Меню
Герої не вмирають
Банери

Освіта громадян з обмеженими фізичними можливостями стає доступною і зрозумілою завдяки ініціативам Державної служби зайнятості та застосуванню новітніх методик спеціального викладання. Рівненський ЦПТО ДСЗ – один із перших навчальних закладів у системі профтехосвіти, який долучився до впровадження інклюзивної освіти.

Олександр Бондаренко, маючи інвалідність, звернувся у службу зайнятості після тривалої перерви у трудовій діяльності. За час перебування на обліку, після кропіткої роботи особистого консультанта Руслани Романчук, отримання професійної консультації та проходження психодіагностичного обстеження, чоловік погодився на професійне навчання за напрямом «Технології комп’ютерної обробки інформації для осіб з вадами зору».

Спільно з Національним університетом водного господарства та природокористування Рівненським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості було розроблено специфічні методики навчання з використанням допоміжних технологій (Jaws for Windows, NVDA, MAGIC, OpenBook та інші). До прикладу, технологія використання скринрідерів Jaws for Windows або NVDA ґрунтується на виведенні інформації, поданої на екрані монітора, голосовим сигналом.

Серед основних навчальних предметів – машинопис, обробка текстової інформації (Microsoft Word), основи роботи в Інтернеті, обробка табличної інформації (Microsoft Excel), робота з базами даних та інші. У процесі інклюзивного навчання використовувалися найновіші інформаційні технології, які дозволяють людям з особливими потребами повніше долучатися до громадського життя, розширюють їхні можливості у доступі до навчальної та іншої інформації, допомагають опанувати професії, які передбачають комп’ютерну підготовку.

Після закінчення навчання, в межах проведення тижня зайнятості «Служба зайнятості для людей з інвалідністю», Олександр Бондаренко відвідав групові та масові заходи, в тому числі міні-ярмарок вакансій з підбору кандидатів на працевлаштування в ПП «ВКО «МААНС». В результаті здійснених заходів Олександр Бондаренко 14 грудня 2018 року був працевлаштований оператором комп’ютерного набору у ПП «ВКО «МААНС» та надав згоду на здійснення заходів соціального супроводу на робочому місці.

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031