Меню
Герої не вмирають
Банери

Напередодні нового навчального року освітяни Здолбунівщини зібралися на розширену нараду, на якій йшлося про підведення підсумків розвитку галузі освіти в 2017-2018 навчальному році та визначення завдань на 2018-2019 навчальний рік.

У роботі наради, котра відбулася 29 серпня, взяв участь заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Гридін, який привітав усіх з прийдешнім Днем знань і побажав нових здобутків, поваги від учнів та плідної праці.

Перед початком роботи освітянам вручили Подяки за досягнення у минулому навчальному році.

Потому начальник відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації Ігор Антонюк розповів про здобутки та перспективи освітньої галузі району у контексті реформи української середньої освіти.

Основною зміною нині є створення Нової української школи, за сучасні парти у якій цьогоріч сядуть 837 першокласників. Вони навчатимуться у 47 класах. Готові до роботи з першокласниками і вчителі початкових класів, які підвищили свою кваліфікацію. Головне завдання нинішньої реформи – створити школу, до якої учні ходитимуть з радістю, де до їхньої думки прислухатимуться і при цьому навчатимуть критично мислити.

В останні роки на Здолбунівщині спостерігається тенденція до збільшення кількості школярів. Торік 6460 учнів навчалося у 364 класах тридцяти чотирьох навчальних закладів. Натомість педагогічний колектив загальноосвітніх навчальних закладів Здолбунівського району становить нині 856 осіб. У дошкільних начальних закладах працює 183 педагоги, у позашкільних – 36. Однак серйозною проблемою нині є стан освіти у сільській місцевості: наповнюваність шкіл є низькою, що призводить до вимушеного індивідуального навчання. Середня наповнюваність сільських шкіл ІІ ступеня становить 62 учні, І ступеня – 17.

Важливо й забезпечити підвезення дітей до місця навчання – його потребують 912 учнів, які проживають на відстані більше ніж 3 км від навчально-виховних закладів. Наразі у районі є потреба у 6 шкільних автобусах, два заплановано придбати цьогоріч.

У минулому навчальному році 48 учнів ЗНЗ отримали свідоцтва з відзнакою про базову загальну середню освіту, 17 учнів 11 класів нагороджені медалями, зокрема: 8 учнів отримали Золоті медалі «За високі досягнення у навчанні» та 9 – Срібні медалі «За досягнення у навчанні».

Те, що наші учні є дуже талановитими, доводять і результати олімпіад та інших змагань. Зокрема у ІІ етапі олімпіад з навчальних дисциплін взяли участь 1059 учнів шкіл району, 453 з них стали переможцями. У ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів взяли участь 85 учнів, 41 з них здобули перемогу. Гарні результати мали наші учні й на інших турнірах та конкурсах.

Однак зараз дуже важливо дати якісні знання та забезпечити інтеграцію в загальноосвітній простір і дітям з особливими освітніми потребами. Тому 25 липня цього року в районі було створено інклюзивно-ресурсний центр, який діятиме у Здолбунові.

Значною є робота зі зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти району, створенню безпечних умов для організації навчально-виховного процесу. Цьогоріч з бюджету районної ради було виділено кошти на поточний ремонт закладів освіти з розрахунку 300 грн. на дитину.

Готуються до початку навчального року і в ДНЗ району. Нині у районі діє 14 дошкільних навчальних закладів та 10 – навчально-виховних комплекси у сільській місцевості. У закладах дошкільної освіти на кінець 2017-2018 навчального року виховували 1977 дітей, що становить понад 55 % від їх загальної кількості. У грудні 2017 року додаткові групи почали діяти в закладах дошкільної освіти «Малятко» Мізоцької селищної ради та «Калинка» Уїздецької сільської ради, у лютому цього року додаткову групу відкрили в дошкільному навчальному закладі № 5 «Усмішка» Здолбунівської міської ради.

Проведено капітальний ремонт частини будівлі закладу дошкільної освіти «Малятко» в с. Івачків, ремонтні роботи з метою відкриття додаткової групи у ДНЗ «Дзвіночок» Здолбунівської міської ради. Триває й будівництво ДНЗ у с. Новомильськ, облаштування додаткової групи в Глинському НВК.

Нині вже розпочалися ремонтні роботи з облаштуваннюя приміщень з метою переведення груп з короткотривалим перебуванням дітей на повний режим роботи в Дерманському та Новомощаницькому НВК, у Спасівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Однак проблема великої черговості на влаштування у заклади дошкільної освіти залишається актуальною: у 2018 році, відповідно до поданих заяв, у черзі на зарахування в заклади дошкільної освіти перебувало понад 900 осіб. Не зарахованими залишаються понад 480 дітей віком від 2 років та 360 – від 3 років.

Позатим у всіх школах та дитсадках вже чекають на своїх вихованців та учнів. У всіх навчальних закладах району коштом районного бюджету та благодійних внесків проведені поточні ремонтні роботи (фарбування стін, вікон, дверей, парт, підлоги, часткова заміна підлоги, ремонт стінових панелей).

Тож освітяни готові зустріти школярів та забезпечити надання якісної освіти, яка дасть їм змогу знайти своє місце у житті та стати корисними рідній країні.

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728