Меню
Герої не вмирають
Банери

Зимова краса приваблива, проте про власну безпеку забувати не потрібно. На жаль, люди часто нехтують попередженнями та не дотримуються важливих правил, що призводить до трагедій, коли крига забирає людські життя.

За відсутності елементарних засобів порятунку трагічно можуть завершитися і зусилля людей, які поспішають на поміч тим, хто опинився під кригою. Щороку трапляються випадки порятунку «горе-рибалок», і, на жаль, життя їм врятувати вдається не завжди.

Тож варто пам’ятати, що особливо небезпечною крига є тоді, коли починається відлига, і температура сягає плюсових позначок.

Основні правила поведінки на льоду:

1. Переходячи через замерзлу водойму, необхідно користуватися обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками.

2. Міцність льоду варто перевірити товстою палицею, вдаряючи нею якнайдалі від себе – двічі-тричі в одне і те ж місце. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг.

3. Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші від інших, крига на них каламутна, мало прозора і біла.

4. Переправлятися краще групою, дотримуючись дистанції 5-6 метрів один від одного.

5. Користуватися майданчиками для катання на ковзанах можна лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не меншою від 12 см, а при масовому катанні – не меншою від 25 см.

6. Лижникам перед виходом на лід рекомендується зняти петлі лижних палиць з рук і лямку рюкзака з одного плеча, а також розстебнути кріплення лиж. Ці приготування забезпечать свободу рухів, якщо людина несподівано провалиться під лід. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.

7. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена). Не варто панікувати та бігти.

Тож обов’язково зважайте на наведені правила та обережно поводьтеся на льоду!

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031