Меню
Герої не вмирають
Банери

Згідно з законом, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Якщо в дитини є протипоказання до щеплення, допуск відвідувати навчальний заклад надає лікарсько-консультативна комісія за результати медичного профілактичного огляду. Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

У разі ускладнення епідемічної ситуації комісія може ухвалити рішення про заборону відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Про чинні норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом (посилання: http://moz.gov.ua/uploads/1/7085-list_moz_i_mon.pdf )

Чому дітям важливо одержати щеплення за календарем

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.
Якщо ж дитина пропустила вакцинацію за календарем, потрібно звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

Банери