Меню
Герої не вмирають
Банери

Традиційний День поля, під час якого керівники сільськогосподарських підприємств району мають змогу ознайомитися зі станом посівів на нивах та поділитися один з одним досвідом господарювання, відбувся на Здолбунівщині 20 червня.

У заході взяли участь керівники та представники аграрних підприємств Здолбунівського району, в. о. голови Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Власюк, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк та його заступник Олександр Бухало, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Жовтанюк, начальник управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Іванюк, начальник відділу АПР цього управління Леонід Дмитрук.

– День поля – це вже традиційне для нашого району дійство, яке дає змогу керівникам сільгосппідприємств зустрітися, поділитися своїми здобутками і обговорити найнагальніші питання. Тож бажаю усім щедрих врожаїв, змоги вчасно їх зібрати, і, звичайно, довгоочікуваного миру у нашій країні, – зазначив Леонід Власюк, вітаючи учасників заходу.

Як розповів Леонід Дмитрук, цьогоріч озимий клин на ланах нашого району становить близько 6 тис. га, зокрема 4,5 тис. га озимої пшениці, 430 га ячменю, 1723 га озимого ріпаку. Ярий клин складає близько  12 тис. га, з яких 6,5 тис. га займає кукурудза, 350 га – горох, 1100 га – ячмінь, майже 3,5 тис. га – соя. Ще понад 1000 га засіяно кукурудзою на силос, багаторічними та однорічними травами. Натомість науковці рекомендують аграріям нашого краю збільшувати саме озимий клин, оскільки кліматичні умови у нашому краї стрімко змінюються, і за умов високих температур та недостатньої кількості вологи ярі культури не дають високого врожаю.

Огляд розпочався у ФГ «П’ятигірське». У цьому  господарстві нині триває активна розбудова комплексу. Зараз у фермерському господарстві обладнують елеватор, найближчим часом планують відкрити лабораторію, у якій проводитимуть аналіз зерна.

А от в ПрАТ «Мізоцьке РТП» нині обробляють 980 га землі, які засіяли озимою пшеницею, ярим ячменем, кукурудзою, соняшником та соєю. І посіви пшениці, і кукурудза прогнозовано мають дати непоганий врожай, розповів керівник Юрій Боярчук, продемонструвавши ниви, засіяні цими культурами.

Оглянули учасники Дня поля і посіви ТзОВ «Колос-Інвест». Це господарство обробляє лани у п’яти районах Рівненщини.

1700 га землі обробляють у ПСП «Україна». Засіяні вони ярою пшеницею та ячменем, озимою пшеницею, соєю, а також люцерною, оскільки господарство спеціалізується на тваринництві.

На землях, які на Здолбунівщині обробляє ТОВ «Волинь Край» вирощують кукурудзу, застосовуючи в ході її посіву та обробітку найновіші технології, про які учасникам заходу розповів керівник сільгосппідприємства Володимир Шулепа.

Під час огляду ланів керівники підприємств почули багато корисної інформації від колег, яку згодом зможуть застосувати на практиці.

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031