Меню
Герої не вмирають
Банери

Засідання Ради регіонального розвитку Здолбунівщини, яке відбулося 14 грудня, було спрямоване не лише на підведення підсумків, а й на розробку стратегії розвитку району на найближчих три роки. Адже саме на такий термін нині розробляють стратегічне планування провідні компанії у всьому світі.

Основні напрямки проекту стратегії розвитку Здолбунівського району на період 2019-2021 років представив учасникам засідання перший заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Власюк, продемонструвавши детальну презентацію щодо кожної з галузей.

Одним з найважливішим напрямків є освітня галузь, для вдосконалення якої заплановано втілити багато заходів. Зокрема – відремонтувати низку спортивних залів, покрівель, замінити вікна у закладах та ін.

Протягом наступних трьох років у Здолбунові заплановано реалізувати ще один важливий проект – розпочати добудову міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.  Проводитимуть роботи й на інших об’єктах міста.

Наразі 280 дошкільнят Здолбунова потребують місць у дитсадках. Тому проект стратегії розвитку передбачає будівництво ДНЗ по вул. І. Богуна у Здолбунові. Є потреба у дитсадку і в Здовбиці, тож у планах – реконструкція нежитлового приміщення (колишньої контори) під дитячий садок. Триватимуть і капремонти інших ДНЗ з метою відкриття нових груп.

Коштом субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку, які надходять до Здолбунівщини за сприяння народного депутата Олександра Дехтярчука, заплановано оновити дитячі майданчики у всіх міських ДНЗ.

Розвиватиметься й медична галузь. У Здолбунівській ЦРЛ заплановано проведення капітальних ремонтів низки відділень, а також системи теплопостачання.

Що ж до первинної ланки медицини, то на жителів Здовбиці чекає будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини у цьому селі. Наразі за кошт держбюджету вже розроблено ПКД на цей об’єкт та оголошено тендер. Також за кошти проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у нашому районі заплановано проведення капітальних ремонтів амбулаторій у кількох населених пунктах.

Триватиме розвиток галузі спорту. Зокрема продовжуватимуться роботи над спортивною залою районної ДЮСШ, заплановано також будівництво стадіону у Здовбиці та втілення інших заходів.

Галузі культури увагу також приділятимуть. Зокрема заплановано будівництво криївки на Гурбах, капремонти та реконструкції сільських, селищного і міських закладів культури.


– Жодна реформа не матиме очікуваного успіху, якщо у нас не буде якісних доріг. На щастя, цьогоріч у країні запрацював Дорожній фонд, і ми змогли подавати пропозиції на будівництво місцевих доріг, – зазначив Леонід Власюк, розповівши про ті дороги, які заплановано будувати та ремонтувати у найближчу «трирічку».

Триватимуть роботи з реконструкції вуличного освітлення, інженерних мереж та благоустрою.

На Здолбунівщині нині визначено 22 потенційно привабливих для інвесторів об’єктів, тож і над співпрацею з інвесторами у нашому районі працюватимуть.

Заплановано втілення важливих заходів у галузях промисловості та сільського господарства.


На жаль, на Здолбунівщині досі не створено жодної ОТГ, хоч, відповідно до перспективного плану, об’єднаних громад мало бути чотири.

– Це – лише проект стратегії розвитку, який наприкінці грудня буде затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації. Тож зараз ми чекаємо пропозицій від органів місцевого самоврядування та громадян. Їх обов’язково буде розглянуто та, за можливістю, включено до стратегії розвитку району, – резюмував Леонід Власюк.

Потенційно привабливою у контексті розвитку Здолбунівщини є сфера туризму. У цьому учасників заходу переконала начальник відділу культури та туризму Здолбунівської райдержадміністрації Елеонора Стеценко.

– До певного часу потенціал Здолбунівщини не розглядався, як такий, що може бути використаний для розвитку туристичної галузі. Ми провели аналіз усіх природних, історико-культурних та інших ресурсів і зробили висновок, що наш край має туристичний потенціал, – зазначила Елеонора Стеценко.

Задля популяризації туризму на Здолбунівщині вже розробили туристичний бренд нашого району, натомість заплановано створити туристичний інформаційний центр та втілити багато інших заходів.


Елеонора Стеценко розповіла аудиторії про ті види туризму, які є перспективними у нашому районі.


– Ми пропонуємо так звану модель «трьох С» – сприйняти, сприяти і створювати: сприйняти туризм як потенційно перспективну галузь, сприяти його розвитку і створювати туристичний продукт, – зауважила спікер.

Тож презентації засвідчили: стратегія розвитку Здолбунівщини спрямована на активний розвиток району. Тепер у райдержадміністрації очікують на конструктивні пропозиції та доповнення від жителів краю.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

БанериКвітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930