Меню
Герої не вмирають
Банери

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції “Первоцвіт”, метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.

До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів внутрішніх справ, лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.

Адже щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин, як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші, призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозять до великих міст України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

За придбання чи продаж рослин занесених до Червоної книги України або таких, що охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в сумі від 1 700 грн до 3 655 грн із конфіскацією рослин.

Відмовтесь від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України – давайте охороняти навколишнє природне середовище разом!

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подійБанериСерпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031