Меню
Герої не вмирають
Банери

В Здолбунівській гімназії презентували полотно виготовлене з різнокольорових пластикових кришечок в українських національних мотивах.

Автор та ідейник цього проекту волонтер Корпусу Миру Кайла Незеркліфт розказала нам в чому полягала його суть. Цією роботою вона хотіла показати, яким чином можна використовувати повторно вживаний пластик, створюючи гарні речі.З першого дня перебування в Україні, проблема забруднення вулиць пластиковим сміттям спонукала волонтера до пошуку шляхів її вирішення. Вона була вражена що в нашій країні люди мало задумуються над тим, що буде далі і до чого це призведе?

На початковому етапі ніхто не вірив що такий задум можна реалізувати в одній з шкіл України, залучаючи дітей до цього процесу. Але Кайла вірила в свою ідею, знала як її втілити у життя (мала подібну практику у себе на батьківщині в США)  і не дивлячись на перепони, розпочала збір кришечок.

Кришечки збирали протягом січня-травня 2017 року всі бажаючі учні Здолбунівської гімназії. Кайла проводила змагання між класами – хто більше назбирає кришечок. Для класу-переможця кожного місяця Кайла проводила урок-розвагу, пов’язаний з американською культурою, на який приносила різні смаколики.

В перший місяць клас-переможець назбирав близько 100 кришечок, в другий – близько 300 кришечок, в третій – було вже більше 800 кришечок, а загалом було зібрано близько 16000 кришечок.

Ескіз малюнку допомогла розробити вчитель образотворчого мистецтва Здолбунівської гімназії Тетяна Чернявка, а учениці гімназії Марія Гнатюк та Ангеліна Польова вже перенесли малюнок на великий формат майбутнього шедевру.

Під час літніх канікул діти допомагали мити та підготувати кришечки для використання у роботі.

На створення картини-мозаїки було використано 7000 кришечок та проведено 50 годин за роботою.

Загалом над проектом працювало 8 активістів-учнів гімназії, які навчаються в різних класах, а саме: Tимофій Oгоновський, Марія Гнатюк, Ксенія Ємельянова, Марта Семенюк, Павло Панчук, Василь Семенюк, Дарія Базалинська, Іван Гнатюк.

Вони перейнялися ідеєю, завзято закручували кришечки під керівництвом Кайли. Ця спільна робота допомогла дітям здружитися, незважаючи на те, що вони різного віку, і це добре, оскільки це збагачує та розвиває наших дітей. Вони вже задумались над продовженням – новим проектом.

Як розповідає сама Кайла, вона кожного учня особисто вчила, як все робити правильно, в тому числі за допомогою електричного шуруповерту. Щоб бути впевненою в кінцевому результаті, робота тривала лише в її особистій присутності.


Під час роботи Кайла та діти постійно спілкувались на різні теми, що дозволило їм вдосконалювати свою розмовну іноземну мову: дітям англійську, а Кайлі українську.

Отже, підсумовуючи все, можна зробити наступний висновок – проект Кайли в Здолбунівській гімназії виконав декілька функцій:

1)Естетичну – полотно дуже гарне і тепер учні, вчителі, батьки та гості Здолбунівської гімназії мають можливість милуватися цією незвичною та оригінальною роботою в холі гімназії.

2)Екологічну – привернення уваги до проблеми повторного використання пластикового сміття.

3)Соціальну – виховання активної та ініціативної молоді в навчальних закладах під час волонтерських заходів.

4)Навчальну – підвищення рівня знань англійської під час спілкування з носіями мови, а також отримання життєвих навичок.

Кайла дякує всім хто долучився до проекту та був не байдужим!

РС. Для завершення мозаїки не вистачає білих кришечок, тому збирайте та приносьте їх до гімназії!!!

Анонси подій
Банери

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031