Меню
Герої не вмирають
Банери

Рівненська облдержадміністрація разом з науковцями НУВГП розпочинає комплекс заходів з відновлення басейну річки Устя. Над вивченням стану річки науковці університету та студенти працювали весь останній рік. А 27 листопада в РОДА вони презентували громадськості свої напрацювання. Взяв участь у цьому заході і голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук.

З ініціативи голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка водойму вперше комплексно обстежили та розробили дорожню карту з її порятунку. Кошти на наукове дослідження, а саме 180 тисяч гривень, спрямували з обласного природоохоронного фонду.

Експерти обстежили русло, заплаву та водозбірну територію Усті. Проводили польові, натурні дослідження, аналізували склад води в лабораторних умовах. Таким чином вони зібрали повну інформацію щодо показниках мулових відкладень, якості води, ландшафту тощо.

Їх висновок – стан водойми критичний. Зокрема у воді наявна висока концентрація важких металів, фосфатів, азоту, а деякі показники перевищують допустимі норми у десятки, а часом і в сотні разів.

На екологічний стан річки впливають як антропогенні фактори – відсутність прибережних захисних смуг, несанкціоновані скиди, стихійні сміттєзвалища, так і природні чинники, наприклад, зміна клімату. Втім, позитивом наразі є те, що попри забрудненість, водойма все ще здатна до самоочищення. Тому є шанси її врятувати.

Було й розроблено інтерактивну GIZ-карту, де представлена вся структура басейну річки Устя. У карті систематизовані усі запропоновані заходи з порятунку річки, враховуючи районування території. Науковці стверджують, що це дослідження річки і діагностика її стану є найбільш комплексною науковою працею в Україні наразі.

Річка Устя бере початок біля с. Дермань Перша і протікає територією нашого району, тож проблема відновлення її басейну є актуальною і для Здолбунівщини. За її вирішення у нашому районі взялися ще кілька років тому.

Зокрема рішенням Миротинської сільської ради у серпні 2016 року було затверджено проектну документацію «Розчищення русла р. Устя та реконструкція захисних дамб і насосної станції на польдерній системі «Івачків» Миротинської сільської ради Здолбунівського району». Загальна вартість проекту становила майже 1,2 млн грн, з яких понад 923 тис. грн – вартість будівельних робіт. Фінансування здійснювалося коштом обласного природоохоронного фонду та Здолбунівського районного бюджету. У результаті реалізація проекту дала змогу втілити заходи з розчищення русла річки Устя та реконструкції (будівництва) захисних дамб і насосної станції на польдерній системі «Івачків» з метою відведення паводкових вод з сільськогосподарських угідь. А це натомість дало змогу покращити екологічний стан 150 га території Миротинської сільської ради.

Натомість Рівненська ОДА разом з науковцями НУВГП втілюватиме комплекс заходів з відновлення басейну річки Устя. З цією метою до кінця цього року буде створено Басейнову раду – колегіальний орган, який буде працювати на постійній основі. За словами Олексія Муляренка, він буде визначати першочерговість дій та заходів і розробляти проектну документацію.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери

 Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031