Меню
Герої не вмирають
Банери

Уже кілька років поспіль у стінах Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості відбуваються семінари для роботодавців за участю представників Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Управління Держпраці у Рівненській області. Не став винятком і 2018 рік.

14 червня відбувся захід на тему «Дотримання вимог законодавства в частині виконання роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю», у якому взяли участь 25 роботодавців району. Відвідали семінар різні категорії роботодавців та їхні представники: як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці; як ті, що не виконали норматив створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2017 році, так і ті, які ще не зареєстровані у Фонді соціального захисту інвалідів.

Відкрив семінар директор Здолбунівської районної філії Сергій Бабич. Він розповів про стан ринку праці, про проблеми, які виникають у фахівців під час підбору підходящої роботи для безробітних та укомплектуванні наявних вакансій. Звернув увагу на рівень заробітної плати у регіоні, наголосив на дотриманні законодавства в частині відповідальності за порушення законодавства з питань праці, за використання праці без належного оформлення та праці іноземців без дозволу.

На цьому заході Управління Держпраці у Рівненській області представляла головний державний інспектор відділу з питань здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів у Рівненській області Алла Аврамчук, яка наголосила увагу на тезі, що інвалідність – це не вирок.

– Під час працевлаштування осіб з інвалідністю необхідно звертати увагу на посвідчення та Індивідуальну програму реабілітації, на недопущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Законодавством передбачено збільшення відпустки для осіб з інвалідністю, а саме для ІІІ групи інвалідності така відпустка – 26, а для І та ІІ груп – 28 календарних днів, – зазначила Алла Миколаївна.

Вкотре наголосила вона й на дотриманні мінімальних соціальних гарантій для працівників, у тому числі для осіб з інвалідністю та накладення штрафів у разі їх недотримання.

Від Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів участь у семінарі взяв участь провідний юрисконсульт відділу правового забезпечення, взаємодії з роботодавцями і громадськістю, організаційної та кадрової роботи Ярослав Єлагін, який розповів про порядок реєстрації у Фонді, про перелік необхідних документів для такої реєстрації, про можливості Фонду надати фінансову підтримку роботодавцям, які працевлаштовують осіб з інвалідністю. Також пан Ярослав нагадав про необхідність подання щорічного звіту та самостійний розрахунок квоти для працевлаштування осіб з інвалідністю.

На завершення семінару фахівці Здолбунівської районної філії наголосили присутнім на необхідності подання звіту форми 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», нагадали порядок її надання; про можливість підготовки кадрів у Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ, ознайомили з Порядком компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі працевлаштування безробітних на нові робочі місця, та окреслили детальні умови отримання такої компенсації.

Запрошені отримали відповіді на всі запитання, які їх цікавили, та усвідомили, що люди з інвалідністю заслуговують на гідну працю, заробітну плату, соціальних захист та повагу.

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031