Меню
Герої не вмирають
Банери

Незабаром стартуватиме призов офіцерів запасу на військову службу в Збройні сили України. Відповідний наказ підписав 30 травня Міністр оборони України Степан Полторак.

Військову службу за призовом осіб офіцерського складу впроваджено з метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду. Адже офіцери за призовом в обов’язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку в навчальних центрах Збройних Сил України та після цього призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових части, які не беруть участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

Кого призиватимуть на військову службу?

На військову службу призиватимуть офіцерів запасу, які отримали військову підготовку у військових навчальних закладах, але не служили.

Призиватися будуть громадяни віком до 43 років, якімають відповідну військову підготовку у військових навчальних закладах, ступінь не нижче бакалавра, але не проходили військової служби. Їм також повинно бути присвоєно первинне офіцерське звання.

Призов відбуватиметься на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок.

Кого не призиватимуть на військову службу?

Ті офіцери, які вже проходили службу, до служби залучатися не будуть.

Є також низка обмежень –  за станом здоров’я, за результатами професійно-психологічного відбору військово-лікарської комісії.

Крім того, є низка умов для відстрочки.  Підстави для відстрочки від призову:

1.Сімейні обставини– дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років.

2.Стан здоров’я– якщо офіцера визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.

3.Навчання– інтернатура, аспірантура, докторантура; у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.

4.Професійна діяльність– священнослужителі; кандидати (доктора) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови — на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські — на весь період їхньої служби.

Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

На який строк можуть бути призвані офіцери запасу?

Відповідно до наказу строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складає 18 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Чи відправлятимуть в АТО офіцерів запасу?

Примусово – ні. Залучення офіцерів запасу до АТО можливе тільки після укладання ними добровільного контракту і виявлення бажання служити в таких підрозділах. Залучення призваних військовослужбовців до сил і засобів проведення АТО буде відбуватися лише після проходження обов’язкової підготовки у вищих військових навчальних закладах (тривалість — 3 місяці).

Як виглядатиме служба офіцерів запасу?

Усі офіцери в обов’язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть допідготовку в навчальних закладах Міноборони. А потім їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються в АТО (якщо офіцер не виявив іншого бажання). Соціальний захист офіцерів за призовом повністю відповідає рівню, який отримують офіцери військової служби за контрактом.

Чи збережеться місце роботи після служби?

Так. Згідно з наказом Міноборони, за офіцерами запасу, призваними на військову службу, зберігається місце роботи, посада і зарплата (незалежно від форми власності підприємства).

Після 18 місяців проходження служби в офіцера є вибір: звільнитися і повернутися до цивільного життя, або укласти контракт зі Збройними силами.

Якими будуть наслідки неявки у військкомат?

Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У випадку неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони несуть адміністративну і кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез’явлення до пункту збору повинна бути документально підтверджена. Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового проходження медичного огляду (Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України від 14.08.2008 року № 402). За результатами медичного огляду призову на військову службу підлягають особи, які придатні до військової служби за станом здоров’я.

Покарання за ухилення від призову:

Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 170-510 грн;

Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 510-1700 грн;

Умисне зіпсуття або втрата військових документів – штраф 17-51 грн;

Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років.

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031