Меню
Герої не вмирають
Банери

За рахунок енергоефективних заходів в багатоповерхівках у межах Фонду енергоефективності, держава суттєво заощадить обсяг коштів, які спрямовується на субсидії.

«Ми затвердили Методику розрахунку обсягів субсидій, зекономлених в результаті енергоефективних заходів у межах програм Фонду. Це також дозволить перетворити субсидії на інвестиції в енергоефективність», – так прокоментував прийняту Урядом постанову Віце-прем‘єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, одним із завдань Фонду буде часткове повернення субсидій на фінансування заходів з енергоефективності. З 2019 року, коли розпочнеться монетизація субсидій, в будинках, де буде проведена термомодернізація, частина зекономлених субсидій повертатиметься до Фонду енергоефективності.

«Щороку обсяг коштів, які держава витрачає на субсидії, збільшується. Тільки у 2018 році ця сума складає 71 млрд грн, а кількість субсидіантів досягла 65%. Монетизація субсидій розблокує питання енергоефективності. Адже отримувачі субсидій не були зацікавлені впроваджувати енергоефективні заходи. Тепер ми матимемо ситуацію, коли залишок монетизованих субсидій, який утворився за рахунок енергозаощадження і термомодернізації (яка у свою чергу даватиме 50-70% економії енергоспоживання), може бути використаний на оплату подальших енергоефективних заходів», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець наголосив, що кожен голова ОСББ повинен розуміти, що субсидіанти сплачують за житлово-комунальні послуги як власними коштами, так і державними. «А, отже, будь-який комплекс заходів з термомодернізації і енергоефективності, який дає економію, може бути також оплачений за рахунок держави. І не тільки через Фонд енергоефективності або «теплі кредити», а й за рахунок залишку коштів від невитраченої субсидії на рахунку», — підкреслив Зубко.

Нагадаємо, у 2019 році на фінансування Фонду енергоефективності з держбюджету виділено 1,5 млрд грн. Також Європейський Союз надав другий транш фінансової допомоги у розмірі 54 млн євро на підтримку роботи Фонду енергоефективності. Ці кошти додаються до першого траншу в 50 млн євро, які у червні Україна вже отримала від ЄС на роботу Фонду.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

БанериКвітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930