Меню
Герої не вмирають
Банери

З метою забезпечення виконання основних положень Закону України «Про запобігання корупції» в районній державній адміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації від 19 лютого 2020 року № 53 затверджено план заходів із запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням пов»язаних з корупцією у Здолбунівському районі на 2020 рік.

На виконання розпорядження голови держадміністрації від 19 лютого 2020 року № 53 «Про затвердження плану заходів із запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням пов»язаних з корупцією у Здолбунівському районі на 2020 рік» в Здолбунівській райдержадміністрації проведена відповідна робота.

План заходів із запобігання корупційним правопорушенням  доведено для відповідного реагування до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, комунальних закладів району, апарату райдержадміністрації, виконавчих комітетів місцевих рад.

З метою  попередження виникнення  правопорушень пов»язаних з корупцією та забезпечення безумовного виконання Закону України «Про запобігання корупції» головою райдержадміністрації визначено уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції в апараті райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 11.02.2020 № 34), затверджено Положення про уповноважену особу (розпорядження голови райдержадміністрації від 01.06.2020 № 148) та план роботи на 2020 рік.

Забезпечено розроблення внутрішніх планів щодо запобігання  та виявлення корупції в структурних підрозділах райдержадміністрації, визначені відповідальні особи з питань запобігання та виявлення корупції.

По даному питанню дано рекомендації керівникам органів місцевого самоврядування, комунальних закладів.

Поновлено в особових справах працівників райдержадміністрації  попередження про спеціальні обмеження для державних службовців, передбачені Законами України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції».

На виконання рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06 вересня 2016 року № 19, з метою перевірки факту подання декларацій та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій державними службовцями апарату райдержадміністрації та її структурних підрозділів головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 05.03.2020 № 75 «Про порядок взаємодії головного спеціаліста – уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації з іншими підрозділами Здолбунівської районної державної адміністрації».

З метою забезпечення виконання вищезгаданих документів  уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації було проведено перевірку фактів подання щорічних декларацій за 2019 рік суб»єктами декларування .

За результатами проведеної перевірки встановлено факти не подання щорічної декларації двома працівниками управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та декларації після звільнення  одним із керівників комунального закладу району. По даних фактах направлено повідомлення до Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції.

Всі працівники апарату райдержадміністрації та її структурних підрозділів , органів місцевого самоврядування ознайомлені з «Методичними рекомендаціями з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб», які розміщені на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

Створено систему обліку документів, що містять публічну інформацію. На офіційному веб-сайті райдержадміністрації надається громадянам відкритий доступ до інформації, що міститься у системі обліку.

Здійснюються заходи із забезпечення безперебійного функціонування офіційного веб-сайту райдержадміністрації та захисту розміщеної на ній інформації відповідно до норм діючого законодавства.

 З метою забезпечення своєчасного інформування громадськості та засобів інформації щодо діяльності райдержадміністрації у напрямі запобігання та виявлення корупції на офіційному веб-сайті райдержадміністрації   створено рубрику « Запобігання  корупції».

Районною державною адміністрацією вжито ряд практичних заходів щодо розвитку інтегрованих прозорих офісів – центрів надання адміністративних послуг з метою усунення корупційних чинників у адміністративних процедурах.

Зокрема, в Центрі надання адміністративних послуг райдержадміністрації забезпечується принцип прозорості та публічності. В приміщенні Центру відсутня кабінетна система прийняття документів. Адміністратори приймають пакети документів в інтегрованому прозорому офісі (відкрита зона) від громадян та юридичних осіб і передають їх на виконання суб»єктам надання адміністративної послуги. Крім того, можна окремі послуги замовити в онлайн – режимі та отримати результати в будь-якому ЦНАПі.

На офіційному сайті райдержадміністрації та на інформаційних стендах в Центрі громадяни  можуть ознайомитись з необхідним переліком документів для адміністративної послуги, доступні бланки заяв та декларацій.

Здолбунівська райдержадміністрація активно працює у напрямку прозорості та відкритості.

Так, саме з метою упередження корупції в районі запроваджено систему електронних закупівель ProZorro.

Інформація про проведені електронні закупівлі розміщена на офіційному сайті райдержадміністрації та постійно оновлюється.

В  районній державній адміністрації організовано роботу щодо вивчення Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами та Методичних рекомендацій щодо діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції», затверджених Національним агентством з питань запобігання корупції. Дані документи  розміщені на офіційному веб-сайті Здолбунівської районної державної адміністрації у рубриці «Запобігання корупції», доведені для відповідного реагування до керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, керівників органів місцевого самоврядування та комунальних закладів, які знаходяться в управлінні райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.08.2017 № 370 «Про організацію роботи з повідомленнями  про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» в апараті Здолбунівської райдержадміністрації» затверджено Порядок роботи з повідомленнями про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» в апараті райдержадміністрації.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці « Запобігання корупції» розміщено підрубрику «Повідом про корупцію», де зазначено робочий телефон 2-56-08 та електронну адресу anticor@zdolbun.gov.ua уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Батрони Жанни Ананіївни та зміни до антикорупційного законодавства в частині «Захист викривачів».

Протягом І півріччя 2020 року в районну державну адміністрацію не надходило повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції  апарату райдержадміністрації постійно надається практична і методична допомога з питань застосування вимог нормативно-правових актів у сфері запобігання корупції всім зацікавленим особам.

Протягом  І півріччя 2020 року надано роз»яснення окремих положень антикорупційного законодавства  56 особам.

Працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, керівники комунальних закладів, які знаходяться в управлінні райдержадміністрації ознайомлені з оновленим антикорупційним законодавством (семінар-навчання 19.11.2019, лист райдержадміністрації від 22.11. 2019 № 2889/01-25/19).

12 статей з даних питань розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації протягом І півріччя 2020 року.

Крім того, зміни в антикорупційному законодавстві розміщено на сайті райдержадміністрації у рубриці «Запобігання корупції».

Уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції  апарату райдержадміністрації було успішно закінчено курси через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus:  «Декларуй  доброчесно!, 2020» (24.04.2020); через онлайн-платформу з цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта. : «Цифрова грамотність державних службовців» (23.04.2020), та отримано відповідні сертифікати.

Анонси подій
Банери

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30