Меню
Герої не вмирають
Банери

          В роботі щодо підвищення рівня законності, покращення якості результатів роботи в органах виконавчої влади, на підприємстві, в установі, організації має велике значення правове виховання та правове навчання працівників.
Працівники юридичної служби повинні брати активну участь у правовому вихованні працівників та організовувати цю роботу.
Правове виховання включає в собі сприяння формуванню вірного розуміння прав, його суті та призначення, напрацювання навичок додержання законодавства, вміння правильно використовувати чинні правові норми в інтересах організації, її колективу і особи (працівника).
При здійсненні правового виховання юридичній службі слід постійно використовувати конкретні приклади, що стосуються певних суб’єктів правовідносин.
Особливої уваги вимагає довідково-інформаційна діяльність з правових питань, здійснювана юридичною службою. Вона може полягати у забезпеченні структурних підрозділів текстами нормативних актів; створенні фонду нормативних актів (опублікованих у періодичних та інших виданнях, а також наказів, інструкцій та інших актів конкретної установи); внесенні у тексти нормативних актів наступних змін та доповнень, вилучення з користування скасованих нормативних актів; накопиченні матеріалів судової практики; забезпеченні організації практичними, науково-практичними посібниками та іншими літературними джерелами з правових питань; інформуванні про діюче законодавство.
Інформація про законодавство, а також про практику його застосування проводиться найрізноманітнішими способами (усні та письмові огляди, скерування текстів нормативних актів відповідним підрозділам, установам, посадовим особам, розміщення цих текстів на стендах, сайтах тощо).
Методична робота юридичної служби у галузі правового навчання повинна охоплювати неюридичні структурні підрозділи органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій. Застосування законодавства, його використання – сфера діяльності всіх без виключення структурних підрозділів, усі вони здійснюють певні ділянки правової роботи, і юридична служба покликана забезпечити нормальну роботу в цьому напрямі.
З цією метою вона організовує вивчення посадовими особами нормативних актів, що стосуються їх діяльності, здійснює методичне керівництво претензійною роботою, якщо вона проводиться неюридичними підрозділами;
– методична робота проводиться для юридичних підрозділів усіх підпорядкованих установ та підприємств;
– своєрідним напрямом у діяльності юридичної служби, який має багато спільного із здійснюваною нею методичною роботою, є надання допомоги з правових питань профспілковому комітету.
Окремим напрямом у галузі правового навчання і правової пропаганди є кодифікаційна робота юридичної служби. Вона полягає у систематизованому обліку і зберіганні текстів нормативних актів. Це забезпечує швидку і повну правову інформацію з питань, що виникають у діяльності органу виконавчої влади, підприємства, установи, організації.
Слід зауважити, що успіх юридичної діяльності залежить, у першу чергу, від знання юридичними працівниками діючих правових норм та вірного їх застосування. Саме тому у їх розпорядженні мають бути тексти усіх необхідних правових актів.

Наталія Орлова
Начальник Здолбунівського РУЮ

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728