Меню
Герої не вмирають
Банери

Підготовку шляхів Здолбунівщини та до осінньо-зимового періоду, а також будівництво доріг у нашому районі обговорювали сьогодні на засіданні колегії Здолбунівської райдержадміністрації.

Утримання в належному стані закріпленої мережі автомобільних доріг загального користування Здолбунівського району та їх ремонт є основним завданням структурного підрозділу ДП «Рівненський облавтодор» ДРП-3 філії «Колоденська ДЕД». Тож, як розповів начальник філії «Колоденська ДЕД» Григорій Мороз, нині ведеться активна підготовка до зимового періоду. Наразі на Здолбунівщині заготовлені посипні матеріали (90% від потреби), до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років підготована техніка, тимчасовий майданчик для приготування протиожеледної суміші, пункт обігріву та виробничі приміщення.

Натомість голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук подякував представнику структурного підрозділу ДП «Рівненський облавтодор» ДРП-3 філії «Колоденська ДЕД» та усім сільським головам за те, що протягом останніх років вдалося виробити чіткий механізм оперативного розчищення шляхів від заметів.

– Важливо, щоб цей механізм так само чітко діяв і цьогоріч. І саме сільські голови повинні визначати проблемні місця на території сільських рад, повідомити, де саме ще потрібен пісок, – зазначив голова РДА.

Обговорювали під час колегії і будівництво доріг, яке нині у районі відбувається доволі динамічно. Цього року завдяки фінансуванню з дорожнього фонду вдалося провести роботи на низці шляхів.

Триває будівництва дороги обласного значення Здолбунів-Глинськ-Стеблівка, де нині прокладено майже кілометр асфальтного покриття. Асфальт продовжуватимуть вкладати у напрямку Глинська найближчим часом.

До переліку доріг, які фінансуються коштом дорожнього фонду, було включено й низку комунальних доріг. Цьогоріч заплановано прокласти близько 200 м асфальту на вул. Шевченка у Білашеві. Вже визначений переможець тендеру на проведення поточного середнього ремонту дорожнього покриття по вул. Підгірна в с. Дермань Друга. Вочевидь, роботи там будуть проведені ще цьогоріч.

Уже проведено ремонтні роботи на вулиці Ялисиї в с. Нова Мощаниця та вул. Сільрадська в Івачкові. Вчора було завершено асфальтування вулиці Шевченка у Здовбиці.

Вулиця Шевченка у Здовбиці

Загалом цьогоріч з дорожнього фонду на ремонти доріг залучено 14 млн грн. Нагадаємо, дорожній фонд розпочав діяти лише у 2018 році. І вже у наступному році його наповнення зросте на 50%, тож можна розраховувати на ще інтенсивніші роботи на дорогах краю.

Відремонтована дорога у с. П’ятигори

Однак з дорожнього фонду нині фінансується лише ремонт місцевих доріг. Шляхи державного значення фінансують виключно через Службу автомобільних доріг. І відповідь на численні регулярні звернення до служби автодоріг з боку керівництва райдержадміністрації одна: коштів немає.

– Цілком правильним є зауваження про те, що ми робимо сотні метрів доріг там, де їх ніколи не було, але втрачаємо кілометри там, де вони є. Та ж дорога на на Мізоч є ганьбою… Свого часу на виїзному засіданні бюджетного комітету Верховної Ради України, яке відбувалося в Рівненській облдержадміністрації, народний депутат Дубневич зауважував, що з держбюджету виділятися кошти на ямкові ремонти не будуть, бо, мовляв, це фінансування використовується неефективно… І зазначав – мовляв, будуватимемо нові дороги. От і будуємо нові – по сотні метрів, а натомість втрачаємо кілометрі. Нині на шляху до Мізоча ще є ділянки, які можна врятувати ямковим ремонтом, але є й такі, де ямковий ремонт уже не допоможе, – зауважив Сергій Кондрачук.

Утім, у райдержадміністрації обов’язково шукатимуть шляхи, щоб таки провести ямковий ремонт цієї дороги.

Однак і місцеві дороги у багатьох населених пунктах нашого району ще потребують поліпшень. Дякуючи ініціативності очільників громад, на територіях деяких місцевих рад ямкові ремонти проводять самотужки. Зокрема такі ремонти провели у Копитковому, Урвенній, Мізочі, Здовбиці.

Очільник райдержадміністрації закликав голів місцевих рад обов’язково готувати проектно-кошторисну документацію на ремонт доріг місцевого значення. Наступного року фінансування з дорожнього фонду зросте, тож важливо вчасно подати пропозиції та відремонтувати якнайбільше наших шляхів.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериЧервень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930