Меню
Герої не вмирають
Банери

Законопроекти, які мають запустити зміни у медицині, мають бути проголосовані Верховною Радою України вже найближчим часом. Очікується, що з січня 2018 року лікарі первинної ланки отримуватимуть фінансування за новою моделлю – фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким він підписав договір. Важливо, що лікар отримуватиме кошти і тоді, коди пацієнт буде здоровим. Це має стимулювати лікарів дбати про своїх пацієнтів. Така модель ефективно працює у всьому світі.

Головний обов’язок сімейного лікаря – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги.

Обстеження пацієнта, призначення необхідних аналізів, лікування як гострих, так і хронічних станів проводитиметься за встановленими протоколами.

За необхідністю пацієнта направлятимуть до профільних спеціалістів. Держава обіцяє покривати обстеження, консультацію та призначення лікування лікаря спеціалізованого або високоспеціалізованого медичного закладу, але тільки за умови направлення від сімейного лікаря або педіатра.

Основними обов’язками лікаря первинної ланки буде, також, профілактика захворювань у груп ризику, вакцинація, видача медичних довідок та лікарняних листів, видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», у тому числі рецепти на ліки для хронічних хворих.

Як тільки буде оголошено про початок приписної кампанії, пацієнт матиме змогу підписати декларацію із лікарем за своїм вибором. Обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини можна буде незалежно від місця проживання чи реєстрації пацієнта. Поки лікар не набере 2000 пацієнтів, він не зможе відмовити в підписанні декларації. Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки сам пацієнт не вирішив змінити лікаря.

Реформа медичної галузі передбачає, також, що за екстреною спеціалізованою допомогою громадянин може звернутися самостійно.

Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100%. Реформування моделі фінансування спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги розпочнеться з січня 2019 року. Об’єм безоплатних послуг, гарантованих державою, будуть затверджуватися Верховною Радою України в рамках Державного бюджету. Одночасно існуватиме так званий червоний список послуг, які не є життєво необхідними, а тому не входитимуть у державний гарантований пакет. Їх вартість громадяни сплачуватимуть самостійно. Це, наприклад, естетична стоматологія, пластична хірургія та інші.

Вже у 2018 році почне впроваджуватися нова модель оплати за деякі види спеціалізованої медичної допомоги. Так, усі пологи – екстрені чи планові – будуть 100% покриті державою за єдиним та однаковим тарифом. Додаткові ж послуги (палата підвищеного комфорту або медичні маніпуляції, які не передбачені породіллі) можуть бути платними.

Реформа, розроблена командою Міністерства охорони здоров’я України спільно з міжнародними експертами, – це реформа фінансування системи охорони здоров’я, яка має на меті надати кожному українцю рівний доступ до медичних послуг та ліків, гарантованих та покритих державною.

 

За матеріалами видання «Активуй здоров’я» Міністерства охорони здоров’я
Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги

Анонси подій
Банери

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031