Меню
Герої не вмирають
Банери

На виконання розпорядження голови держадміністрації від 07.06.2018 № 215 «Про затвердження плану заходів із запобігання корупційним правопорушенням у Здолбунівському районі на 2018-2019 роки» в Здолбунівській райдержадміністрації проведена відповідна робота.

План заходів із запобігання корупційним правопорушенням доведено для відповідного реагування до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних закладів району, апарату райдержадміністрації, виконавчих комітетів місцевих рад.

З метою попередження виникнення правопорушень пов»язаних з корупцією та забезпечення безумовного виконання Закону України « Про запобігання корупції» у структуру районної державної адміністрації введено посаду головний спеціаліст – уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації ( розпорядження голови райдержадміністрації від 06.04.2016 № 43-к ), затверджено Положення про уповноважену особу, та план роботи на 2019 рік.

Забезпечено розроблення внутрішніх планів щодо запобігання та виявлення корупції в структурних підрозділах райдержадміністрації, визначені відповідальні особи з питань запобігання та виявлення корупції.

По даному питанню дано рекомендації керівникам органів місцевого самоврядування, комунальних закладів.

Поновлено в особових справах працівників райдержадміністрації попередження про спеціальні обмеження для державних службовців, передбачені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції».

На виконання рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 вересня 2016 року № 19, з метою перевірки факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій державними службовцями апарату райдержадміністрації та її структурних підрозділів головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 18.01.2017 № 27 «Про порядок взаємодії головного спеціаліста – уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації з іншими підрозділами Здолбунівської районної державної адміністрації».

З метою забезпечення виконання вищезгаданих документів головним спеціалістом – уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації було проведено перевірку фактів подання щорічних декларацій за 2018 рік суб’єктами декларування .

За результатами проведеної перевірки фактів неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в структурних підрозділах райдержадміністрації не виявлено.

Разом з тим, встановлено факт не подання декларації одним із керівників комунального закладу району. По даному факту направлено повідомлення до Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції.
Всі працівники апарату райдержадміністрації та її структурних підрозділів , органів місцевого самоврядування ознайомлені з «Методичними рекомендаціями з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб», які розміщені на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

Створено систему обліку документів, що містять публічну інформацію. На офіційному веб-сайті райдержадміністрації надається громадянам відкритий доступ до інформації, що міститься у системі обліку.

Здійснюються заходи із забезпечення безперебійного функціонування офіційного веб-сайту райдержадміністрації та захисту розміщеної на ній інформації відповідно до норм діючого законодавства.

З метою забезпечення своєчасного інформування громадськості та засобів інформації щодо діяльності райдержадміністрації у напрямі запобігання та виявлення корупції на офіційному веб-сайті райдержадміністрації створено рубрику « Запобігання корупції».

Районною державною адміністрацією вжито ряд практичних заходів щодо розвитку інтегрованих прозорих офісів – центрів надання адміністративних послуг з метою усунення корупційних чинників у адміністративних процедурах.

Зокрема, в Центрі надання адміністративних послуг райдержадміністрації забезпечується принцип прозорості та публічності. В приміщенні Центру відсутня кабінетна система прийняття документів. Адміністратори приймають пакети документів в інтегрованому прозорому офісі (відкрита зона) від громадян та юридичних осіб і передають їх на виконання суб»єктам надання адміністративної послуги. Крім того, можна окремі послуги замовити в онлайн – режимі та отримати результати в будь-якому ЦНАПі.

На офіційному сайті райдержадміністрації та на інформаційних стендах в Центрі громадяни можуть ознайомитись з необхідним переліком документів для адміністративної послуги, доступні бланки заяв та декларацій.

Здолбунівська райдержадміністрація активно працює у напрямку прозорості та відкритості.

Так, саме з метою упередження корупції в районі запроваджено систему електронних закупівель ProZorro.

Інформація про проведені електронні закупівлі розміщена на офіційному сайті райдержадміністрації та постійно оновлюється.

01 лютого 2019 року на апаратній нараді розглянуто питання: організація роботи системи електронного декларування; рекомендації НАЗК щодо чергового етапу електронного декларування ; про основні вимоги щодо заповнення розділу 3 «Об’єкти нерухомості» щорічних декларацій, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 46 Закону України «Про запобігання корупції».

В районній державній адміністрації організовано роботу щодо вивчення Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами та Методичних рекомендацій щодо діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції», затверджених Національним агентством з питань запобігання корупції. Дані документи розміщені на офіційному веб-сайті Здолбунівської районної державної адміністрації у рубриці «Запобігання корупції», доведені для відповідного реагування до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, керівників органів місцевого самоврядування та комунальних закладів, які знаходяться в управлінні райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.08.2017 № 370 «Про організацію роботи з повідомленнями про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» в апараті Здолбунівської райдержадміністрації» затверджено Порядок роботи з повідомленнями про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» в апараті райдержадміністрації.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці «Запобігання корупції» розміщено підрубрику «Повідом про корупцію», де зазначено робочий телефон 2-26-17 та електронну адресу anticor@zdolbun.gov.ua головного спеціаліста-уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Батрони Жанни Ананіївни.

Протягом I півріччя 2019 року в районну державну адміністрацію не надходило повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Головним спеціалістом – уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації постійно надається практична і методична допомога з питань застосування вимог нормативно-правових актів у сфері запобігання корупції всім зацікавленим особам.

Протягом I півріччя 2019 року надано роз»яснення окремих положень антикорупційного законодавства 69 особам.
Головним спеціалістом – уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації було успішно закінчено курси через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus: «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики.» (12.02.2019) та «Декларуй доброчесно!» ( 28.02.2019) та отримано відповідні сертифікати.

Головний спеціаліст-уповноважена особа
з питань запобігання та виявлення корупції
апарату райдержадміністрації                                                                  Ж.Батрона

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728