складу комунального закладу входить 11 (5 міських і 6 сільських) амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 27 ФАПів. Всі вони акредитовані і ліцензовані Міністерством охорони здоров’я України на право провадження медичної практики та на придбання, зберігання та використання наркотичних препаратів, психотропних речовин та прекурсорів.

З 01.04.2016 проведено реорганізацію поліклінічного відділення станції Здолбунів Рівненської міської лікарні № 2 та створено міську амбулаторію ЗПСМ № 4, яка надає первинну медичну допомогу працівникам і пенсіонерам залізничного транспорту та жителям прилеглої території. Відновлено роботу у цілодобовому режимі медичного пункту залізничного вокзалу. Центр у минулому році підтвердив  статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Що стосується питання надання медичної допомоги населенню району, то варто відмітити, що комунальний заклад обслуговує 57381 жителів району, з яких 12461 – діти до 17 років.

У 2016 році заклад було профінансовано на суму 11 млн. 103,4 тис. грн., що на 9,7 % більше в порівнянні з минулим роком і становить 27,9 %  від видатків спрямованих на охорону здоров’я району.

Фінансові витрати бюджетних коштів на 1-го жителя склали 193,6 грн. (обласний показник 2016 року – 211,7). В 2016 році було залучено позабюджетних коштів в натуральній і грошовій формі на суму понад 210,8 тис. грн.

В центрі працює 41 лікар та 120 середніх медичних працівників. Укомплектованість штатних  посад лікарями становить 84%, а середніми медичними працівниками – 97%. Переважна більшість лікарів та середнього медичного персоналу – висококваліфіковані спеціалісти і мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. За сімейним принципом обслуговується 100% сільського населення та 81% міського населення. Забезпеченість сімейними лікарями становить 4,9 на 10 тис. нас .(обласний показник 2016 року – 3,1).

З метою покращення доступності медичної допомоги населенню затверджений та реалізований у 2016 році перспективний план щодо підготовки лікарів за спеціальністю «загальна практика-сімейна медицина». У 2016 році пройшли курси спеціалізації по сімейній медицині троє лікарів. У 2017 році проходять 6-ти місячні курси спеціалізації ще п’ятеро лікарів. Центр є базою стажування лікарів-інтернів.

Що стосується питання зміцнення матеріально-технічної бази то варто відмітити, що забезпеченість медичним обладнанням відповідає вимогам табеля оснащення по ФАПам і лікарським амбулаторіям та становить приблизно 50% від потреби.

За кошти районного бюджету включаючи субвенцію міського і сільських бюджетів було реалізовано ряд заходів, а саме: виготовлено проектно-кошторисну документацію на об’єкти, реконструкція і капітальний ремонт яких буде здійснюватися за кошти Світового банку в рамках реалізації субпроекту; передано котельню АЗПСМ № 4 в оренду інвесторам із встановленням твердопаливного котла на альтернативному паливі та економних насосів для подачі гарячої води в систему теплопостачання, що дасть змогу майже у двічі зменшити вартість теплової енергії; придбано 3 холодильники для зберігання вакцин у Ступнівську, Глинську та Будеразьку амбулаторії на суму 17,5 тис.грн.; придбано 16 глюкометрів та 24 небулайзерів для ФАПів на суму 38,5 тис.грн.; придбано два апарарати ЕКГ, 6 електронних дитячих ваг та 7 пульсоксиметрів для амбулаторій на суму 53,3 тис.грн.

З метою зменшення споживання природного газу реалізовано проекти по енергозбереженню в Гільчанській АЗПСМ і ФАПах сіл Залісся та Уїздці (встановлено твердопаливні котли і електроконвектори), на що витрачено 50,0 тис. грн. з обласного і 65,7 тис. грн. з районного бюджетів та інше.

Також головним лікарем були озвучені основні завдання, реалізація яких запланована на 2017 рік, а саме: покращення якості профілактичних оглядів, своєчасне виявлення захворювань та їх ефективне лікування; зниження смертності від ХСК та цирозу печінки; укладання договорів з населенням  на надання первинної медичної допомоги та інше.

Презентація доповіді тут.

З інформацією про виконання районної програми соціального захисту малозабезпечених громадян виступив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Микола Бортник, який проінформував присутніх, що метою програми є надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам для придбанням медикаментів, покращення матеріального становища та здоров’я громадян, а також допомоги ветеранам, пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам, хворим дітям та іншим найбільш незахищеним вествам населення.

Також варто відмітити, що розпорядженням голови райдерж-адміністрації від 30 жовтня 2014 року № 380, до переліку громадян , яким надається одноразова грошова допомога додано вимушено переміщених громадян з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, сім’ї загиблих учасників антитеростичної операції, сім’ї військовослужбовців, які беруть участь у антитерористичній операції.

Обсяги фінансування Програми на 2014-2016 рокі склали  – 621,0 тис.грн.

Завдяки реалізації Програми впродовж 2014-2016 років  для 1029 осіб виплачена одноразова грошова допомога.

З них: 496  військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції на суму 248 тис.грн; 13 сімей загиблих учасників АТО на суму 70 тис.грн; 16 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС на суму 11,0 тис.грн; 502 громадянам  на лікування на суму 279 тис.грн, з них 123 особам з онкологічними захворюваннями на суму 73,3 тис.грн.

Також згідно програми здійснено виплати на лікування- 89 тис.грн. та на ліквідацію наслідків пожежі-13,0 тис.грн.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 17 лютого 2017 року № 92 передбачено надання одноразової грошової допомоги особам, які прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України  у 2017-2019 роках  у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Презентація доповіді тут.

За  результатом розгляду питань прийнято два доручення голови райдерж-адміністрації.

Після розгляду питань порядку денного засідання колегії до присутніх звернувся т.в.о. військового комісара Здолбунівського районного Мельничук В.А., який проінформував керівників про організацію проведення призову громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань у 2017 році.

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій


Банери