Меню
Герої не вмирають
Банери

У Рівненській області запроваджують нову соціальну послугу для вразливих сімей з дітьми – патронат над дитиною. Сімейний патронат – це шлях, котрий попереджує потрапляння дитини в інтернат. Соціальна послуга має на меті надання допомоги родинам, у яких виникли складні життєві обставини.

«Патронатні вихователі – унікальна для України професія, що з’явилася в межах соціального експерименту «Партнерство «Кожній дитині». Тоді у 2009 році на Київщині створили першу в державі патронатну сім’ю», – розповів директор Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ананій Бучак.

Начальник служби у справах дітей Рівненської облдержадміністрації Віктор Марчук зазначив, що патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною.

«Потреба створити на Рівненщині патронатні сім’ї є, адже, за оцінкою служби у справах дітей ОДА, щороку в середньому 220 дітей набувають статусу «дитини, позбавленої батьківського піклування». А завдяки патронату мінімум третина з них могли б потенційно уникнути такого і після комплексної послуги залишитись у своїй біологічній сім’ї», – зазначив Віктор Марчук.

Відбирають патронатних вихователів з особливою уважністю. Їх готують за спеціальною програмою, де вони напрацьовують алгоритм надання послуги патронату над дитиною. І тільки після успішного проходження програми, їм довірять роботу з дитиною.

«У світі робота патронатними прийомними батьками – це поширена і дуже почесна практика. Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дає змогу опанувати всі нюанси роботи з дітьми, котрі через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом. Важливо й те, що патронатні спеціалісти мають змогу працевлаштуватися вдома. Тобто опіка над дитиною не буде безкоштовною», – зауважила менеджер проекту «Сімейний патронат» Лариса Стрига.

Анонси подій
Банери


Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930