Меню
Герої не вмирають
Банери

Про поглиблення співпраці та подальшого розвитку проекту сімейних молочних ферм йшлося сьогодні під час зустрічі, яка відбулася у Здолбунівській райдержадміністрації.

До розмови долучилися голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, інвестор компанії «УкрМілкІнвест» Михайло Корилкевич та ін.

Нині в Україні є багато прикладів успішної діяльності молочних ферм, які працюють в різних областях. Є на кого рівнятися і на Здолбунівщині, де зараз успішно діє сімейна молочна ферма жителів Старої Мощаниці Наталії й Василя Никончуків, яку ті створили наприкінці 2017 року. Її діяльність є прикладом конструктивної співпраці бізнесу, влади і громади.

Никончуки відкрили сімейну молочну ферму за сприяння компанії «УкрМілкІнвест», яка працює на Рівненщині за прикладом програми канадського уряду «Розвиток молочного бізнесу в Україні». До слова, у якості гранту від канадського проекту, який працює в Україні за сприяння уряду Канади, Никончуки отримали електропастух та насіння для пасовищ. Надалі ж цій сімейній формі сприятимуть в окультуренні пасовищ та технічному оснащенні доїння корів на пасовищах.

За сприяння компанії «УкрМілкІнвест» наразі вже відкрито 15 сімейних молочних ферм у Рівненській і Хмельницькій областях. Ще десять молочних ферм перебуває на етапі будівництва чи реконструкції, подано 30 заявок на створення таких формувань.

Під час зустрічі у Здолбунівській РДА йшлося про загальні тенденції ринку, які є передумовою для створення сімейних молочних ферм. Так, вимоги до якості молока постійно зростають, а попит на нього є, оскільки в останні роки спостерігається стрімке скорочення поголів’я ВРХ. До того ж окупність такої ферми становить 2-4 роки. При цьому сім’я, яка розпочала таку справу, у рік може отримувати 100-200 тис. грн. доходу. Є вигода і для місцевих бюджетів, у яких з’являються додаткові надходження.

– Зустріч була плідною, від час розмови ми намітили важливі передумови співпраці та домовилися продовжити спілкування у ширшому колі. Адже у межах проекту заплановано продовжити створення молочних ферм, зокрема – і на Здолбунівщині, – зауважив начальник управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку Олександр Іванюк.

Важливо, що сімейні молочні ферми є оптимальною моделлю для виробництва якісного продукту. У таких господарствах утримують від 10 до 40 голів худоби, виробляючи в день до 600 л молока. При цьому власники молочних ферм мають змогу отримати супровід виробничих процесів від спеціалістів компанії «УкрМілкІнвест», а також державну підтримку завдяки програмам, які зараз діють в Україні.

Нині представники компанії мають намір залучити до обговорення цього проекту ширше коло зацікавлених осіб та спілкуватися про можливість його підтримки з боку держави, зазначила представник ПСП «Україна» Мирослава Олійник.

– Під час зустрічі у Здолбунівській РДА ми представили її учасникам проект розвитку сімейних молочних ферм, обговорили й успішну історію створення та розвитку сімейної ферми родини Никончуків. Ми запропонували, щоб до згаданого проекту долучилися й представники молокозаводів. Адже він є вигідним як для селян, які створюють такі ферми, та для населених пунктів з позиції розвитку інфраструктури, так і для держави загалом. Створення сімейних молочних ферм дасть змогу зберегти поголів’я ВРХ, яке в Україні зараз стрімко скорочується. Тому перспективність та актуальність цього проекту беззаперечна, – розповіла Мирослава Олійник.

Уже в червні відбудеться схожа зустріч в широкому колі. До розмови мають намір залучити представників обласної влади, молокозаводів, банків, представників міністерства АПК та грантодавців. Очікується також візит посла Канади. Серед іншого, під час зустрічі йтиметься й про перспективи державної підтримки реалізації проекту створення сімейних молочних ферм.

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728