Меню
Герої не вмирають
Банери

Начальник відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації Елеонора Стеценко взяла участь в Міжнародному форумі «Креативна Україна», який проводився 18-19 жовтня в Києві Міністерством культури України разом з Програмою ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність», проектом ЄС Association4U, Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа».

Учасниками Форуму стали представники креативних та культурних секторів, установ культури, бізнесу та організацій громадянського суспільства, а також полісімейкерів з України та інших країн Східного партнерства та  ЄС. Партнерами Форуму виступили: Британська Рада, Гете – інститут, Французький інститут, Мережа з культурного менеджменту та культурної політики ЕNCATC, Європейська мережа креативного бізнесу ECBN, Національна спілка театральних діячів України, Конгрес активістів культури та журнал L’Officiel.

Про основні тенденції, проблематику, перспективи розвитку креативних та культурних індустрій в Україні, розвиток креативної економіки та поєднання економічної і культурної складової говорили Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, Міністр культури України Євген Нищук та спікери Міжнародного форуму «Креативна Україна».

ЄС та світ вбачають в креативних індустрій майбутнє. Вони несуть в собі зачатки нових інноваційних ринків. Під час панельної дискусії Форуму розглядались  питання розвитку креативних індустрій в Україні, які перебувають переважно на стадії становлення.

Питання розвитку креативних індустрій є важливим з багатьох причин, оскільки креативність – це ключовий момент для суспільства, заснованого на знаннях та економіці, що робить свій внесок у різні сфери життя та сприяє стабільному розвитку країни в цілому. Це знаходить відображення у політиці та планах усього Уряду, зокрема у  нещодавно схваленому середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Цілі, що стосуються культури, розглядаються саме в контексті сталого економічного розвитку, який неможливий без розвитку людського капіталу, на примноження якого культура має безпосередній вплив. Також, Міністерством культури спільно з профільним Комітетом з питань культури і духовності Верховної Ради України  розроблено правки до Закону України «Про культуру» в частині визначення поняття, що таке «культурні та креативні індустрії».

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко навела окремі приклади консолідації зусиль окремих міністерств у контексті розвитку креативних індустрій. Серед іншого, це співпраця з Міністерством освіти і науки в рамках  розвитку мистецької освіти, яка готує не тільки фахових виконавців у культурному полі, а й формує аудиторію, яка буде цінувати  і культурний компонент, і економічний компонент розвитку.

Співпраця з Міністерством фінансів – це перехід на трирічний період бюджетування, що дозволить Мінкультури ефективніше підтримувати культурні ініціативи, сприятиме підвищенню конкуренції та якості наданих послуг у галузі.

З  Мінрегіоном  – у рамках реформи децентралізації виникла можливість ревіталізації  об’єктів первинної культурної (клубної) інфраструктури. У громадах необхідно створити єдиний освітньо-культурно-спортивний простір. Тому формат «Народного будинку», «Будинку культури», «клубу» як КУЛЬТУРНОГО  ХАБУ  має бути вбудований в освітній простір та інфраструктуру громади. Це не лише бібліотека або місце зустрічі жителів, це можливість відродження й укорінення культурних цінностей, традицій, культурних потреб громади. Про це наголосили  Геннадій Зубко та Євген Нищук.

Під час Форуму учасники мали можливість познайомитись  із публічною політикою підтримки культурних креативних індустрій та досвідом малих міст і громад країн ЄС, методологією впровадження культурно-економічних проектів зміни парадигми сприйняття культури в регіонах. На Форумі також йшлося про промування участі українських інституцій та фахівців культурних та креативних секторів в роботі європейських професійних мереж та полегшення доступу до спеціального фінансування та інституційної підтримки культурних та креативних індустрій.

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728