Меню
Герої не вмирають
Банери

Здолбунівське відділення Рівненської ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області повідомляє, що кожна фізична особа, яка отримує офіційні доходи, є платником податку на доходи фізичних осіб та перебуває на обліку в органах державної фіскальної служби. У кожного громадянина є свій індивідуальний реєстраційний номер облікової картки платника податків, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від нього, та облік яких ведеться в окремому реєстрі за серією та номером паспорта.

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків на кожну фізичну особу заведена облікова картка, в якій міститься наступна інформація (пункт 70.2 Податкового кодексу України):

1. прізвище, ім’я та по батькові;

2. дата народження;

3. місце народження (країна, область, район, населений пункт);

4. місце проживання, а для іноземних громадян – також громадянство;

5. серія, номер свідоцтва про народження, паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий.

Відповідно до пункту 70.5 Податкового кодексу України, фізична особа несе відповідальність згідно із законом за достовірність інформації, що подається для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. А відповідно до пункту 70.7, у разі зміни будь-якої інформації з переліку, наведеного вище, громадянин повинен повідомити про це орган ДФС.

Переважна більшість громадян навіть не здогадується про те, що коли змінюється місце проживання, вони повинні повідомити про це податкову службу. На жаль, незнання законів не звільняє від відповідальності за їхнє порушення, встановленої пунктом 70.5 Податкового кодексу України, та призводить до виникнення проблем під час звернення до органів ДФС, зокрема, при подачі річних декларацій, чи зверненні по отримання інформації про власні доходи, тощо.

Щоб уникнути цього, при зміні інформації, яка міститься у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, фізична особа повинна у місячний термін з дня виникнення змін подати до податкової служби заяву за формою №5ДР, яку можна отримати у центрах обслуговування платників органів ДФС. Крім того, громадяни України, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, мають можливість подати документи для реєстрації або внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків через будь-який орган ДФС.

Враховуючи вищевикладене, просимо звертатися громадян у Центр обслуговування платників податків за адресою: м. Здолбунів, вул. Василя Жука, 1А для внесення змін у Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та нагадуємо про відповідальність згідно із законом за достовірність інформації, що подається для реєстрації.

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031