Меню
Герої не вмирають
Банери

Сьогодні жителі Здолбунівщини мали змогу вперше за усі роки незалежності держави зустрічати у нашому краї Президента України. Спілкування з Главою держави у залі будинку культури цементників тривало понад годину, і в ході нього присутні  мали змогу не лише почути промову Петра Порошенка, а й поставити йому власні запитання.

Попри те, що початок заходу затримався – Президент спілкувався з бійцями, які проходять реабілітацію у Клеванському обласному госпіталі – наші земляки зустріли Главу держави по-справжньому щирими оплесками. Аплодисменти постійно супроводжували і виступ Президента, оскільки він говорив про ті важливі для кожного українця речі, які об’єднують і дають змогу пишатися нашою державою: про Томос як знак визнання самостійності і канонічності Української Православної Церкви, про відроджене у небачено короткий термін військо, про мову як найважливіший фактор нашої єдності.

– Господь дарував нам справжнє різдвяне диво, подарунок для кожного українця – вперше світлий день Різдва Христового і всі свята двох різдвяних тижнів ми відзначаємо в Автокефальній Помісній Православній Церкві України, – зауважив Глава держави, привітавши присутніх зі святами.

Серед іншого, Президент наголосив і на тому, що зусилля українського народу та героїзм армії викликають повагу і розуміння світу та дають змогу українській дипломатії зміцнити міжнародну коаліцію на підтримку України. Йдеться про широкий спектр підтримки, включно з санкціями, допомогою в підготовці фахівців, постачанні зброї, зокрема і протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».

– У 2020 році ЗСУ будуть зорганізовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО відповідно до закону про національну безпеку, – зазначив Петро Порошенко.

Президент впевнений, що шлях України до Євросоюзу та НАТО допоможе забезпечити безпеку українських кордонів і суверенітету.

– Наш шлях до миру, але не на умовах капітуляції, яку нам пропонує російська п’ята колона, а на умовах національних інтересів України, – зазначив Глава держави.

Вкотре наголосив Петро Порошенко і на тому, що українці зупинили російську агресію і зберегли незалежність держави.

– Вперше. Бо завжди, коли Росія нападала на Україну, а це постійно трапляється протягом останніх 300 років, Україна не витримувала більше 1,5-2 років. Це вперше ми продемонстрували, що здатні захистити наш суверенітет, – зазначив Глава держави.

За його словами, до 2014 року армія надто довго була на периферії державної уваги, режим Януковича до кінця зруйнував її, в армії був розпочатий процес з її розпродажу, розграбування і розшматування.

– Але в 2014 році – ми мали можливість в цьому не один раз переконатися – ворог не врахував українського патріотизму і єдності народу. Не врахував волонтерів, добровольців, які голими руками готові були боронити державу. Ми з вами відродили українське військо у небачений в історії термін, – нагадав Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що традиції, на яких виховуються українські воїни, успадковані від козацтва, від героїв Української революції та національно-визвольних рухів, від героїв УПА, які нарешті визнані державою як повноправні учасники визвольної боротьби.

– Пишаюсь тим, що нещодавно підписав закон, який надав статус учасника бойових дій ветеранам УПА. Чому це зараз так важливо? Бо нове покоління українців вчиться не лише у воїнів АТО і учасників ООС. Ми у них також вчимося мужності, і тому так природно зазвучало в устах молодого покоління давнє і нове бойове привітання «Слава Україні! Героям Слава!», – зазначив Президент.

Спілкувався Президент з жителями Здолбунівщини і про реформи, які нині відбуваються у країні, наголосивши, що саме результатом проведених реформ є відновлення економічного зростання, яке, за очікуваннями, цьогоріч становитиме в межах 3,4% і стане рекордним за вісім років.

– Реформи роблять Україну інвестиційно привабливою, тому ми піднялися зі 153 на 71 сходинку в рейтингу Doing business. І це точно помічають європейські та світові компанії, – зауважив Петро Порошенко.

Нагадав він і про те, що Україні вдалося забезпечити ратифікацію і запуск Угоди про асоціацію, а також зони вільної торгівлі, результатом чого є те, що 42% українського експорту відбувається в країни ЄС.

– Це гарна відповідь на те, що Росія оголосила ембарго і закрила всі свої ринки, починаючи з 2013 року, для всіх українських виробників. Для чого вона це робила? Для того, щоб задушити Україну економічно і викинути з робочих місць мільйони українців. До речі, в першу чергу на сході нашої держави, вдарити по російськомовних українцях. І лише своєчасна і ефективна переорієнтація на європейський ринок дала нашому експорту і всій економіці абсолютно нові можливості, – сказав він.

Наголошуючи на тому, що мова є тим важливим фактором, який об’єднує українське суспільство, Петро Порошенко нагадав, що останнім часом реалізовується низка заходів, спрямованих не лише на підтримку української мови, а й на розвиток, виробництво україномовного друкованого, аудіо- та відеопродукту. Зокрема, сформована цілісна і ефективна політика розвитку української книги, українського кіно, української музики.

Також нарешті запрацював закон, який зазнавав критики – про запровадження мовних квот на радіо та телебаченні.

– Кажуть – як квоти? Є ж свобода слова, є свобода говорити будь-якою мовою. Говорити – так, але інформаційний простір заповнювати – друзі мої, українською мовою. Чому? Бо так передбачено ліцензією. Не хочете? Їдьте у Росію і спілкуйтеся російською. Ніхто вам не забороняє, – вважає Президент.

Крім того, у нашій країні знімають українські серіали, виробляють власні музичні шоу. Розвитку цього напрямку теж сприяли законодавчі вимоги та позиція глядачів, які змушують національний продукт все більше і більше звучати українською, підкреслив Президент, зауваживши, що особливі зусилля держава і влада докладатиме для створення патріотичного кіно, а не «мильних опер». За словами Глави держави, 69 кінопроектів патріотичного спрямування, які пройшли конкурсний відбір, вже нині отримують державну фінансову допомогу.

– Армія боронить нашу землю, мова боронить наше серце, віра боронить душу. І, захищені ними, ми зараз маємо всі можливості для успіху, досягнення миру, економічного зростання, підвищення соціальних стандартів життя. Усе це цілком реально. Вступ до ЄС та НАТО – це також реальність. І я саме таким бачу майбутнє України, і таким його бачить абсолютна більшість українців, – резюмував Президент.

Потому учасники зустрічі мали змогу поставити свої запитання Главі держави та зробити спільні фото і селфі.
Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031