Меню
Герої не вмирають
Банери

У разі вимкнення світла необхідно зберігати спокій. Головне – не розгубитися, а пригадати, як слід себе вести в даній ситуації.

Батьки повинні завчасно підготувати свічки, сірники, гасові лампи і навчити безпечно користуватися ними дітей. Слід пам’ятати, що свічка встановлюється тільки на надійний свічник, виконаний з неспалимого матеріалу, і коли горить свічка, то вона повинна знаходитись подалі від штор та інших спалимих матеріалів.

Газові освітлювальні прилади слід ставити на рівну та стійку основу. Внаслідок неправильного встановлення вони можуть перекинутись, і, як наслідок, спалах вогню та пожежа.

Пам’ятайте! Гасити водою палаючий бензин, керосин та інші легкозаймисті і горючі рідини не можна. Ці рідини легші за воду і спливаючи на її поверхню, продовжують горіти, збільшуючи площу горіння при розтіканні води. Тому для гасіння пожежі слід застосовувати порошкові, або вуглекислотні вогнегасники, пісок, землю, а також використовувати міцну тканину, простирадла, пальто, змочені водою.

У разі вимкнення електроенергії негайно відключити всі електроприлади і вмикати їх можна тільки тоді, коли з’явиться струм, тому що невимкнені електроприлади можуть стати причиною пожежі.

Слід пам’ятати, що в період вимкнення електроенергії зупиняються ліфти. Не панікуйте, якщо ви опинилися у “полоні” ліфта. Вам обов’язково допоможуть, тільки слід зачекати на приїзд фахівців. Уявіть, скільки людей знаходяться в такій ситуації як ви. Заради власної безпеки не намагайтеся самостійно відчинити двері ліфта. Почекайте на допомогу.

Якщо у вас є менші від вас братики і сестрички – не дозволяйте їм гратись із сірниками, свічками, гасовими лампами. Поясніть їм, що це небезпечно.

Дії при загорянні електропроводки, короткому замиканні, механічному пошкодженні електроприладів.

Як уникнути ураження електричним струмом.

Виявивши, що загорівся електропобутовий прилад, необхідно в першу чергу знеструмити його (вийняти вилку з розетки, а якщо доступ до неї неможливий, викрутити пробку в електролічильнику та відключити загальний рубильник).

Викликати пожежно-рятувальну службу за номером 101. Якщо горіння після знеструмлення не припинилось, загасити вогонь підручними засобами. При виникненні будь-якої пожежі необхідно терміново викликати пожежну охорону. Це необхідно зробити навіть у тому випадку, коли пожежа вже погашена власними силами. Вогонь може залишитись непогашеними в недоступних місцях або тимчасово “притаїтись” і через деякий час знову може розгорітись вже сильніше.

Для профілактики уражень електричним струмом виконують наступні поради;

– ніколи не використовуйте електричні прилади поблизу води;

– зношені електричні шнури слід відремонтувати або викинути;

– якщо у домівці є маленькі діти – надійно закривайте від них електророзетки.

Дії під час виникнення пожеж у багатоповерховому або особистому будинку. Небезпечність дихання чадним газом.

1Якщо в під’їзді відчутно запах диму:

– негайно викличте пожежно-рятувальну службу (101), повідомте сусідів і разом з ними вийдіть на сходову клітку, взявши з собою відро з водою, цупку тканину.

Пам’ятайте! Дим і вогонь поширюються сходовими клітками лише в одному напрямку – знизу вгору.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами. Під час переходів через задимлені ділянки затримуйте дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим – і ви можете знепритомніти, що призведе до вашої загибелі.

Категорично забороняється використовувати ліфт для евакуації.

Якщо пожежа виникла в сусідній квартирі і через сильний дим і вогонь неможливо вибратися назовні, залишайтеся у своїй квартирі. Зачинені та добре ущільнені двері надійно захистять вас від небезпечної температури і диму.

В разі загоряння дверей вашої квартири поливайте їх зсередини водою. Щоб уникнути отруєння продуктами згоряння, позакривайте щілини у дверях та вентиляційні отвори мокрими ковдрами, рушниками тощо. Якщо дим проникне у квартиру – лягайте на підлогу, там завжди є свіже повітря.

Чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ без запаху. Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, замінюючи кисень. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування.

Отруєння може статись під час роботи бензинових двигунів, при загорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових об’єктах. Велика кількість смертельних випадків відбувається у закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, в гаражах.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом:

– головний біль, нудота;

– задуха;

– сплутаність свідомості;

– м’язова слабість;

– червоний колір обличчя;

– тривала дія чадного г

– негайно викличте машину “швидкої медичної допомоги”;

– постраждалого необхідно винести на свіже повітря.

Анонси подій
Банери

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930