Меню
Герої не вмирають
Банери

В умовах сьогодення важко орієнтуватися у змінах, які мало не щодня вносяться до законодавства.

16 березня 2017 року з метою роз’яснення нововведень для роботодавців Здолбунівського району було проведено спільний семінар за участю представників Здолбунівського відділення Рівненської ОДПІ ГУ ДФС, Управління Держрпраці в Рівненській області та Здолбунівського бюро правової допомоги.

У заході взяли участь більше 20-ти представників підприємств, установ та організацій району різних форм власності, багато з них давно співпрацюють зі службою зайнятості, а дехто нещодавно зареєстрували діяльність.

Директор Здолбунівського районного центру зайнятості Сергій Бабич ознайомив роботодавців зі змінами у законодавстві про зайнятість, строками подання звітності, механізмом заповнення інформації про вакансії, розповів про послуги, які надають служба зайнятості та Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ, запропонував для перегляду 24-х серійний соціальний проект «Пошук роботи», який можна переглянути на сторінці Рівненського обласного центру зайнятості або у мережі Фейсбук та спонукав до залучення як роботодавців так і найманих працівників до проходження навчання на платформі Prometheus.

До присутніх звернувся головний спеціаліст Здолбунівського бюро правової допомоги Богдан Лісовець, який познайомив із послугами, які надаються зазначеним бюро, визначив категорії громадян, що мають право на безоплатну юридичну допомогу, а також розповів про документи, які необхідно надати для отримання такої допомоги.

Однією із цілей заходу було ознайомлення роботодавців району з порядком виявлення порушень законодавства про працю та вжиття заходів щодо їх усунення з метою недопущення порушень прав громадян про працю та зайнятість, дотримання роботодавцями вимог Кодексу законів про працю України.

З доповіді головного державного інспектора з питань праці Андрія Дмитровича Ратовського присутні отримали інформацію про штрафи, які застосовуються до роботодавця у разі невиконання мінімальних гарантій з оплати праці. Також виступаючий наголосив на недопущенні до роботи працівників без оформлення трудових відносин, про ризики для роботодавця у разі заключення договору цивільно-правового характеру, про наслідки «тіньової зайнятості», про встановлення та підтвердження розрядів для робітників.

Управління Держрпраці всіляко сприяє захисту прав найманих працівників, але, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності, наголосив Андрій Дмитрович.

Начальник Здолбунівського відділення Рівненської ОДПІ Мичка Руслана Степанівна наголосила на легалізації трудових відносин, переваг офіційного працевлаштування, проблемах торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції. Ознайомила присутніх з роботою Робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, навела перелік документів, які необхідно пред’явити роботодавцеві для вищезгаданої групи, а також застерегла від можливих перевірок шахраями, які видають себе за контролюючі органи. Відповіла на питання, яке цікавило більшу частину присутніх стосовно термінів подання повідомлення роботодавцями центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття на роботу.

Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями більш детально зупинились на заповненні форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (зі змінами) та порядку її надання, правильному та коректному заповненню відповіді про прийняте рішення в корінці направлення на працевлаштування, про можливість навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації у Рівненському РЦПТО ДСЗ, про умови отримання компенсації роботодавцями фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Під час семінару роботодавці активно ставили питання та отримували на них змістовні відповіді. Запрошені соціальні партнери вислухали побажання та пропозиції присутніх, запросили до взаємовигідного співробітництва.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери