Меню
Герої не вмирають
Банери

На Рівненщині готуються впроваджувати Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Її завданням є перехід від перебування дітей в інтернатах до виховання їх у сім’ях.

Нині усі причетні, а це обласні управління освіти та науки, департамент соціального захисту населення, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління охорони здоров’я та служба у справах дітей, працюють над регіональним планом заходів з реалізації I етапу Стратегії.

До слова, нині в Рівненській області функціонує 26 інтернатів різного спрямування: 2 – соціального, 21 – освітнього та 3 – галузі охорони здоров’я.

На нараді під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко розглянули пропозиції щодо можливості трансформації інтернатних установ.

«Нам потрібно детально проаналізувати кожний заклад, вивчити, які конкретно послуги необхідні дитині – освітні, медичні, соціальні або реабілітаційні. Адже саме можливість надання послуг у громаді і є умовою для того, щоб діти не потрапляли до інтернатів. Також потрібно визначити потребу у кадрах, аби зрозуміти, скільки спеціалістів потрібно буде готувати для надання цих послуг», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Водночас, за словами заступника голови ОДА, не всі інтернатні заклади будуть трансформуватись. Є спеціальні установи, які мають підопічних з тяжкими хворобами чи розладами. Частина їх потребує постійного перебування в інтернаті, а щодо інших, то є думка скеровувати їх туди періодично – для проходження реабілітації.

Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що до кінця червня регіональний план заходів з реалізації I етапу Стратегії має бути завершений та затверджений розпорядженням голови ОДА, а потому погоджений на найближчий сесії обласної ради.

Нагадаємо, у 2019 році після виконання підготовчого етапу з державного та обласного бюджетів виділятимуться кошти на реалізацію Стратегії.

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031