Меню
Герої не вмирають
Банери

Здолбунівський районний сектор Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області закликає населення та суб‘єктів господарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання урожаю.

 

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. Гасіння пожежі у полі вимагає значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

А тому у цю гарячу пору року для працівників сільського господарства– збирання врожаю ранніх зернових культур, коли в господарствах триває підготовка техніки, одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежегасіння.

До початку жнив збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками. Також вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежегасіння.

Нагадуємо, що вогнегасники повинні бути обов’язково опломбованими та мати бірку з вказанням дати технічного обслуговування. Забороняється використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезарядки, технічного обслуговування.

Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальними металевими ланцюгами, які торкаються землі. Всі збиральні загони необхідно забезпечити протипожежними ланками –ємністю з водою, пристосованою для пожежегасіння, та трактором з плугом.

Хлібні поля в період молочно-воскової стиглості в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та грунтових доріг, лісосмуг, будівель та споруд необхідно обкосити та оборати захисними смугами не менше 4 метрів завширшки. В період дозрівання зернових поля також необхідно розбити на ділянки не більше 25 га, зробивши прокоси 8 метрів завширшки та проорювання 4 метра. В місцях можливого перебування людей – вздовж доріг, поблизу будівель та споруд поблизу хлібних полів слід встановити знаки пожежної безпеки та великогабаритні пано.

Керівникам господарств нагадуємо, що всі особи, задіяні в збиральній компанії, повинні пройти навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та мати спеціальні посвідчення.

Здолбунівський РС ГУ ДСНС у Рівненській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків. Пам’ятайте, що суворе дотримання виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія збереження врожаю від пожежі.

За інформацією Здолбунівського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області

Анонси подій
Банери

Грудень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031