Меню
Герої не вмирають
Банери

25 січня 2018 року в читальній залі Здолбунівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги «Гулеч Чеська на Волині. Опис життя в 1870 – 1947 роках». Ця книга вперше вийшла в 1992 році в Чехії. Її авторами є Їржі Бонек, Дануше Манова, Вацлав Старек. На життєвих прикладах чеських родин в книзі описано долю села, яке нині має назву Гільча Друга в Здолбунівському районі.


Завдяки В`ячеславу Шляховому, уродженцю села Гільча, одного із нащадків роду Кржівкових, в минулому викладача фізики і математики НУВГП, книга отримала друге життя – була перекладена на українську мову.

Бібліотекар книгозбірні представила перекладача книги та надала йому слово. В. Шляховий розповів присутнім про те, як у нього виникла ідея перекладу книги. Цей проект йому вдалося здійснити завдяки допомозі і підтримці членів творчої групи: координатора Ігоря Панькова, редакторів Тетяни Шпичук, Тамари Шкарбан, Оксани Нагулко, меценатів, батька та сина Гаврон із Квасилова. І. Паньков відзначив, що книга цікава не тільки для місцевих жителів, а й для всіх українців. Також розповів про співпрацю в проекті «Партнерство сільських громад в трьох країнах».

 

Привітав автора перекладу О. Тищенко, директор Здолбунівського історико – краєзнавчого музею. Наголосив, що функція книги – побачити Гільчу, Волинь, наш край очима переселенців.

Голова Урвенської сільської ради Л. Балабат подякувала всім, хто причетний до видання книги. Вона зазначила: «Це наша історія, вона є і буде продовжуватися. Ми будемо берегти пам`ять, їх культуру і примножуватимемо її…».

Гості і автори книги погодились з тим, що цінний Гільчанський літопис зберігає історичну пам`ять цілого народу, яка починається від старовинного села Гільчі.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

БанериКвітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930