Здолбунівська районна державна адміністрація співпрацює з особами, які добровільно повідомляють про можливі факти корупційних, або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції перебувають під захистом держави ( частини 2, 3 статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» ).
Гарантії державного захисту викривачів.
Повідомлення про порушення вимог Закону можуть надати :
- працівники райдержадміністрації щодо іншої особи ;
- особи (громадські організації) щодо працівників райдержадміністрації.
Повідомлення підлягає розгляду якщо інформація в ньому стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплені доказом.
Всі повідомлення розглядаються головним спеціалістом відділу ведення Державного реєстру виборців, уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Батроною Жанною Ананіївною згідно з вимогами законодавства.
Повідомлення може бути надано :
- без зазначення авторства ( анонімно ) – термін розгляду не більше 15 днів з дня отримання, може бути продовжений керівником до 30 днів.
- із зазначенням авторства.
Повідомлення може бути надано :
- письмово з позначкою «Про корупцію» на адресу райдержадміністрації: вул.Грушевського,14 м.Здолбунів, 35705;
- за телефоном : 2-56-08 (головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації) ;
- на електронну адресу : anticor@zdolbun.gov.ua.
Зразок заяви «Повідомлення про корупцію».
Питання, які найчастіше є предметом повідомлень :
- порушення вимог щодо подання декларації та додаткових заходів здійснення фінансового контролю;
- порушення антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів ;
- порушення обмежень, передбачених антикорупційним законодавством (щодо одержання подарунків; щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності; щодо спільної роботи близьких осіб; щодо використання службових повноважень чи свого становища; обмеження після припинення діяльності);
- порушення додержання вимог Закону та етичних норм поведінки;
- порушення вимог Закону: щодо проведення спеціальної перевірки; щодо прозорості та доступу до інформації; щодо діяльності юридичної особи; щодо заборони на одержання пільг, послуг і майна органами державної влади.
Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Набрання чинності Закону відбудеться 01 січня 2020 року