Меню
Герої не вмирають
Банери

З початком холодної пори року на Здолбунівщині збільшилася кількість недужих на застудні захворювання. За інформацією Здолбунівського районного лабораторного відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України», протягом минулого тижня у районі вже захворіло 330 осіб – 190 дітей і 140 дорослих.

З жовтня розпочався щотижневий моніторинг захворюваності на грип населення району. На підставі загальних результатів вивчення штамів вірусів грипу, які циркулюють, ВООЗ прогнозує циркуляцію в Північній півкулі у сезоні 2018-2019 років таких штамів вірусів: А/«Мічиган», A/«Сінгапур» та В/«Колорадо». Особливо небезпечний А/«Мічиган» – новий штам вірусу грипу, який може призвести до важких ускладнень. Тож фахівці, ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостережень за розвитком епідемічного процесу щодо грипу, даних про стан напруги імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією населення в попередні сезони (близько 0,5%), погіршенню соціально-економічної ситуації в Україні, в новому сезоні 2018-2019 років прогнозують збільшення кількості хворих, а також випадків тяжких ускладнень грипу.

За 9 місяців 2018 року в області від грипу померло 4 людей, за аналогічний період 2017 року – 2.

Тож фахівці нагадують, що найефективнішим заходом профілактики грипу є вакцинація. За рекомендацією ВООЗ, вакцини проти грипу проходять зміну штамового складу щороку, щоб забезпечити максимальний захист від вірусів, що очікуються саме цього сезону. Для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2018-2019 років в Україні перереєстрували 2 вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону: «Джісі Флю» (Корея), «Ваксігрип Тетра» (Франція).

Вакцинація від грипу є економічно обґрунтованою. За різними оцінками, витрати для кожного хворого, пов’язані із захворюванням на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 3000 грн. в залежності від важкості хвороби. Натомість вартість однієї дози вакцини, що захищає від грипу впродовж сезону, в аптеці №12 ТДВ «Рівнефармація» (має право реалізовувати імунопрепарати, розміщена в терапевтичному корпусі Здолбунівської ЦРЛ) становить: «Ваксігрип Тетра» – 293 грн., «Джісі Флю» – 230 грн.

Насамперед проведенню вакцинації підлягають групи ризику, як медичного, так і епідемічного та професійного. Вакцинація проти грипу є особливо важливою для осіб, які належать до груп медичного ризику (високий ризик клінічних ускладнень грипу), а саме: осіб з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин; осіб віком понад 60 років; осіб, що перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо). Також це стосується осіб з груп епідемічного ризику (висока ймовірність інфікування грипом): діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади; персонал медичних закладів; персонал дошкільних, середніх та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків для громадян похилого віку тощо; робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, а також особи, що перебувають у контакті з великою кількістю людей; персонал підприємств, установ, організацій (з метою запобігання спалахам); особи, які доглядають хворих на грип удома; вагітні.

Однак у Здолбунівському районі вакцинація як основний захід профілактики грипу використовується недостатньо. В минулому епідсезоні було вакциновано лише 0,25 % від всього населення. Від початку епідсезону 2018 року вакциновано близько 100 осіб, серед яких 60 медпрацівників, 25 дітей до 17 років. Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, є рекомендованими, тому вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством. Кожен, хто хоче захиститися від грипу, може придбати вакцину власним коштом.

Фахівці Здолбунівського районного лабораторного відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» також звертаються до керівників підприємств, установ, організацій з проханням віднайти кошти на забезпечення щеплення своїх працівників. Вакцинацію рекомендується розпочати восени, хоч зробити щеплення можна і впродовж епідемічного сезону.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

БанериКвітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930