Меню
Герої не вмирають
Банери

21 липня в приміщенні Здолбунівської райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Сергія Кондрачука відбулося засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Здолбунівського району.

Основним питанням обговорення стала ситуація  добровільного об’єднання територіальних громад Здолбунівського району.

У роботі групи взяв участь консультант з правових питань Офісу Реформ Рівненського РВ АМУ Василь Курилас, який роз’яснив законодавство щодо об’єднання, зупинився на застосуванні вимог Методики формування спроможних територіальних громад та відповідальності органів місцевого самоврядування у разі ненадання відповіді на ініціативу щодо об’єднання.

Начальник фінансового управління Здолбунівської райдержадміністрації Володимир Нечипорук зупинився на розрахунках доходів громад відповідно до вимог Методики формування спроможних територіальних громад.

Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Рівненської області у Здолбунівському районі передбачено формування чотирьох спроможних об’єднаних територіальних громад, а саме: Здолбунівська (із центром у м.Здолбунів), Мізоцька (із центром у селищі Мізоч), Здовбицька (із центром у с.Здовбиця) та Ступнівська (із центром у с.Ступно) об’єднані територіальні громади.

На сьогоднішній день склалась ситуація, що деякі сільські громади відмінили свої попередні рішення щодо об’єднання, деякі взагалі не надали відповідей ініціаторам, деякі прийняли зовсім інші рішення щодо можливостей об’єднання.

Голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук запропонував провести рейтингове голосування, щодо кількості об’єднаних територіальних громад на території району. Зокрема,

за створення однієї об’єднаної територіальної Здолбунівської громади – 7 голосів;

за створення двох об’єднаних територіальних громад (Здолбунівської та Мізоцької) – 6 голосів;

за створення трьох об’єднаних територіальних громад (Здолбунівської, Мізоцької та Здовбицької) – 4 голоси;

за створення чотирьох об’єднаних територіальних громад (Здолбунівської, Мізоцької, Здовбицької та Ступнівської) – 9 голосів.

За результатами голосування було вирішено рекомендувати Здолбунівській міській, Мізоцькій селищній, Здовбицькій та Ступнівській сільським радам провести сесії міської, селищної та сільських рад з розгляду питання щодо ініціювання об’єднання згідно Перспективного плану формування територій громад Рівненської області, схваленого рішенням Рівненської обласної ради від 12.06.2015 №1468 (зі змінами) та затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 №159-р «Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України». Сесії сільських рад, які не є центрами потенційних громад, повинні надати відповіді на пропозиції до об’єднання після консультацій з громадськістю  не пізніше 30 днів.

Повне відео засідання

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031