Меню
Герої не вмирають
Банери

У рамках Всеукраїнського тижня права, який проходить з 4 грудня по 10 грудня, фахівці Здолбунівського районного центру зайнятості та Здолбунівського бюро правової допомоги провели урок «Права людини» для учнів 10-го класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №4.

Всеукраїнський тиждень права запроваджено Указом Президента України у 2008 році з нагоди 60-ї річниці проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 року. З тих пір 10 грудня – День прав людини. У межах Тижня права бюро правової допомоги проводять заходи, спрямовані на забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання порушенням прав або сприяння їх поновленню, а також проводять у навчальних закладах Здолбунівського району Всеукраїнський урок «Права людини» і тематичні заходи – лекції, бесіди, зустрічі, правові конкурси, ігри та змагання.

Готуючись до уроку, фахівці вирішили поєднати профорієнтацію та право, в результаті захід включав у себе багато цікавої та корисної інформації.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Здолбунівського районного центру зайнятості Надія Білоус ознайомила учнів з професією «юрист», її значенням для людини, держави, зазирнула в історію виникнення професії, розповіла про вимоги до знань та вмінь правників,  про важливі особисті якості, про плюси та мінуси професії. Далі Надія Степанівна надала слово юристу-практику начальнику відділу Здолбунівського бюро правової допомоги Позняк Тетяні Радиславівні, яка розповіла учням про себе та як відбувався її особистий вибір майбутньої професії, навчального закладу. Із захопленням учні слухали розповідь про труднощі під час навчання, шлях до працевлаштування після здобуття професії та висновки про вдалість та мотиви вибору професії. На даний момент школярі визначаються з вибором майбутньої професії, навчального закладу, і додаткова інформація про шляхи та методи вибору професії є корисною. Окрім того, Тетяна Радиславівна проінформувала учнів про реалізацію право-просвітницького проекту «Я маю право!», спрямованого на формування у суспільстві правової культури та підвищення рівня правосвідомості населення.

Надалі до уваги школярів були запропоновані правознавчі завдання та питання на закріпленням знань основних термінів права, умінь визначати адміністративну та кримінальну відповідальність, а також жвава дискусія про права людей (дітей), які потрапили в різні ситуації.

На завершення учасники отримали на згадку про захід листівку «Витяг з Конвенції ООН про права дитини».

 

За інформацією Здолбунівського районного центру зайнятості

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031