Меню
Герої не вмирають
Банери

Шановна громадо!

Відповідно до частини другої статті 45 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» та на виконання Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20 грудня 2016 року № 277 «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади», з метою належного інформування громадськості про підсумки діяльності Здолбунівської райдержадміністрації, до вашої уваги надається звіт про проведену роботу у 2017 році.

На підставі статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про Державний бюджет України на 2017 рік», «Про державну підтримку малого підприємництва», районною державною адміністрацією у 2017 році розроблені та подані на затвердження районною радою ряд галузевих програм, які реалізовувались у 2017 році та будуть реалізовуватись у 2018 році.

Розв’язання основних економічних і соціальних проблем району здійснюється через підготовку та організацію виконання щорічних програм економічного, соціального та культурного розвитку району, цільових програм з інших питань. Так, протягом 2017 року в районі реалізовувалось понад 60 програм.

Виконання відповідних заходів та програм сприяло стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань.

Робота райдержадміністрації у звітному періоді була спрямована на забезпечення стабілізації економічного розвитку галузей господарського комплексу району, підвищенню рівня фінансово-бюджетної дисципліни, реалізації окремих соціальних питань та поліпшення соціального захисту населення.

Упродовж 2017 року  проведено 8  засідань колегії районної державної адміністрації, де було розглянуто 26 питань, які спрямовувались на організацію виконання Програми економічного і соціального розвитку, наповнення та ефективне використання бюджету, соціального захисту населення, здійснення виконавчими комітетами  місцевих рад делегованих повноважень органів виконавчої влади. За результатами засідань колегії райдержадміністрації прийнято 9 розпоряджень та 17 доручень голови райдержадміністрації.

Стан роботи зі зверненнями громадян заслуховується двічі на рік на засіданнях колегії Здолбунівської райдержадміністрації.

За звітний  2017 рік до райдержадміністрації надійшло 595 звернень громадян. Основними питаннями, що порушувались громадянами у зверненнях, є питання  соціального захисту – 388  звернень громадян.  На другому місці питання комунального господарства – 69 звернень громадян. На третьому  місці перебувають питання, що стосуються сім’ї, дітей та гендерної рівності – 43  звернення громадян.

У Здолбунівській райдержадміністрації особистий та виїзний прийоми громадян за місцем роботи і проживання проводяться відповідно до затверджених графіків. Протягом 2017 року під час проведення особистих  та виїзних прийомів громадян до керівництва райдержадміністрації  надійшло 42 звернення.

Від пенсіонерів протягом 2017 року на розгляд до Здолбунівської райдержадміністрації надійшло 82 звернення, від осіб з обмеженими можливостями надійшло 20 звернень. В основному дані категорії громадян зверталися з питань надання матеріальної допомоги на лікування або щодо вирішення соціально-побутових проблем. Їхні прохання задоволені або частково задоволені.

Протягом 2017 року  було проведено 17 засідань комісії з розгляду звернень громадян на отримання одноразової грошової допомоги та було надано матеріальної допомоги на суму 1 млн 342 тис. 763 грн.

Забезпечено оперативне реагування на розгляд звернень і вирішення питань, порушених у зверненнях, що надходять на урядову телефонну «гарячу лінію». Протягом 2017 року до Здолбунівської райдержадміністрації на розгляд від урядової телефонної «гарячої лінії» надійшло 122 звернення громадян. Найбільше звернень надійшло щодо питань соціального захисту та комунального господарства.

У Здолбунівській райдержадміністрації також забезпечується об’єктивний та ґрунтовний розгляд звернень, що надходять на «гарячу телефонну» лінію Рівненського обласного контактного центру. Протягом  2017 року на розгляд до Здолбунівської райдержадміністрації надійшло 75 звернень. На всі звернення були надані відповіді у встановлені терміни.

Повноваження щодо забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів

Важливе значення у забезпеченні збалансованого економічного розвитку району має стабільна робота однієї із основних галузей господарського комплексу – промисловості.

Промисловість

З метою своєчасного врегулювання проблемних питань у галузі промисловості здійснюється щомісячний моніторинг роботи промислових підприємств району.

За січень-листопад 2017 року підприємствами району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на  1603,1 млн грн (122,6 % до показника минулого року).

Частка району в обласному обсязі реалізованої промислової продукції за січень-листопад 2017  року складає 5,2 % (за відповідний період минулого року частка складала 5 %).

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) на одну особу населення за січень-листопад 2017 року зріс на 22,7 % та склав 28,1 тис грн (за відповідний період минулого року – 22,9 тис грн).

За підсумками 2017 року нарощено виробництво цементу на 0,4 %, мішків та пакетів з полімеру на 0,7 %, каменю декоративного на 63 %.

Разом з тим,  відбувся спад виробництва плівки поліетиленової на       3,7 %, тари деревяної на 14,9 %, цегли   на 16,7 %.

Агропромисловий розвиток

Сільськогосподарськими підприємствами району за 11 місяців 2017 року вироблено валової продукції на суму 108,9 млн грн, що становить     92,1 % від обсягів відповідного періоду 2016 року (не враховано заключний звіт про збір врожаю).

Виробництво валової продукції на один гектар сільськогосподарських угідь складає 5,4 тис. грн ( у 2016 році – 5,9 тис. грн ).

Обсяг виробництва зернових та зернобобових культур сільськогосподарськими підприємствами району складає 74 тис тонн, що є на рівні минулорічного показника, врожайність збільшилась на 2,2 % та становить 64,7 ц/га.

Найвищу урожайність при збиранні зернових та зернобобових культур одержано в ПСП ПП «Здолбунівське» (Кравчук П.І.) – 68,3 ц/га.

У 2017 році господарствами громадського сектору зібрано 4,3 тис тонн сої при середній урожайності 25,5 ц/га ( урожайність 2016 року становила 23,9 ц/га ). Найвищу урожайність отримало ТзОВ «Вир»  – 29,5 ц/га.

Під урожай 2018 року посіяно 1725 га озимого ріпаку,  озимої пшениці – 4131 га, озимого ячменю – 256 га, озимого жита – 168 га.

Сільськогосподарськими підприємствами району у 2017 році реалізовано на забій 432 тонни м’яса, що склало 84,2 % обсягів 2016 року, вироблено 5190 тонн молока (97,2 %), 941 тисяч штук яєць (145 %).

Всього в господарствах громадського сектору утримується 2237 голів великої рогатої худоби (101,1 % до минулорічного показника), в тому числі 1051 голів корів (101,4 %), 3775 голови свиней (166,7 %) та 12 тис. голів птиці, що на рівні минулого року.

Триває модернізація однієї із провідних галузей тваринництва – молочного скотарства.

Завдяки комплексу проведених заходів по вирощуванню, заготівлі та збереженню кормових культур створено відповідну кормову базу.

Використання сучасних методів годівлі тварин монокормами з допомогою міксерів створило умови для інтенсивного розвитку молочного скотарства.

Молочна продуктивність у 2017 році досягла від 5000 до 6500 кілограмів молока на фуражну корову.

ПСП «Хлібороб» та ПСП «Україна» постійно працюють над підвищенням продуктивних якостей худоби.

Виконавцями державної програми у тваринництві є ПСП ПП «Здолбунівське» (племптахорепродуктор з вирощування та розведення качок та племрепродуктор української м’ясної породи свиней) та ТзОВ «Трион» (племінне господарство з вирощування форелі).

Для розвитку агропромислового комплексу району в 2017 році було залучено 49 млн грн кредитних ресурсів.

Відповідно до державної програми «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» суб’єкти господарювання отримали часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами на загальну суму 1564,2  тис. грн. Кошти отримали 11 сільськогосподарських формувань.

З метою стабілізації поголів´я ВРХ в усіх категоріях господарств району у поточному році продовжила дію Програма розвитку тваринництва Здолбунівського району на 2016-2018 роки, яка була схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.01.2016 № 38 та затверджена рішенням  районної ради від 24.02.2016 № 56.

Відповідно до рішення  районної ради на підтримку розвитку тваринництва (власникам трьох і більше корів) було виділено кошти в сумі 35 тис. грн.

Особистим селянським господарствам було перераховано 27 тис грн (15 фізичних осіб), 7 тис грн. знаходиться на розрахунковому рахунку в Держказначействі.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» ФГ «Металіст» відшкодовано 599,4 тис грн витрат, понесених на придбання комбайна для збирання смородини.

Сільськогосподарськими формуваннями району здійснено виплату орендної плати за користування земельними паями в 2017 році, кількість яких склала 8225.

Загальна сума нарахованої орендної плати становила 47 млн грн (у 2016 році – 24,9 млн грн).

Станом на 01.01.2018 забезпечено 100 % розрахунок з орендодавцями.     

На території Здолбунівського району зберігається 10,47 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин.

Комісією райдержадміністрації у 2017 році було проведено обстеження стану їх зберігання. Виявлено незадовільний стан 4 бетонно-полімерних контейнерів із 9 наявних.

За результатами інвентаризації направлено лист в департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації з проханням сприяти вирішенню питання щодо подальшої утилізації контейнерів, оскільки їх руйнування може спричинити екологічне лихо в Здолбунівькому районі та завдати значних збитків.

Житлово-комунальне господарство

На фінансування заходів з підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років спрямовано 3,7 млн грн.

Комунальне підприємство «Здолбунівкомуненергія» забезпечене стовідсотковим оснащенням котелень засобами обліку відпуску теплової енергії. Всього встановлено 8 лічильників теплової енергії.

На виконання заходів з підготовки до зими використано 132,4 тис. грн, за рахунок яких було замінено 240 метрів теплових мереж.

Розроблена схема теплопостачання м. Здолбунів.

Тарифи для комунального підприємства «Здолбунівкомуненергія»  затверджені на державному рівні.

Комунальне підприємство «Здолбунівводоканал» оснащено засобами обліку відпускної води в мережу.

Встановлено 156 лічильників технологічного обліку води.

До роботи в осінньо-зимовий період підготовлено 7 водозабірних свердловин, 1 водопровідну та 6 каналізаційних насосних станцій. Відремонтовано 60 метрів аварійних водопровідних мереж. На виконання заходів витрачено коштів в сумі 25,1 тис грн.

Тарифи для комунального підприємства «Здолбунівводоканал» затверджені органами місцевого самоврядування.

Житловий фонд міста Здолбунів обслуговують ТзОВ «Перша Здолбунівська управляюча компанія», на обслуговуванні якої перебуває 33 житлових будинки, ТзОВ «Управлінська компанія Будинкоуправління» – 57 будинків, комунальне підприємство «Міське будинкоуправління» Здолбунівської міської ради – 14 будинків.

Станом на 01.01.2018 в районі функціонує 64 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, до яких входить 87 будинків (протягом 2017 року кількість об’єднань збільшилась  на 5 одиниць).

У 2017 році за кошти місцевого бюджету було проведено капітальний ремонт житлового фонду на суму 1,5 млн грн.

Протягом січня-грудня 2017 року за надані житлово-комунальні послуги населенню району нараховано 17,3 млн грн.

Населенням сплачено за надані житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх років, 16 млн грн.

Рівень оплати становить 92,5 %.

Всього по району рівень проплати за 2017 рік за послуги теплопостачання склав 81,7 %, водопостачання та водовідведення – 98,0 %, за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій – 599,2 %.

Разом з тим, станом на 01.01.2018  заборгованість населення за послуги теплопостачання становить 2,9 млн грн, за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій – 0,9 млн грн.

Заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення відсутня.

Житлово-комунальними підприємствами Здолбунівського району для покращення стану розрахунків здійснюється комплекс заходів з підвищення платіжної дисципліни споживачів шляхом інформаційно – роз’яснювальної та претензійно-позовної діяльності.

Протягом   2017    року    подано    199 позовів    до суду на суму 1154,32 тис грн, з них задоволено 185 позовів на суму 1076,96 тис грн. Добровільно погашено заборгованості в сумі 5,76 тис грн, передано до державної виконавчої служби 89 рішень суду для стягнення заборгованості на суму 450,94 тис грн.

Стягнуто державною виконавчою службою 338,52 тис грн боргу.

У рамках обласної програми енергоефективності  реалізовано шість енергоефективних проектів загальною вартістю 2101,7 тис. грн. Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів складає 1344,9 тис. грн, обсяг субвенції з обласного бюджету – 756,8 тис. грн.

Серед проектів: Реконструкція системи теплопостачання із встановленням вузла регулювання споживання теплової енергії ДНЗ «Ладоньки», «Дзвіночок» і «Усмішка» в м. Здолбунів, реконструкція вузла обліку споживання теплової енергії в Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 з влаштуванням регулювання споживання теплової енергії, капітальний ремонт системи опалення будівлі Здолбунівської музичної школи з влаштуванням системи обліку теплової енергії та регулювання її споживання на потреби опалення, капітальний ремонт системи опалення Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Зовнішньоекономічна діяльність

У січні – жовтні 2017 року експорт товарів становив 2 млн дол. США, імпорт – 10,4 млн дол. США. Порівняно з січнем – жовтнем 2016 року експорт та імпорт скоротилися відповідно на 30,6 % і 1 %. Негативне сальдо становило 8,4 млн дол.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Польщі, Німеччини, Франції, Молдови, Туреччини та Італії.

Основу товарної структури експорту складали деревина і вироби з деревини, меблі, вироби з чорних металів, продукти рослинного походження.

У загальному обсязі імпорту суттєва частка припадала на Німеччину, США та Італію.

У товарній структурі імпорту переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного.

Підприємницька діяльність

В Єдиному державному реєстрі зареєстровано 1537 підприємців-фізичних осіб, що на 12,4 % менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

На 10 тисяч чоловік наявного населення припадає 44 малих підприємств (по області – 40).

Питома вага надходжень від суб’єктів малого підприємництва до зведеного бюджету району  складає 82,4 %, до державного бюджету – 67,4 %, до місцевого бюджету – 89,6 %.

Протягом 2017 року у Здолбунівському районі продано 5 земельних ділянок несільськогосподарського призначення за 316,549  тис грн.

На аукціоні продано право оренди однієї земельної ділянки площею 0,4781 га, розмір річної орендної плати  за результатами продажу становить 1318,75 грн.

У районі функціонує Центр надання адміністративних послуг Здолбунівської райдержадміністрації (далі- Центр).

Кількість адміністративних послуг, що надаються через Центр, становить  40.

Протягом 2017 року до Центру надійшло 10353 звернення, надано послуг на загальну суму 291,817 тис грн.

Торгівля та послуги

Ситуація на споживчому ринку є одним із важливих показників економічного розвитку району.

У ІІІ кварталі 2017 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг, становив 111,6 млн грн, що у 4 рази більше відповідного періоду минулого року.

Обсяг послуг, реалізованих населенню, становив 1,6 млн грн, що на 16,7 % менше до обсягів минулого року.

З метою забезпечення виконання дохідної частини місцевих бюджетів району, забезпечення належного обліку платників та повноти надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, районною робочою групою із виявлення та залучення до сплати до місцевих бюджетів платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, які здійснюють діяльність на території району, протягом 2017 року проведено чотири обстеження, охоплено 4 об’єкти дрібнороздрібної торговельної мережі району. За результатами обстежень складено відповідні акти, які були направлені контролюючим органам для реагування.

Заробітна плата та доходи населення

Заробітна плата є основним джерелом доходу населення району.

У ІІІ  кварталі  2017 року розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників по району склав 6180 грн, що перевищує в 3,67 раза розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1684 грн) і в 1,93 раза розмір мінімальної заробітної плати (3200,0 грн.) встановлений для працездатної особи. Порівняно з відповідним періодом 2016 року рівень заробітної плати зріс на 34,2 % та склав 101,4 % середнього рівня по регіону.

Станом на 01.12.2017, в Здолбунівському районі  заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району  становила 284,6 тис грн., в т.ч. по економічно -активних підприємствах: комунальне підприємство «Міське будинкоуправління»  – 10,2 тис грн,  комунальне підприємство  «Здолбунів-комуненергія» – 274,4 тис грн.

 Крім того, рахується заборгованість із виплати заробітної плати по комунальному підприємству «Управління майновим комплексом Здолбунівської районної ради» (комунальна форма власності) станом на 01.01.2018 в сумі 39,8 тис грн, і яке не потрапило у коло статистичних спостережень сукупності звітних одиниць відповідно до методики формування кола звітуючих одиниць зі статистики праці.

По комунальному підприємству «Здолбунівкомуненергія» заборгованість із виплати заробітної плати   виникла по причині наявності значної заборгованості населення за спожиту теплову енергію в сумі 2,5 млн грн (на даний час 2,2 млн грн),  а також тим, що органами Державної виконавчої служби по відкритому виконавчому провадженню було накладено арешт на рахунки підприємства, оскільки підприємство заборгувало платежі за спожитий природний газ.

По комунальному підприємству «Міське будинкоуправління»  Державною виконавчою службою накладено арешт на банківські рахунки підприємства, оскільки комунальне підприємство «Міське будинкоуправління» заборгувало перед комунальним підприємством «Здолбунівкомуненергія» кошти за технічне обслуговування  внутрішньо будинкових мереж централізованого опалення в сумі 400 тис грн. Причиною виникнення боргу за технічне обслуговування внутрішньо будинкових мереж є несвоєчасна сплата споживачами коштів за надані комунальні послуги, борг яких перед комунальним підприємством «Міське будинкоуправління»  складав близько 1 млн грн.

Відповідно до оперативних даних станом на 01.01.2018 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах району погашена повністю.

Заборгованість із заробітної плати  в бюджетній сфері відсутня.

Протягом 2017 року відбулося  6 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На комісії розглядалися питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати, погашення боргу зі сплати єдиного  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, погашення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, забезпечення виплати заробітної плати у розмірах не нижче законодавчо встановленого мінімального розміру.

Крім того, було проведено обстеження щодо дотримання мінімальних державних гарантій оплати праці на 19 підприємствах, установах, організаціях району та складено відповідні довідки.

Рішенням районної тимчасової комісії від 28 липня 2017 року була  утворена нова районна тимчасова робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (протокол № 04 від 28.07.2017), на яку покладено здійснення комісійних обстежень підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарської діяльності всіх форм власності на дотримання  законодавства про працю в частині  легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Протягом 2017 року районною тимчасовою робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 12 комісійних обстежень щодо укладення трудових договорів роботодавців з найманими працівниками на 117 суб’єктах господарської діяльності м.Здолбунів, (в т.ч. одне обстеження з представниками відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті управління Укртрансбезпеки у Рівненській області) з складанням за результатами обстеження відповідних Довідок щодо стану дотримання чинного законодавства стосовно оформлення трудових відносин, оплати праці.

На 5 суб’єктах виявлено ознаки порушення  вимог ст. 24 КЗпП України «Укладення трудового договору», на 1 суб’єкті ознаки порушення  вимог законодавства України щодо порядку провадження господарської діяльності. Легалізовано з початку року 10 робочих місць.

Для реагування та вжиття заходів довідки обстеження  направлялись в Здолбунівське відділення Рівненської об’єднаної державної податкової інспекції, Рівненське об’єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області,  Здолбунівський районний центр зайнятості, управління Держпраці у Рівненській області, Здолбунівське відділення поліції Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області.

Фінансово-бюджетна сфера

На постійному контролі в Здолбунівській райдержадміністрації знаходиться питання виконання затверджених Здолбунівською районною радою показників районного бюджету та зведеного бюджету району.

Бюджетний період 2017 року можна охарактеризувати періодом стабілізації фінансового ресурсу районного бюджету та бюджетів органів місцевого самоврядування. Майже всі місцеві бюджети були збалансовані з профіцитом, що дало змогу фінансувати бюджетні установи та заходи на які виділялися кошти з районного бюджету відповідно до потреби, тобто в межах зареєстрованих зобов’язань.

На 2017 рік затверджено власні доходи районного бюджету в сумі 58428 тис грн (60 % – ПДФО), надходження склали 84486 тис грн,  або на 26058 тис грн більше. У порівнянні з фактичними надходженнями у 2016 році ріст склав 24404 тис грн або 42,4 %.

Власні доходи районного бюджету формуються за рахунок податку на доходи фізичних осіб. Надходження від підприємств залізниці,  «Волинь -цемент» – філія ПАТ «Дікергофф цемент Україна» та сільгоспвиробників складають 40 % надходжень, 26 % від інших суб’єктів  господарської діяльності. Тобто, дохідна частина районного бюджету значною мірою залежить від роботи суб’єктів господарювання, заробітної плати їх працівників. Так, до бюджетів ними сплачено 32800 тис грн ПДФО, що на 12000 тис грн більше, або 136,5 %  до показника 2016 року. Частка надходження ПДФО із заробітної плати працівників бюджетних установ в 2017 році склала 26 % або майже 21000 тис грн.

Протягом  2017 року було внесено ряд змін до районного бюджету. Зокрема, збільшено видатки на 34500 тис грн, з них за рахунок вільного залишку коштів 13500 тис грн та 20900 тис грн перевиконання затверджених бюджетних призначень за доходами.

Додатковий фінансовий ресурс був спрямований на зміцнення матеріальної бази бюджетних установ, проведення капітальних видатків, видатків розвитку на виконання місцевих програм.

До бюджетів органів місцевого самоврядування на виконання їх власних повноважень передано місцевим бюджетам майже 2000 тис грн.

Значні кошти в розвиток бюджетної сфери району отримано з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій (9228,9 тис грн, або в 1,8 раза більше попереднього звітного періоду), з обласного бюджету (3500,0 тис грн), з бюджетів органів місцевого самоврядування (772,0 тис грн).

У 2017 році до бюджетів органів місцевого самоврядування надійшло 48453,1 тис. грн власних доходів, з яких 27954 тис грн – до бюджету міста.

В розрізі податків найбільші надходження склали: єдиний податок 20488,0 тис грн, плата за землю та її оренду – 17502,0 тис грн, акцизний податок – 7111,0 тис грн.

Слід зауважити, що виконані за доходами всі місцеві бюджети району.

Що стосується бюджетного процесу 2018 року, то варто зазначити, що районний бюджет складено за програмно-цільовим методом, оцінка роботи кожної галузі бюджетної сфери буде проводитися за виконанням результативних показників. Власні доходи визначено в сумі 91000 тис грн з ростом на 56 % до затверджених призначень на 2017 рік, а з урахуванням фактичного надходження на 7,8 %, що є реальним до виконання. Видаткова частина бюджету, складена з урахуванням потреби в оплати праці працівників бюджетних установ, які утримуються за кошти районного бюджету. Значно збільшено видатки на комунальні послуги та енергоносії, що дасть змогу забезпечити належний тепловий режим в бюджетних закладах. Позитивно на стан фінансування видатків 2018 року вплине наявний залишок коштів в загальному фонді районного бюджету в сумі 6641,8 тис грн, в цілому по району обсяг залишків склав 15230,5 тис грн.

Повноваження щодо сприяння інвестиційній та будівельній діяльності на території району

Відповідно до пункту 5 статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Здолбунівській райдержадміністрації районною радою делеговано повноваження щодо сприяння інвестиційній та будівельній діяльності на території Здолбунівського району.           

Інвестиційна діяльність

Основним першочерговим завданням, яке ставить для вирішення голова райдержадміністрації, є докладання спільних зусиль місцевої влади та громадськості для поліпшення місцевого інвестиційного клімату та розширення інвестиційних можливостей району.

Протягом січня-вересня 2017 року на розвиток економіки району суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 109,7 млн грн капітальних інвестицій, що на 85 % більше ніж у відповідному періоді минулого року (59,3 млн грн).

Частка району у загальнообласному обсязі капітальних інвестицій становить 3,4 % (2,4 % за відповідний період минулого року)

Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення району становить 1915,1 грн, що на 85,2 % більше ніж у відповідному періоді минулого року (1033,8 грн).

Найбільшу частку інвестицій району складають власні кошти підприємств та організацій.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку району, станом на 01.10.2017 склав 100,7 тис дол США, що на 5,8 % більше у порівнянні з початком року (на 01.01.2017 – 95,2 тис дол США) та в розрахунку на одну особу населення склав 1,8 дол США.

Будівельна діяльність

За січень-листопад 2017 року будівельними підприємствами виконано будівельних робіт у фактичних цінах на суму 44,9 млн грн, що склало 3,7 % до загального обсягу будівельних робіт, виконаних у області, та 89,7 % до обсягу будівельних робіт, виконаних за відповідний період минулого року (50,1 млн грн).

Протягом 9 місяців 2017  року за рахунок коштів індивідуальних забудовників введено в експлуатацію 4602  кв. м загальної площі житла, що у 2,2 раза більше показника відповідного періоду минулого року.

У районі проводяться роботи над 8 перехідними об’єктами з будівництва, капітального та поточного ремонту.

Станом на 01.01.2017 залишок по фінансуванню цих об’єктів складав 36 млн 135 тис 351 грн.

За звітний період 2017 року було розпочато роботи (включаючи розроблення проектно-кошторисної документації) над 46 об’єктами.

З державного, обласного та районного бюджетів було передбачено виділення коштів на проведення будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту на суму 25,5 млн грн.

Зокрема, проводиться фінансування об’єктів за рахунок державних та обласних субвенцій за трьома напрямками:

1) субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в 30 кілометровій зоні від Хмельницької атомної електростанції на суму 406,9 тис. грн. Освоєно коштів в сумі  406,9 тис. грн.

Проведено:

– капітальний ремонт частини будівлі (заміна внутрішніх мереж, дверей, оздоблення та влаштування частини благоустрою) ДНЗ (дитячий садок) «Малятко» в с. Івачків по вул. Нова, Здолбунівського району Рівненської області передбачено 366,4 тис. грн, освоєно 366,4 тис. грн;

– поточний ремонт частини даху Дерманського НВК ЗОШ І ст.-гімназія Здолбунівської районної ради Рівненської області передбачено 40,5 тис. грн, використано 45,00 тис. грн.

2) субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму  8 млн 30 тис. грн.

Проведено:

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ «Усмішка» по вул. Шкільна, 42 а, в м. Здолбунів (заміна вікон та дверей на металопластикові віконні та дверні блоки) –  передбачено 466 тис. грн, освоєно 466 тис. грн;

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ «Чебурашка» по вул. Герцена, 3а, в м. Здолбунів (заміна вікон та дверей на металопластикові віконні та дверні блоки) –  передбачено 103 тис. грн, освоєно 103 тис. грн;

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ «Грайлик» по вул. Садова, 39, в м. Здолбунів (заміна вікон та дверей на метало пластикові віконні та дверні блоки) – передбачено 10,0 тис. грн, освоєно 10,0 тис. грн;

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ «Ладоньки» по вул. Шкільна, 35 а, в м. Здолбунів (заміна вікон та дверей на метало пластикові віконні та дверні блоки) – передбачено 242 тис. грн, освоєно 242 тис. грн;

– капітальний ремонт будівлі Здолбунівської музичної школи Здолбунівської районної ради Рівненської області по вул. Ясна, 5, м. Здолбунів –  передбачено 1438,61 тис. грн, освоєно 1425,322 тис. грн;

– капітальний ремонт покрівлі будинку культури по вул. Сільрадська, 44, с. Івачків Здолбунівського району Рівненської області – передбачено 1178,06 тис. грн, освоєно 1092,433 тис. грн;

– реконструкція приміщення клубу в с. Миротин Миротинської сільської ради Здолбунівського району  – передбачено 1358,36 тис. грн, освоєно 1325,02 тис. грн;

– капітальний ремонт приміщень ДНЗ № 2 «Дзвіночок» по     вул. Д. Галицького, 16, в м. Здолбунів  (заміна вікон та дверей на металопластикові віконні та дверні блоки) –  передбачено 179 тис. грн, освоєно 179 тис. грн;

 – капітальний ремонт частини будівлі (заміна внутрішніх мереж, дверей, оздоблення приміщень та влаштування частини благоустрою) дошкільного навчального закладу «Малятко» в с. Івачків по вул. Нова, 22 Здолбунівського району Рівненської області –  передбачено 451,868 тис. грн,  освоєно 303,037 тис. грн;

– будівництво котельні для розміщення 2 твердопаливних котлів по 96 кВт з влаштуванням зовнішніх мереж на вул. Сільрадська, 27 в с. Івачків Здолбунівського району Рівненської області – передбачено 400 тис. грн, кошти не освоювались;

– капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу «Малятко» по вул. 1-го Травня, 13 в смт Мізоч Здолбунівського району Рівненської області –  передбачено 650 тис. грн, освоєно 649,0 тис. грн;

– капітальний ремонт даху будівлі Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва Здолбунівськї районної ради Рівненської області по вул. Шкільна,1 в м. Здолбунів, Рівненської області  – передбачено  600 тис. грн, освоєно 592,374 тис. грн;

 – капітальний ремонт – заміна вікон та дверей Уїздецької ЗОШ I-III ступенів, вул. Шкільна, 1, с. Уїздці Здолбунівського району Рівненської області – передбачено 260 тис. грн, освоєно 252,197 тис. грн;

– реконструкція під`їздної частини приймального відділення (рампи) Здолбунівської центральної районної лікарні по вул. С. Бандери, 1 в м. Здолбунів, Рівненської області – передбачено 600 тис. грн, кошти повернуті.

3) обласний конкурс з енергоефективності  – 766,4 тис. грн.

Крім того за рахунок обласного бюджету проводились роботи на таких об’єктах:

– будівництво спортивного залу дитячо-юнацької спортивної школи Здолбунівської районної ради Рівненської області м. Здолунів, вул. Паркова, (кошти обласного бюджету в сумі 2000,0 тис. грн та районного – 4000,0 тис. грн),  освоєно кошти в сумі 5318,057 тис. грн;

– будівництво дитячого навчального закладу в с. Новомильськ по вул. Центральна, 3а Здолбунівського району Рівненської області (кошти обласного бюджету в сумі 2000,0 тис. грн, районного – 650,0 тис. грн та місцевого –  720 тис. грн), освоєно кошти в сумі 3370,0 тис. грн;

– капітальний ремонт даху (головного корпусу) Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Здолбунівської районної ради (кошти обласного бюджету в сумі 700,0 тис. грн), освоєно кошти в сумі 698,242 тис. грн;

– капітальний ремонт покрівлі та частини приміщень будівлі Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Здолбунівської районної ради Рівненської області (кошти обласного бюджету в сумі 262,1 тис. грн), освоєно кошти в сумі 70,708 тис. грн.

На ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць та доріг комунальної власності у населених пунктах Богдашів, Дермань Другий, Здовбиця, Нова Мощаниця, П’ятигори, Стара Мощаниця, Урвенна, Мізоч з районного бюджету було виділено коштів на загальну суму 1037 тис. грн.

Крім того,  відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 14-р  «Про розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування», на 2017 рік» передбачено фінансування з державного бюджету на поточний середній ремонт автомобільної дороги  «Городище – Рівне – Староконстянтинів». На співфінансування ремонту даної дороги з районного бюджету було виділено 2052,0 тис. грн.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 14-р «Про розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування», на 2017 рік» передбачено фінансування з державного бюджету на поточний середній ремонт автомобільної дороги Здолбунів – Глинськ – Стеблівка на ділянці км 4 + 300 – км 8 + 400 в сумі 77,7 тис. грн. На коригування проектно-кошторисної документаці використано 75 тис. грн.

У 2017 році обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі жителям району було надано кредити на суму 300,0  тис. грн, в тому числі:

– один кредит на будівництво житлового будинку на загальну суму  100,0 тис. грн;

– один кредит на реконструкцію житлового будинку на суму 150,0 тис. грн;

– один кредит на  утеплення  житлового  будинку на суму 50,0 тис. грн.

Програмою передбачалося фінансування на 2017 рік з районного та місцевих бюджетів в сумі 90,0 тис. грн в тому числі: 50,0  тис. грн зі спеціального фонду районного бюджету та 40,0  тис. грн зі спеціального фонду місцевих бюджетів.

В 2017 році на фінансування Програми було виділено кошти у сумі 50,0  тис. грн зі спеціального фонду районного бюджету.

У 2017 році затверджені генеральні плани населених пунктів: с. Урвенна, с. Гільча Друга, с. Лідаво, с. Залісся, с. Загребля, с. Йосипівка,  с. П’ятигори, с.  Кошатів.

 Загалом в Здолбунівському районі розроблено та затверджено в установленому порядку 12 нових генеральних планів та ведуться роботи з розробки та затвердження 7 генеральних планів населених пунктів, а саме:  м. Здолбунів, смт Мізоч, с. Здовбиця, с. Новомильськ, с. Новосілки,  с. Орестів, с. Богдашів.

У 2017 році було затверджено Схему планування території району (рішення Здолбунівської районної ради від 31.05.2017 № 334).

Також у 2017 році затверджено детальні плани територій:

– земельної ділянки під багатоквартирний житловий комплекс комбінованої поверховості по вул. Фестивальна в м. Здолбунів;

– земельної ділянки обмеженої вулицями Л. Українки, 2 Лютого, Квітнева  під  розміщення  багатоквартирного житлового будинку в  м. Здолбунів Рівненської області;

– земельної ділянки орієнтовною площею 8,5 га для ведення індивідуального садівництва розташованої за межами населених пунктів на території Глинської сільської ради;

– земельної ділянки розташованої за межами населених пунктів на території Уїздецької сільської ради орієнтовною площею 6.0 га для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій;

– земельної ділянки площею 5,0 га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд в с. Підцурків Здолбунівського району Рівненської області;

– будівництва та обслуговування будівель торгівлі, які розташовані в м. Здолбунів вул. Грушевського, 10 Здолбунівського району, Рівненської області.

Разом з тим, розроблені та проходять громадські слухання на наступні детальні плани територій:

– земельної ділянки розташованої за межами населених пунктів на території Мізоцької селищної ради Здолбунівського району Рівненської області площею 0,2139 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості;

– земельної ділянки розташованої за межами населених пунктів на території Мізоцької селищної ради Здолбунівського району площею 0,8303 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості;

– земельної ділянки розташованої за межами населених пунктів на території Богдашівської сільської ради Здолбунівського району площею 0,2079 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості;

– земельної ділянки розташованої за межами населених пунктів на території Богдашівської сільської ради Здолбунівського району площею 0,8998 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Здійснюється видача містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, будівельних паспортів, паспортів прив’язки тимчасових споруд  та погодження проектів землеустрою відповідно до вимог чинного законодавства.

За звітний період 2017 року було видано:

– 118 будівельних паспортів на будівництво та добудову житлових будинків, господарських будівель;

– 19 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;

– 1 паспорт прив’язки тимчасових споруд;

– 156 висновків про погодження проектів землеустрою.

Повноваження щодо забезпечення транспортного обслуговування населення району

Відповідно до автобусної маршрутної мережі приміських та міжміських внутрішньообласних маршрутів загального користування Рівненської області, затвердженої розпорядженням голови облдерж-адміністрації від 02.03.2009 № 75 (у редакції розпорядження від 30.09.2015  № 565), у Здолбунівському районі передбачено функціонування двох приміських внутрішньорайонних маршрутів, з яких на даний час діючим є маршрут Здолбунів – Гільча Друга – Замлинок ( із виконанням 7 оборотних рейсів щоденно).

У зв’язку із закінченням терміну дії договору на вищевказаному маршруті 10.02.2017, Здолбунівською районною державною адміністрацією було оголошено конкурс на право здійснення перевезення пасажирів на приміських маршрутах загального користування на маршруті Здолбунів АС – Гільча Друга – Замлинок (із заїздом на вул. Заводська м. Здолбунів), який відбувся 14 березня 2017 року.

Здолбунівською райдержадміністрацією підписано договір про організацію перевезень пасажирів на вищезазначеному автобусному маршруті.

Одним із проблематичних питань у звітному періоді залишалось перевезення пільгових категорій населення.

З метою забезпечення  перевезення пільгової категорії жителів району залізничним транспортом в районі діє районна програма здійснення відшкодування вартості пільгового проїзду окремих категорій громадян залізничним транспортом на приміському сполученні Здолбунівського району на 2016-2017 роки.

Станом на 01.01.2018 здійснено відшкодування на  суму 205,8513 тис грн.

З метою здійснення компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах загального користування, що не виходить за межі території Здолбунівського району рішенням Здолбунівської районної ради від 20.12.2017 № 419 було затверджено районну програму фінансового забезпечення здійснення компенсації за перевезення окремих пільгових категорій  громадян автомобільним транспортом на приміських маршрутах загального користування, що не виходить за межі території Здолбунівського району на 2017-2020 роки.

Повноваження щодо забезпечення виконання заходів із відстеження результативності прийнятих регуляторних актів

На підставі пункту 18 статті 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районною радою делеговано повноваження районній державній адміністрації щодо забезпечення виконання заходів із відстеження результативності прийнятих регуляторних актів.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статей 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою забезпечення правових та організаційних засад реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності на території району забезпечується безумовне виконання вимог закону щодо дотримання прав громадян, суб’єктів господарювання та їх об’єднань стосовно порядку планування, розроблення та аналізу результативності регуляторних актів у сфері господарської діяльності.

Протягом 2017 року Здолбунівською райдержадміністрацією регуляторні акти не приймались.

У серпні 2017 року було проведено періодичне відстеження регуляторного акту – розпорядження голови райдержадміністрації «Про Центр надання адміністративних послуг Здолбунівської районної державної адміністрації».

У терміни та спосіб, передбачені статтями 9, 13, 14, 20 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» забезпечено оприлюднення плану діяльності районної державної адміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік.

Повноваження у галузі освіти

Здолбунівською райдержадміністрацією вживаються заходи для забезпечення функціонування  галузі освіти району, метою яких є створення умов для рівного доступу мешканців регіону до якісної освіти.

1. Здобуття дошкільної освіти

В районі  функціонує 19 закладів дошкільної освіти (далі ЗДО), з яких п’ять працюють в режимі короткотривалого перебування.

Крім того, п’ять закладів дошкільної освіти функціонують у складі навчально-виховних комплексів, три з яких відкрито у листопаді 2017 року шляхом реорганізації Маломощаницької, Новомощаницької, Суємської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів у навчально-виховні комплекси з відкриттям дошкільних груп з короткотривалим перебуванням дітей.

Для навчання та виховання дітей у ЗДО створено 74 групи, з них: у місті  – 26,  у сільській місцевості – 48.

Протягом 2017 року за активної підтримки органів місцевої влади та місцевого самоврядування вживалися заходи для забезпечення розвитку та функціонування дошкільної галузі:

– будівництво дошкільного навчального  закладу в с.Новомильськ  – 3370 тис. грн, з них: 2 000 тис. грн з обласного, 650 тис. грн з районного та 720 тис. грн з місцевого бюджетів;

– капітальний ремонт частини будівлі (заміна внутрішніх інженерних мереж, дверей, оздоблення приміщень та влаштування частини благоустрою) ДНЗ «Малятко» в с.Івачків –  477, 868 тис. грн, з них: 26 тис. грн з районного бюджету, 451,868 тис. грн з державного бюджету;

– реконструкція частини приміщення дошкільного навчального закладу «Калинка» Уїздецької сільської ради для відкриття другої групи – 47,995  тис. грн, з них 30 тис. грн з районного бюджету, 17,995 тис. грн з сільського бюджету;

–  поточний ремонт приміщень дошкільного навчального закладу  «Дзвіночок» Здолбунівської міської ради для відкриття  додаткової групи – 170 тис. грн з бюджету міської ради;

– капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу «Малятко» Мізоцької селищної ради – 900 тис. грн, з них: 650 тис. грн з державного бюджету, 200 тис. грн з районного та 50 тис. грн з бюджету селищної ради;

– капітальний ремонт приміщення корпусу № 3 дошкільного навчального закладу «Малятко» Мізоцької селищної ради – 50 тис. грн з районного бюджету;

– капітальний ремонт системи опалення харчоблоку дошкільного навчального закладу «Малятко» Мізоцької селищної ради – 50 тис. грн з бюджету селищної ради.

Всього на проведення капітальних ремонтних робіт в закладах дошкільної освіти використано 5065,863 тис. грн, з них: 1101,868 тис. грн з державного бюджету; 2000 тис. грн з обласного, 956 тис. грн з районного, 873,995 тис. грн з сільського та  170 тис. грн з міського бюджетів.

Крім того, проведено реконструкцію приміщень (заміна  вікон на металопластикові) у закладах дошкільної освіти:

– дошкільного навчального закладу «Ромашка» Здовбицької сільської ради – 50 тис. грн з бюджету сільської ради;

– дошкільного навчального закладу «Усмішка» Здолбунівської міської ради – 549 тис. грн, з них:  466 тис. грн з державного та 83 тис. грн з міського бюджетів;

– дошкільного навчального закладу «Чебурашка» Здолбунівської міської ради  – 153 тис. грн, з них: 103 тис. грн з державного та 50 тис. грн з міського бюджетів;

– дошкільного навчального закладу «Грайлик» Здолбунівської міської ради   – 60 тис. грн, з них: 10 тис. грн з державного та 50 тис. грн з міського бюджетів;

– дошкільного навчального закладу «Ладоньки» Здолбунівської міської ради  – 322 тис. грн , з них:  242 тис. грн  з державного та 80 тис. грн з міського бюджетів;

– дошкільного навчального закладу № 2 «Дзвіночок» Здолбунівської міської ради  – 259 тис. грн, з них 179 тис. грн з державного бюджету та 80 тис. грн з міського бюджету;

– реконструкція системи теплопостачання дошкільного навчального закладу «Усмішка» Здолбунівської міської ради – 90,583 тис. грн, з них: 54,259 тис. грн з обласного та 36,324  тис. грн з міського бюджетів;

– встановлення вузла регулювання споживання теплової енергії в дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» Здолбунівської міської ради – 62,287 тис. грн, з них: 37,309 тис. грн з обласного та 24,978 тис. грн з міського бюджету;

-реконструкція системи теплопостачання дошкільного навчального закладу «Ладоньки» Здолбунівської міської ради – 86,077 тис. грн, з них: 51,560 тис. грн з обласного та 34,517 тис. грн з міського бюджетів.

Всього на проведення поточних ремонтів в закладах дошкільної освіти використано 1631,947 тис. грн, з них 1000 тис. грн з районного, 143,128 тис. грн з обласного, 50 тис. грн з сільського та 438,819 тис. грн з міського бюджетів.

Розширення мережі закладів дошкільної освіти сприяє широкому охопленню дітей дошкільною освітою.

У закладах дошкільної освіти виховується 1927 дітей, що становить      54 %  від їх загальної кількості, та на 4 % більше у порівнянні з попереднім роком.

Соціально-педагогічним патронатом та консультативними пунктами охоплено 245 дітей. Це дало можливість забезпечити 100 % охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою, як альтернативною формою здобуття дошкільної освіти та 76 %  дітей дошкільного віку (3 – 5 років).

Разом з тим, протягом останніх років, черговість на влаштування в ЗДО залишається актуальною.

Понад 850 дітей підлягали зарахуванню у 2017 році. Влаштовано 584 дитини віком від 2 до 5 років. Залишилися не влаштовані в ДНЗ понад 480 дітей, з них 304 дитини віком від 3 до 5 (6) років.

Вартість харчування на одну дитину зросла від 7 грн 36 коп. (рівень 2013 року) до 15,15 грн (рівень 2017 року), (пов’язано із зміною ринкових цін на продукти харчування).

Виконання норм харчування у 2017 році виконано на 69,5 %, що на  4,3 % більше у порівнянні з попереднім роком.

2. Забезпечення функціонування оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти, створення умов для навчання дітей з особливими потребами

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти в районі на початок 2017-2018 навчального року забезпечено функціонування у 39 (з них 34 діючих) загальноосвітніх навчальних закладах 364 класів, у яких навчається 6460  учнів (на 128 більше у порівнянні з попереднім навчальним роком).

В 12 закладах загальної освіти району запроваджено профільне навчання, яким охоплено 331 учень, або 53 % від загальної кількості старшокласників.

За технологічним та інформаційно-технологічним профілем здійснюють підготовку 2 заклади (4 класи, 41 учень), за математичним – 1 заклад  (2 класи, 44 учні), правовим – 1 школа  (1 клас, 19 учнів),  української філології – 4 школи  (7 класів, 130 учнів), іноземної філології – 3 заклади (3 класи, 61 учень), історичним профілем – 1 заклад (36 учнів).

Організовано професійне навчання у Здовбицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та Ступнівському навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – агроліцей», де учні отримують свідоцтво тракториста-машиніста категорії «А» та водія транспортних засобів категорій «В», «С».

Право на здобуття якісної освіти мають усі громадяни України, в тому числі і діти з особливими освітніми потребами. У дошкільних навчальних закладах району виховується 15 дітей – інвалідів. Створено 4 інклюзивні групи, в яких перебуває 4 дитини.

Індивідуальною формою навчання охоплено 42 дитини з вадами здоров’я: за програмою загальноосвітньої школи навчається 5 дітей; за програмою для дітей з затримкою психічного розвитку – 10 дітей; з розумовою відсталістю – 13 дітей; з порушенням опорно-рухового апарату – 6 дітей; з порушенням слуху – 2 дитини; з порушенням зору – 6 дітей.

У районі значна увага приділяється інклюзивній та корекційній освіті. Відкрито 5 класів інклюзивного навчання у Гільчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Здолбунівських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, № 3, Ступнівському НВК, у яких навчається 7 учнів.

Затверджено 6 класів корекції знань, 39 учнів на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 та Здолбунівської ЗОШ І ступеня  № 7.

Перспективою є те, що з 01 січня 2018 року запрацює логопедичний пункт при відділі освіти райдержадміністрації для обслуговування дітей закладів освіти міста Здолбунів.

3.Розвиток здібностей дітей шляхом охоплення позашкільною освітою

Мережа позашкільних закладів освіти району – це один профільний та два комплексні  позашкільні навчальні заклади (Здолбунівський районний центр творчості дітей та юнацтва, Мізоцький будинок школярів і молоді, Здолбунівська районна станція юних техніків).

До позашкільних навчальних закладів залучено 2390 дітей та підлітків, 791 – у загальноосвітніх навчальних закладах.

Всього позашкільною освітою охоплено  44 %  від загальної кількості дітей та підлітків.

Вихованці  закладів активно й успішно беруть участь у різноманітних конкурсах, акціях, заходах із художньо-естетичного, екологічного, гуманітарного, туристично-краєзнавчого, технічного напрямків та постійно здобувають призові місця.

4. Модернізація матеріально-технічної бази закладів загальної освіти

Протягом 2017 року проведено капітальні ремонти:

– реконструкція вузла обліку та споживання теплової енергії в Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 на суму 127,069 тис. грн, з них: 80,869 тис. грн кошти з обласного бюджету та 46,2 тис. грн з районного бюджету;

– капітальний ремонт даху будівлі Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва – 600 тис. грн з державного бюджету;

–  будівництво котельні Івачківської ЗОШ І-ІІ ступенів  – 444,897 тис. грн, з них: 400 тис. грн з державного бюджету, 44,897 тис. грн з районного бюджету;

– капітальний ремонт частини приміщень спортивного залу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – 420 тис. грн з обласного бюджету;

–  капітальний ремонт фасаду будівлі Здолбунівської гімназії – 554,16 тис. грн з районного бюджету;

–  капітальний ремонт даху Білашівського НВК – 487,063 тис.грн. з районного бюджету;

– капітальний ремонт системи опалення Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 850,473 тис. грн, з них:  250,473 тис. грн з обласного бюджету та 600 тис. грн з районного бюджету;

– капітальний ремонт санвузлів  П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ступенів  –  294,824 тис. грн – кошти районного бюджету;

–  монтаж пристроїв блискавкозахисту на будівлі Бущанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 28,432 тис. грн з районного бюджету;

– монтаж пристроїв блискавкозахисту на будівлі Здолбунівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 3 – 19,437 тис. грн з районного бюджету;

– поточний ремонт пристроїв заземлення у будівлях та приміщенях Глинської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 14,933 тис. грн з районного бюджету;

– реконструкція незавершеного будівництва Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, обстеження приміщення існуючої школи та добудови, в тому числі коригування проектно-кошторисної документації – 720 тис. грн з районного бюджету;

– капітальний ремонт даху (головного корпусу) Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5  – 735 тис. грн, з них: 500 тис. грн з обласного, 235 тис. грн з районного бюджету;

– будівництво котельні на твердому паливі і заміна мереж опалення Дерманської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 46,972 тис. грн з районного бюджету;

– капітальний ремонт – заміна вікон та дверей Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів – 277 тис. грн, з них: 260 тис. грн з державного та 17 тис. грн з районного бюджету;

– виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція Новомощаницької ЗОШ І-ІІ ст.» – 50 тис. грн з районного бюджету;

– розпочато ремонтні роботи по чотирьох об’єктах, зокрема: по капітальному ремонту (заміна вікон та дверей) Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва, Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – на загальну суму 10 тис. грн за кошти районного бюджету;

– капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) будівлі районного методичного кабінету – 50 тис. грн з районного бюджету;

–  капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 150 тис. грн з державного бюджету;

– капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Ступнівського НВК – 150 тис. грн з державного бюджету.

Всього видатки на проведення капітальних ремонтів склали 6030,26 тис. грн, з них: 1560 тис. грн з державного бюджету, 1251,342 тис. грн з обласного  та 3218,918 тис. грн з районного бюджету.

Крім того, проводились поточні ремонти в навчальних закладах, зокрема:

– частини приміщення даху Дерманської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 40,5 тис. грн з державного бюджету;

– спортивного залу  Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 – 10,222 тис. грн з районного бюджету;

– покриття подвір’я школи з ФЕМ та вхідних ганків  Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 – 75 тис. грн з районного бюджету;

– водопостачання зовнішніх мереж Новосілківського НВК – 35 тис. грн з районного бюджету;

– коридору Здолбунівської гімназії  – 25,812  тис. грн з районного бюджету;

– підлоги в початковій школі Здовбицької загальноосвітньої школи І-ІІІ  ступенів – 50 тис. грн з районного бюджету;

– теплової траси П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ступенів – 16,027 тис. грн з районного бюджету;

– санвузлів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 – 37,3 тис. грн з районного бюджету;

– даху Білашівського НВК (влаштування пожежної драбини та накриття над входом) – 38,861 тис .грн з районного бюджету;

– дворової території Кунинської ЗОШ І-ІІ ступенів – 96 тис. грн з районного бюджету;

– заміна вікон на енергозберігаючі Заліської ЗОШ І ступеня – 19,98 тис. грн з районного бюджету;

– заміна вікон на енергозберігаючі Суємської ЗОШ І-ІІ ступенів – 15 тис. грн з районного бюджету;

– заміна вікон на енергозберігаючі корпусу № 2 Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 – 61,165 тис. грн з державного бюджету;

– заміна вікон на енергозберігаючі Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів – 25 тис. грн з районного бюджету;

– заміна вікон на енергозберігаючі Здолбунівської районної станції юних техніків – 33,9 тис. грн з районного бюджету;

– приміщення Здолбунівської гімназії (конференц-зал) – 38 тис. грн з районного бюджету;

– приміщень Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 100 тис. грн з районного бюджету;

– виготовлення захисних решіток на вікна Заліської ЗОШ І ступеня, Цурківської ЗОШ І ступеня, Дерманської ЗОШ І ступеня – 21,3 тис.грн з районного бюджету;

– заміна дверей корпусу № 2 Здолбунівської загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів № 3 – 14,835 тис. грн з районного бюджету;

– заміна дверей Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 – 20 тис. грн з районного бюджету;

– заміна дверей Миротинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – 24,4 тис. грн з районного бюджету;

– проведення поточних ремонтів у загальнооосвітніх навчальних закладах (придбання матеріалів, обладнання, інвентарю)  – 1609,8 тис. грн з районного бюджету.

Всього на виконання поточних ремонтів в закладах освіти використано 2708,102 тис. грн, з них: 401,665 тис. грн з державного бюджету та 2306,437 тис. грн з районного бюджету.

Крім того, закуплено меблі для Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 на суму 67 тис. грн (кошти районного бюджету) та придбано комп’ютерну техніку для закладів загальної середньої освіти району на суму 500 тис. грн (кошти державного бюджету).

Всього на проведення поточних та капітальних ремонтів в закладах освіти (дошкільні, загальноосвітні та позашкільні) використано 15703,172 тис. грн з них: 4263,533 тис. грн з державного, 3394,47 тис. грн з обласного, 6548,355 тис. грн з районного та 608,819 тис. грн з місцевого бюджетів.

Основними пріоритетами на 2018 рік є вдосконалення матеріально-технічної бази та  проведення ремонту спортивних залів Глинської, Копитківської, Гільчанської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Мізоцького НВК, Івачківської ЗОШ І-ІІ ступенів, перекриття даху Ступнівського НВК, Здолбунівської гімназії, Копитківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Здолбунівської ЗОШ І ступеня № 7, заміна електромереж Здолбунівської ЗОШ І ступеня    № 7, П’ятигірської ЗОШ І-ІІ ступенів, Дерманської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, ЦТДЮ, Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, ремонт системи опалення Білашівського, Мізоцького НВК, заміна вікон та дверей Новосілківського, Маломощаницького НВК, Глинської, Копитківської, Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Кунинської ЗОШ І-ІІ ступенів, облаштування санвузлів Ступнівського НВК, Здовбицької ЗОШ               І-ІІІ ступенів, Івачківської,  Кунинської ЗОШ І-ІІ ступенів тощо.

Повноваження у галузі культури і туризму

Основна мета діяльності установ культури району –  забезпечення реалізації державної політики в галузі культури, охорони національної культурної спадщини, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, формування цілісного культурно-інформаційного простору та позитивного туристичного іміджу району, а також забезпечення доступності всіх видів культурно-дозвіллєвих  послуг для населення району.

У 2017 році в районі реалізовувались чотири цільові районні програми:

– Програма розвитку культури Здолбунівщини на 2013-2017 роки;

-Програма підтримки книговидання, сприяння книгорозповсюдженню та популяризації української книги в Здолбунівському районі на 2016 – 2020 роки;

– Програма розвитку туризму у Здолбунівському районі на 2016-2020 роки;

–  Програма розвитку музейної справи в районі на 2014-2020 роки.

Видатки на утримання установ культури у 2017 році склали 4451,9 тис. грн. Поряд з фінансуванням з районного бюджету від платних послуг установ культури  надійшло 87,6 тис. грн.

Протягом 2017 року в районі відбувались вагомі культурно – мистецькі заходи. Творчі аматорські колективи Здолбунівщини були учасниками багатьох обласних, всеукраїнських культурно – мистецьких заходів.

У районі функціонує 30 бібліотек,  з них: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та юнацтва, 2 міські бібліотеки-філії, 24 публічно-шкільні та 2 публічні сільські бібліотеки-філії.

У 2017 році бібліотечний фонд поповнився на 8438 примірники на загальну суму 274,1 тис. грн. Кожна  бібліотека системи отримала в середньому по 283 книги та по 10 назв періодичних видань.

Основними  джерелами поповнення фондів є реалізація:

– Програми розвитку культури Здолбунівщини на 2013-2017 роки, придбано 510 примірників документів на суму 179,7 тис. грн та передплачено 381 комплект періодичних видань на суму 47,0 тис. грн.;

-Програми підтримки книговидання, сприяння книгорозповсюдження та популяризації історичних досліджень у Рівненській області на 2015-2017 роки, придбано 45 примірників документів на суму 2,8 тис. грн;

– виконання Наказу Міністерства культури України від 13.10.2016 № 896 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек», придбано 47 примірників документів на суму 7,1 тис. грн;

– обласна державна програма «Українська книга», придбано 215 примірників документів на суму 15,6 тис. грн.

Бібліотечна система використовує можливості поповнення бібліотечних фондів за рахунок акцій по даруванню книг від користувачів, благодійних фондів і організацій.

Подаровано бібліотекам системи 337 примірників на суму 9,9 тис. грн.

За спеціальні кошти придбано 154 примірники документів на суму  6,4 тис. грн.

Одним із найважливіших напрямків роботи бібліотек є проектна діяльність.

Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва стала переможцем обласного  конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області «Зелений газон»: креативне використання простору бібліотеки для ефективного надання соціальних послуг. Загальний бюджет проекту складав 142,8 тис. грн, з них: 87,8 тис. грн – кошти з обласного бюджету, 43,8 тис. грн – кошти з районного бюджету, 11,2 тис. грн – кошти партнерів. За кошти районного бюджету придбано стільці та столи для облаштування конференц-зали.

Публічно-шкільна бібліотека с. Мала Мощаниця перемогла в районному конкурсі розвитку територіальних громад Здолбунівського району 2017 року представивши проект «Сучасній бібліотеці – сучасні вікна». Загальний бюджет даного проекту складав 37, 4 тис. грн, з них: кошти з районного бюджету 26,2 тис. грн, кошти з бюджету Маломощаницької сільської ради – 11, 2 тис. грн. Завдяки отриманим коштам в приміщенні, де розміщено бібліотеку, встановлено енергозберігаючі вікна.

В цьому ж конкурсі переможцем стала публічна бібліотека с. Здовбиця, представивши проект «Тепло та затишок у бібліотеці – запорука якісних бібліотечних послуг». Загальний бюджет даного проекту складав  33,9 тис. грн, з них: кошти з районного бюджету 23,7 тис. грн, кошти з бюджету Здовбицької сільської ради – 10,2 тис. грн. За кошти гранту в бібліотеці встановлено енергозберігаючі вікна, здійснено поточний ремонт системи опалення, придбано стільці та екран до відео проектора.

Протягом року проводилось вивчення та збір орієнтовного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини району для розгляду і внесення їх до обласного та Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини.

У Здолбунівському районному будинку культури  створюється електронна  база даних  (пісенна та музична спадщина Здолбунівщини).

У 2017 році коштами районного бюджету профінансовано придбання та поточний ремонт будівлі музею на суму 446,0 тис. грн. Зокрема, 75 тис. грн – на придбання та встановлення 11 внутрішніх дверей між залами; 50тис. грн – на придбання вікон, дверей та вітрин; 28 тис. грн – на поточний ремонт зали № 1 – «Первісної історії та середньовіччя»; 18,9 тис. грн – послуги приєднання електроустановок, вимірювання опору ізоляції; 9,6 тис. грн – на придбання та встановлення віконних решіток, господарські товари – 2,4 тис. грн.

Проводиться капітальний ремонт покрівлі та частини приміщень Здолбунівського районного історико-краєзавчого музею, на даний час використано 70,0 тис. грн.

В районі функціонує Здолбунівська та Мізоцька музичні школи. Кількість учнів в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах району   складає 430 чоловік. Відповідно до чинного законодавства в школах безоплатно  навчається  149 дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

У 2017 році педагогічні та учнівські колективи здобули 34 призових місця на обласному огляді-конкурсі серед шкіл естетичного виховання.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури протягом 2017 року проводились:

– капітальний ремонт будівлі Здолбунівської музичної школи Здолбунівської районної ради Рівненської області по вул. Ясна, 5, м. Здолбунів на загальну суму 1448,6 тис. грн (10,0 тис. грн – кошти  районного бюджету, 1438,6 тис. грн – кошти  державного бюджету);

– капітальний ремонт приміщень Здолбунівської музичної школи по  вул. Пушкіна, 36 на загальну суму 80,0 тис. грн (кошти районного бюджету);

– капітальний ремонт системи опалення із встановленням вузла обліку теплової енергії в приміщені Здолбунівської музичної школи по   вул. Пушкіна, 36 на загальну суму 489,1 тис. грн (196,4 тис. грн – кошти районного бюджету, 292,7 тис. грн – кошти обласного).

Крім того, за рахунок різних джерел фінансування проводилися реставраційно-ремонтні роботи у закладах культури району:

Назва установи

Найменування заходу/ проведені роботи Сума, тис.грн

Джерела фінансування

Здолбунівська музична школа по вул. Ясна, 5, м. Здолбунів Капітальний ремонт будівлі

1448,6

1438,6 тис.грн – державний бюджет,

10,0 тис.грн – районний бюджет

Здолбунівська музична школа по вул. Пушкіна, 36, м. Здолбунів Ремонт будівлі,  (заміна вікон та дверей)

80,0

Районний бюджет
Здолбунівська центральна районна бібліотека Поточний ремонт

12,3

Районний бюджет
Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва Поточний ремонт

50,0

Районний бюджет
Бібліотека с. Мала Мощаниця Поточний ремонт

10,0

Районний бюджет
Бібліотека  с.Новомильськ Поточний ремонт

29,0

Кошти Копитківської сільської ради
Бібліотека  с.Новосілки Поточний ремонт

0,5

Благодійні кошти
Клуб  с.Миротин Реконструкція

1354,4

Державний бюджет
Будинок культури с. Івачків Капітальний ремонт

1118,9

Державний бюджет
Клуб с. Нова Мощаниця Капітальний ремонт

415,5

Районний бюджет
Клуб с. Новосілки Капітальний ремонт

321,0

Районний бюджет
Сільський клуб с. Лідаво Поточний ремонт

47,1

29,8 тис.грн – районний бюджет, 17,3  тис.грн – місцевий бюджет
Сільський будинок культури Глинської сільської ради Ремонт кабінету гурткової роботи, гримерної кімнати, частковий ремонт покрівлі,

63,0

Місцевий бюджет
Будинок культури с. Здовбиця Поточний ремонт даху та огорожі прилеглої території

89,8

Місцевий бюджет
Будинок культури  с. Уїздці Поточний ремонт

6,8

Місцевий бюджет
Районний будинок культури Поточний ремонт

2,5

Районний бюджет
Клуб с. Стара Мощаниця Зроблена експертна оцінка на перекриття і ремонту даху

1,1

Районний бюджет
Півченський сільський будинок культури Поточний ремонт

0,6

Місцевий бюджет
Селищний будинок культури Мізоцької селищної ради Поточний ремонт

106,0

35,0  тис.грн – районний бюджет

71,0 тис.грн  – місцевий бюджет

Сільський клуб с. Орестів Поточний ремонт

65,9

23,7  тис.грн – районний бюджет

42,2 тис.грн  – місцевий бюджет

 

Будинок культур с. Копиткове Освітлення глядацької зали

29,8

Місцевий бюджет
Будинок культури  с. Гільча Друга Ремонт електропроводки

16,1

Місцевий бюджет
Сільський клуб с. Залісся Поточний ремонт

0,9

Місцевий бюджет
Здолбунівський міський клуб Перевірка електромережі

0,7

Спеціальні кошти
ВСЬОГО

5270,5

На зміцнення матеріально-технічної бази (оновлення інструментарію, придбання сценічних костюмів для аматорських колективів установ культури) з різних джерел фінансування було використано 514,4 тис.грн.

З метою забезпечення регулювання у сфері енергозбереження, впровадження енергозберігаючих технологій було проведено:

Назва установи

Найменування заходу/ проведені роботи Сума, тис.гн

Джерела фінансування

Приміщення Здолбунівської музичної школи по вул. Пушкіна, 36, м.Здолбунів Капітальний ремонт системи опалення із встановленням вузла обліку теплової енергії

489,1

196,4 тис.грн – районний бюджет, 292,7 тис.грн – обласний бюджет
Здолбунівська центральна районна бібліотека Заміна вікон 14 шт.

Заміна вхідних дверей

1 шт.

127,8

Районний бюджет
Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва Заміна вікон 4 шт.

19,0

Районний бюджет
Публічно-шкільна бібліотека с.Мала Мощаниця Заміна вікон 7 шт.

37,4

26,2 тис.грн – районний бюджет, 11,2 тис. грн –  кошти Маломощаницької сільської ради
Публічна бібліотека           с. Здовбиця Заміна вікон 4 шт.

Поточний ремонт системи опалення

20,5

17,2  тис.грн – кошти районного бюджету, 3,3  тис.грн – кошти Здовбицької сільської ради
Пункт видачі с.Лідаво публічно-шкільної бібліотеки с. Гільча Друга Заміна вікон 4 шт.

7,4

Кошти Урвенської сільської ради
Публічно-шкільна бібліотека с. Копиткове Заміна вікон 3 шт.

13,0

Кошти Копитківської сільської ради
Публічно-шкільна бібліотека с.Новосілки Заміна вікон 4 шт.

24,0

Районний бюджет
Сільський будинок культури Бущанської сільської ради Ремонт опалювальної системи, вікна 10 шт., двері  2 шт.

193,2

137,7 тис. грн – районний бюджет

40,5 тис. грн – місцевий бюджет

15,0 тис. грн – благодійні кошти

Будинок культури

с. Глинськ

Заміна вікон, дверей, поточний ремонт даху та гурткової  кімнати)

63,0

63,0 тис. грн (заміна вікон – 6 шт., дверей –    3 шт., поточний ремонт даху та гурткової кімнати)
Будинок культури

с. Дермань Другий

Заміна вікон, дверей,  ремонт системи опалення)

190,4

190,4 тис. грн (заміна вікон – 11 шт, дверей –     2 шт., ремонт системи опалення)
Будинок культури с. Ступно Заміна вікон 7 шт.

40,0

Районний бюджет
Сільський клуб

с. Йосипівка

Купівля вікон 3 шт.

 

5,7

Районний бюджет
ВСЬОГО  

1230,5

 Районний бюджет

Туризм

Протягом звітного періоду здійснювались заходи щодо становлення місцевого туристичного продукту, зокрема промоцію, інформаційний супровід, апробацію  туристичного маршруту «Здолбунівщина  Мальовнича».

01-02 липня 2017 року клубом велолюбителів Рівного проведено дводенний веломарафон «Велика пригода у Дермансько-Острозькому національному природному парку».  В межах підготовки до цієї події, було промарковано 63 кілометри велосипедного маршруту. Було розроблено та винесено на електронну карту маршрут руху, об’єкти туристичної інфраструктури та пам’ятки природи. Подія широко висвітлювалась у соціальних мережах.

06-07 липня 2017 року в селі Буща було проведено етно-еко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ». В процесі підготовки до фестивалю було розроблено велику кількість туристичних та презентаційних матеріалів, котрі популяризують Здолбунівщину та фестиваль зокрема.

Розроблено логотип та проведено брендування туристичної галузі Здолбунівського району «Здолбунівщина туристична». Логотип «Здолбунівщина туристична» є універсальний та передбачено його використання на багатьох туристичних рекламно-поліграфічних продуктах.

Також розроблено та виготовлено буклет із використанням нового дизайну «Здолбунівщина туристична». Значна частина інформації в ньому дублюється англійською мовою.

Розроблено та встановлено десять великих інформаційних стендів на території меморіального комплексу «Героям Гурбинської битви».

Популяризується екологічна еко-стежина «Від Волині до Поділля». Це піший туристичний маршрут протяжністю 4,5 км, який пролягає по території Дермансько-Острозького національного природного парку.

В 2017 році при Здолбунівській центральній районній бібліотеці створено туристичний клуб «РідноКрай», основним завданням якого є підтримка та популяризація туризму, краєзнавства  в Здолбунівському районі, задоволення потреб громади.

Завдяки співпраці Здолбунівської центральної районної бібліотеки та Національного природного парку «Дермансько-Острозький» було організовано та проведено «Великий зимовий облік птахів».

Здолбунівська центральна районна бібліотека у 2017 році стала однією з 147 учасниць загальноукраїнського проекту «Display-кросінг – 2017». В рамках проекту в бібліотеці діяла виставка «МРІЙ! ЧИТАЙ! МАНДРУЙ!», пов’язана з туризмом.

Проводилась роз’яснювальна робота щодо паспортизації об’єктів культурної спадщини.  На даний час  паспорти мають 4 пам’ятки архітектури місцевого значення (костел в м. Здолбунів, церква Різдва Богородиці в с. Білашів, Здвиженська церква в с. Богдашів та Михайлівська церква в  с. Здовбиця).

У районі зареєстровано 75 релігійних  організацій,  з них:  30 – УПЦ,  21 – УПЦ Київського Патріархату (в т.ч. Свято-Троїцький жіночий монастир УПЦ та Свято-Воскресенський чоловічий монастир на повстанських могилах Рівненської Єпархії  УПЦ КП),  одна – Римо – Католицька церква, одна – Українська Греко – Католицька Церква та 22 молитовні будинки протестантських церков.

Протягом звітного періоду  проводились заходи щодо  запобігання загостренню міжконфесійних відносин.

Повноваження у галузі охорони здоров’я

Робота закладів охорони здоров’я району спрямована на реалізацію завдань щодо подальшого реформування галузі і поліпшення якості надання  медичної допомоги населенню.

В районі діє мережа лікувально-профілактичних закладів району, яка нараховує 41 медичний заклад, а саме: центральна  районна лікарня, комунальний заклад охорони здоров’я «Районна стоматологічна поліклініка Здолбунівської районної ради Рівненської області», комунальний заклад охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» (до складу  якого входять 11 амбулаторій ЗПСМ та 27 ФАПів), оздоровчий лікарський пункт на філії «Волинь-цемент» ПАТ «Дікергофф цемент Україна»).

З метою зміцнення матеріально – технічної бази, якісного надання послуг та здійснення лікувально – діагностичного процесу на первинному рівні комунальним закладом охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» за кошти районного бюджету:

Придбано:

–  2 бінокулярних мікроскопи в Здолбунівську № 3 та Гільчанську АЗПСМ на суму 24 тис. грн;

– електронну дитячу вагу для ФАПу с.Борщівка – 1,3 тис. грн;

– 2 холодильника в АЗПМС № 4   – 14 тис. грн;

– медикаменти для невідкладної допомоги, реактиви, туберкулін, тощо – 154,8 тис. грн;

– матеріали для поточних ремонтів ФАПів і АЗПСМ району на суму 85 тис. грн;

– паливно-мастильні матеріали на суму 88 тис. грн;

– вогнегасники та інвентар для комплектації протипожежного щита  на суму 7 тис. грн;

– запчастини для ремонту автомобіля Будеразької АЗПСМ – 10 тис. грн.

Замінено 48 віконних блоків на металопластикові у Здолбунівській АЗПСМ № 4 (4 шт.), Гільчанській АЗПСМ (9 шт.), на ФАПах сіл Зелений Дуб (6 шт.), Цурків (5 шт.), Борщівка (6 шт.), Буща (8 шт.), Залісся (5 шт.), м. Мощаниця (5 шт.) на загальну суму 120,5 тис. грн.

Проведено:

електромонтажні роботи в адміністративному приміщенні на суму 20 тис. грн;

ремонт даху адміністративного приміщення центру, на що виділено 50 тис. грн із 155 тис. грн необхідних;

обробку дерев’яних конструкцій протипожежним засобом у Будеразькій АЗПСМ на суму 10 тис. грн.

Придбано і встановлено 5 електроконвекторів і 1 зонний лічильник на ФАПі с. Спасів в рамках реалізації районного проекту – співфінасування 8,75 тис. грн (сільський бюджет – 3,75 тис. грн).

Виділено на оплату відряджень працівникам – 30 тис. грн.

За рахунок субвенції міського, селищного, сільських  бюджетів районному бюджету:

Придбано:

– сумки-укладки фельдшера для ФАПів сіл Озерко, Уїздці, Кунин, Залісся, Миротин – 13 тис. грн;

– електронні дитячі ваги для ФАПів Озерко, Миротин, Залісся – 4,2 тис. грн;

– мішки Амбу  для ФАПів сіл Залісся, Озерко – 2,4 тис. грн;

– холодильник і пральна машина для Мізоцької АЗПСМ – 14,6 тис. грн;

– ноутбуки (ПК) для Мізоцької АЗПСМ (2 шт.), Глинської АЗПСМ (1 шт.) – 30 тис. грн;

– меблі для ФАПу с.Новосілки – 5,8 тис. грн;

– матеріали для автономного водопостачання та водовідведення ФАПу с. Ільпінь та поточних ремонтів ФАПів сіл Ільпінь, Орестів – 20 тис. грн;

– вхідні металеві двері для Гільчанської АЗПСМ та ФАПу с.Івачків – 14 тис.грн.,

– запчастини для ремонту автомобіля Здовбицької АЗПСМ – 2,315 тис. грн.

Виготовлено технічні паспорти на будівлі Дерманської АЗПСМ та 12 ФАПів району – 14,4 тис. грн.

Проведено оплату праці медичних сестер за чергування на пляжах міста – 27 тис. грн.

Встановлено 3 електроконвектори на ФАПі с. Спасів в рамках реалізації районного проекту.

За позабюджетні кошти придбано:

мікроскоп для АЗПСМ № 4 – 12 тис. грн;

ноутбуки 2 шт., принтери 2 шт. – 27,6 тис. грн.

Видатки загального фонду на утримання комунального закладу охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» станом на 01.01.2018 склали 15 969 660 грн, видатки спеціального фонду – 366 923 грн.

Вторинна (спеціалізована) медична допомога в Здолбунівському районі надається Здолбунівською центральною районною лікарнею.

Загальна кількість стаціонарних ліжок становить 225, показник забезпечення населення лікарняними ліжками 39,2 на 10 тисяч населення.

У Здолбунівській центральній районній лікарні забезпеченість лікарями складає 13,4 на 10 тисяч населення, забезпеченість працівниками середнього медичного персоналу – 32,9 на 10 тисяч населення.

Кадрове забезпечення мережі лікувально-профілактичних закладів загалом задовільняє потреби надання медичної допомоги населенню.

Бюджетні видатки загального фонду на утримання Здолбунівської центральної районної лікарні станом на 01.01.2018  склали 33 681 198,54 грн.

Бюджетні видатки спеціального фонду станом на 01.01.2018 склали 414 776,97 грн.

Протягом  2017 року  було  залучено позабюджетних коштів   на  суму  2 939 938,49 грн.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази Здолбунівської центральної районної лікарні у 2017 році:

– завершено капітальний ремонт фасаду будівлі пологового відділення на суму 237,67 тис. грн;

– проведено заміну вікон на енергозберігаючі по відділеннях Здолбунівської центральної районної лікарні на суму 194,1 тис. грн;

– проведено поточний ремонт харчоблоку на суму 198,16 тис. грн;

– проведено поточний ремонт операційного блоку травматологічного відділення на загальну суму 99,923 тис. грн;

– введено в експлуатацію побудовану «соляну шахту» в поліклінічному корпусі та здійснено косметичний ремонт коридорів поліклініки на суму 28,6 тис. грн;

– проведено поточний ремонт лабораторії реанімаційного відділення на суму 5,8 тис. грн;

– здійснено косметичний ремонт сходових маршів терапевтичного та хірургічного корпусів на суму 1 тис. грн;

– відремонтовано підлогу перехідної галереї між хірургічним і терапевтичним корпусами на суму 1,9 тис. грн;

– замінено традиційні освітлювальні прилади на сучасні енергоефективні джерела світла (заміна лампочок на ЕЗ) на загальну суму 11,9 тис. грн;

–  проведено косметичний ремонт бухгалтерії на суму 5 тис. грн;

– проводиться капітальний ремонт під’їзної (рампи) терапевтичного корпусу, вартість згідно договору складає  702,35 тис. грн;

– забезпечено здійснення централізованих заходів для хворих на цукровий діабет на суму  711,1 тис. грн;

– закуплено автозапчастини для санітарного автомобіля на суму 9,86 тис. грн.

Протягом 2017 року Здолбунівською центральною районною лікарнею закуплено медичне обладнання та інвентар на суму 18 180 грн, обладнання на суму 25 750 грн, за кошти спеціального фонду закуплено медичного інвентаря на суму 40 445 грн, медичних виробів на суму 5 040 грн, обладнання на суму 14 150 грн.

Крім того, у 2017 році Здолбунівською центральною районною лікарнею одержано благодійну допомогу від організацій та підприємств на суму  46 014,90 грн.

Також залучено гуманітарну допомогу від Міжнародного благодійного фонду «МИР», Благодійного фонду «Нова Країна», Християнської  медичної  асоціації  Рівненської  області  на загальну суму 1 016 897,10 грн.

Отримано від благодійних організацій « Волинь Велика» та БФ «Допомога і підтримка» – 117 985,89 грн.

Повноваження у галузі фізичної культури та спорту

Робота райдержадміністрації у 2017 році була направлена на реалізацію державної політики в галузі фізичної культури і спорту у Здолбунівському районі.

Для забезпечення розвитку фізичної культури і спорту у Здолбунівському  районі реалізуються програми:

– Програма розвитку футболу в Здолбунівському районі, на реалізацію заходів якої з районного бюджету у 2017 році було виділено 50 тис. грн, та надано субвенцію з міського бюджету в розмірі 40 тис. грн;

– Програма  розвитку фізичної культури і спорту в Здолбунівському районі, на реалізацію заходів якої з районного бюджету у 2017 році було виділено 95 тис. грн.

У Здолбунівському  районі функціонує:

1)  4 гуртки підліткових клубів за місцем проживання спортивного напрямку (1 – робота з дітьми з вадами здоров’я (м. Здолбунів); 1 – шахів  (м. Здолбунів);  2 – фізкультурно-спортивного напрямку (м. Здолбунів, с. Гільча Друга), які охоплюють своєю роботою  108 дітей .

Для забезпечення ефективної роботи підліткових клубів за місцем проживання та навчально-тренувального процесу, з районного бюджету на 2017 рік було виділено 459 тис. грн.

2) Дитячо-юнацька спортивна школа Здолбунівської районної ради Рівненської області в якій розвиваються 7 видів спорту (боротьба вільна, футбол, баскетбол, легка атлетика, важка атлетика, велоспорт, бокс), працює 16 тренерів (з них 9 штатних), у яких займається 550 дітей.

Найбільша частка спортивних споруд, в яких проводиться тренувальний процес спортсменів, належить закладам освіти.  Проте майже усі спортивні споруди не відповідають вимогам та стандартам.

Для забезпечення діяльності  дитячо-юнацької спортивної  школи Здолунівської районної ради у 2017 році виділено 1625 тис. грн, в тому числі, для участі та проведення  спортивно-масових заходів.

Загалом заняттями у дитячо-юнацькій  спортивній  школі  та у клубах за місцем проживання охоплено  658 дітей, а це понад 10 відсотків учнівської молоді району.

У фінансовому забезпеченні на галузь фізичної культури і спорту з районного бюджету виділено:

Роки

Фінансування галузі фізичної культури і спорту в цілому

2012 рік

954,5 тис. грн

2013 рік

868,2 тис. грн

2014 рік

747,6 тис. грн

2015 рік

955,6 тис. грн

2016 рік

1280,9 тис. грн (без будівництва)

2017 рік

2352,272 тис. грн  (без будівництва)

Призначення

Виділено кошти на 2017 рік, грн

Утримання клубів підлітків за місцем проживання

459381,00

Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту

138545,00

Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту

46840,00

Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл

1625506,00

Фінансова підтримка місцевих осередків (рад)  всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості  (Райрада “Колос”)

71200,00

Підтримання спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні (одноразова грошова винагорода переможцям і призерам  та їх тренерам)

10800,00

Реалізація заходів щодо інвестиційного розвитку територій

6000000,00

Збільшення фінансування спортивної галузі дало змогу збільшити кількість проведення спортивних заходів та  збільшити кількість їх учасників.

Протягом 2017 року профінансовано та проведено 90  спортивно-масових заходів (у 2016 році  – 63), в тому числі: 7 –  начально-тренувальних зборів.

Дитячо-юнацькою спортивною школою Здолбунівської районної ради Рівненської області з метою якісної підготовки спортсменів до змагань з футболу (участь у ДЮФЛ Рівненської області) у 2017 році проведено один начально-тренувальний збір.

Вихованці Здолбунівської ДЮСШ у 2017 році взяли участь у 50 спортивних змаганнях, в яких було задіяно 1447 спортсменів (2016 рік у 59 заходах задіяно 1125 спортсменів).

До загальної скарбнички спортивних досягнень спортсменів Здолбунівщини, завдяки роботі  тренерсько – викладацького складу за 2017 рік виховано та зараховано:

133 –  спортсмени яким присвоєно спортивні юнацькі розряди;

9 – спортсменів яким присвоєно  І-й дорослий спортивний розряд;

2 – спортсмени яким присвоєно звання кандидата в майстри спорту (в ігровому виді спорту).

Згідно положення «Про матеріальне заохочення спортсменів вищої категорії та їх тренерів» затвердженого «Програмою розвитку фізичної культури і спорту в Здолбунівському районі» у 2017 році грошових винагород спортсменам та їх тренерам виплачено на суму 10,8 тис. грн (у 2016 році – 4,2 тис. грн).

Здолбунівськими тренерами за останні роки виховано:

76 кандидатів у майстри спорту (з них: 50 – важка атлетика, 5 – вільна боротьба, 17 – велоспорт,   2 – легка атлетика, 2 – бокс, 2 – баскетбол).

28 майстрів спорту України ( 22 – важка атлетика, 3 – вільна боротьба,  2 – велоспорт, 1 – бокс).

Сергій Астахов вперше в історії України виконав норматив майстра спорту у 14-річному віці.

5 майстрів спорту міжнародного класу (Юрій Воскобойніков, Сергій Астахов, Андрій Демчук, Микола Гордійчук, Анатолій Мушик – важка атлетика).

7 чемпіонів Європи (Юрій Воскобойніков, Андрій Демчук, Микола Гордійчук (3), Наталія Драбчук, Олексій Астахов), 1 срібний призер чемпіонату Європи (Микола Болотнюк – вільна боротьба), 3 бронзових призери чемпіонату Європи (Анатолій Мушик – важка атлетика, Чабан Микола – вільна боротьба, Харитонюк Олександра – бокс).

1 чемпіон світу (Юрій Воскобойніков – важка атлетика).

3 учасники Олімпійських ігор (Андрій Демчук (важка атлетика – 11 місце), Микола Гордійчук (важка атлетика – 10 місце), Анатолій Мушик (важка атлетика – 8 місце).

Загалом спортсменами району було встановлено 75 рекордів України.

Повноваження у галузі молодіжної політики та соціального захисту дітей

Молодіжна політика

Райдержадміністрацією проводяться різноманітні культурно-просвітницькі акції, розважальні програми.

Під час зимових канікул для вихованців підліткових клубів за місцем поживання організовано та проведено відпочинок «Зимові розваги» у приміщенні Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва.

У програмі відпочинку 05, 06, 10, 11 січня 2017 року були проведені пізнавально-ігрові заняття, майстер-класи з новорічного дизайну, квест, спортивний фестиваль.

У лютому 2017 року було проведено пізнавально-розважальне свято «Під знаком Купідона» для учасників клубів за місцем проживання Здолбунівського району.

З метою пропаганди здорового способу життя серед дітей та молоді у березні 2017 року відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації проведено молодіжний спортивний фестиваль «Здорова молодь – здорова нація» для дітей та молоді Здолбунівського району.

3 метою піднесення естетично-виховної ролі у сім’ї жінки, як берегині родини проведено заходи з нагоди відзначення Дня матері.

Проведено розважально-ігрову програму для дітей – учасників пришкільних таборів з денним перебуванням, присвячену міжнародному Дню захисту дітей.

З метою організації змістовного дозвілля дітей та молоді, залучення молоді до активного громадського життя 25 червня 2017 року проведено ряд молодіжних заходів з нагоди святкування Дня молоді.

09-10 вересня 2017 року в ХХІІ спортивних іграх інвалідів Рівненщини присвячених Дню фізичної культури і спорту брали участь 3 учасники Здолбунівського району – вихованці підліткового клубу за місцем проживання «Повір у себе». У змаганнях з армспорту ураженнями опорно – рухового апарату перше місце виборов Грабінов Дмитро, а Сумський Олег здобув друге місце.

23-24 вересня 2017 року у Кубку Рівненської області з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно – рухового апарату, вадами зору, слуху та розумового і фізичного розвитку брали  участь 3 вихованці підліткового клубу за місцем проживання «Повір у себе». Золоті нагороди у бігу на 800 м по своїх нозологіях здобули Грабінов Дмитро і Грабік Тимофій. Іван Зощук посів друге місце у штовханні ядра та метанні диска.

У жовтні 2017 року було проведено  ряд заходів з профілактики вживання наркотичних речовин у молодіжному середовищі – просвітницькі заняття для учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. Діти та молодь дізналися більше про наркотичні речовини, їхню шкідливу дію на організм людини, обговорили причини вживання наркотиків підлітками та шляхи запобігання розвитку наркоманії. Переглянули науково-популярні ролики з профілактики вживання наркотичних речовин, було розповсюджено інформаційні буклети.

10 листопада 2017 року відбувся чемпіонат команд клубу веселих та кмітливих серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м.Здолбунів та Здолбунівського району. Метою КВК було організація змістовного довкілля, пошуку, розвитку і підтримки талановитої, обдарованої молоді. Захід був організований відділом у справах молоді та спорту Здодбунівської районної державної адміністрації за підтримки  Християнської Спілки молоді Здолбунова.

Керівники підліткових клубів за місцем проживання взяли участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства».  Серед школярів, підлітків та молоді проведено анкетування  «Що я знаю про насильство», бесіди на теми «Забезпечення прав людини», «Попередження насильства в сім’ї»,  «Булінг. Кібербулінг. Як уберегтися», «Протидія насильству у дитячому та молодіжному середовищі». Розповсюджено серед школярів інформаційні буклети: «Стоп насильству!», «Знай свої права».

Спільно з МГО YМСА Здолбунова у рамках проекту «Захист прав дітей. Попередження насильства у навчальних закладах м. Здолбунів» у загальноосвітніх школах серед учнів, вчителів, батьків проводиться дослідження проблеми насильства «Соціально-психологічний клімат у навчальному закладі».

23-24 листопада 2017 року у Кубку Рівненської області з шашків серед спортсменів з ураженнями опорно – рухового апарату, вадами зору та слуху брали  участь 5 вихованців клубу за місцем проживання «Повір у себе». Друге місце серед юнаків посів Грабік Тимофій.

При відділі у справах молоді та спорту райдержадміністрації працює 5 клубів за місцем проживання, у яких мають змогу займатися діти, підлітки, молодь. З метою формування та пропагування здорового способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, створення сприятливих умов  для підтримки дітей та підлітків, розвитку фізичної культури і спорту підліткові клуби за місцем проживання пррацюють у сільській місцевості.

Серед п’яти підліткових клубів два спортивного напрямку, два – художньо-естетичного, один – проводить роботу з дітьми, які мають вади здоров’я. Клуби відвідує 168 дітей.

З метою реалізації районної програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2014-2017 роки, схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 27 грудня 2013 року № 564, у 2017 році із загального фонду  районного бюджету обласному  бюджету  було передано іншу субвенцію в сумі 100 тис. грн для компенсації вартості путівок шляхом надання грошової допомоги на оздоровлення дітей Здолбунівського району через безготівкове перерахування дитячим закладам оздоровлення та відпочинку, санаторіям Рівненської області.

У 2017 році оздоровлено 5 дітей-сиріт та 1 дитина учасника АТО в ДПУ МДЦ «Артек» Київської області, 5 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей у ДП УДЦ «Молода гвардія» м. Одеса, 15 дітей соціально незахищених категорій у ДЗОВ СТ «Агатівка» Гощанського району, 32 дитини – у ПДЗОВ ОДСОК «Країна мрій» Острозького району, 13 дітей – у КПДСОК «Електронік-Рівне».

3150 дітей шкільного віку охоплені відпочинком в пришкільних таборах з денним перебуванням та мовних таборах, з них 1907 – діти пільгових категорій. Дітям організовано екскурсії у зоопарк м. Рівне, проведено спортивний захід до Дня олімпійського бігу та Дня захисту дітей.

Загалом по району оздоровлено 3297 дітей соціально незахищених категорій, що становить 49,0 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

Соціальний захист дітей

З метою координації зусиль органів державної влади щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення належних умов для всебічного розвитку та виховання дітей до кінця 2017 року у районі діяла Програма щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2019 року, схвалена розпорядженням голови райдержадміністрації від 12.04.2017 № 192.

На реалізацію програми у 2017 році з районного бюджету виділено  25 тис. грн, з них:

–   8 тис. грн на заходи присвячені Дню Святого Миколая;

– 12 тис. грн на проведення профілактичних заходів (рейдів) та профілактичної роботи у сім’ях;

–   5 тис. грн на проведення заходів до Дня захисту дітей.

Станом на 01.01.2018 на обліку в райдержадміністрації перебуває 121 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування (29 дітей-сиріт, 92 дитини, позбавлені батьківського піклування).

В сім’ях опікунів, піклувальників проживає – 87 дітей, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу перебуває 31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, 28 дітей перебуває на обліку на усиновлення, 2 дітей перебувають в спеціальних інтернатних закладах.

З метою впровадження сімейних форм влаштування та поліпшення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення найбільш повного захисту їх інтересів в Здолбунівському районі функціонують п’ять дитячих будинків сімейного типу та чотири прийомні сім’ї.

В даних сім’ях виховується 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Райдержадміністрацією постійно надається допомога у вирішенні питань навчання, лікування, оздоровлення вихованців, забезпечується контроль за умовами проживання, виховання та розвитком дітей.

Фінансування п’яти дитячих будинків сімейного типу та чотирьох прийомних сімей здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.2008  № 328.

На обліку в райдержадміністрації перебуває дві сім’ї кандидатів в усиновителі, які бажають усиновити дітей до 6 років.

Протягом 2017 року внутрішньосімейних усиновлень не було.

З метою виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, неповнолітніх, схильних до вчинення правопорушень та інших негативних проявів у підлітковому середовищі щомісячно проводяться рейди  «Діти вулиці», «Вокзал».

Повноваження у сфері соціального захисту населення

У Здолбунівському районі забезпечено дотримання встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових та конституційних гарантій у сфері соціального захисту.

За різними видами допомог, пільг та житловою субсидією протягом 2017 року звернулося  24,1 тис. громадян, нараховано та виплачено допомог на загальну суму 212,2 млн грн (у 2016 році – 226,9 млн грн).

На обліку в Єдиному державному раєстрі  перебуває 17553 пільговиків, в т.ч. ветеранів війни – 1996 осіб, ветеранів праці  – 3258 осіб, інвалідів – 2992, осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 850 осіб, багатодітних сімей – 796 осіб, дітей війни – 4501 особа.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації протягом  2017 року в управління соціального захисту населення райдерж-адміністрації звернулось 257 інвалідів та дітей – інвалідів (у 2016 році – 292).

Видано 352 направлення для забезпечення засобами реабілітації. Інвалідів впродовж року забезпечено 122 засобами реабілітації (кріслами колісними, милицями, палицями, ходунками, іншими допоміжними засобами, а також отримано 372 різних видів протезів, ортезів, ортопедичного взуття та інших засобів).

Протягом 2017 року надійшло  17 598 заяв на призначення житлових субсидій, які опрацьовані в повному обсязі.

Жителям району нараховано 121,2 млн грн  субсидій.

Готівкову субсидію на придбання твердого палива нараховано для 1179 домогосподарств на суму 3,6 млн грн та пільг 239 домогосподарств на суму 352,5 тис. грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдерж-адміністрації перебуває 120 осіб (з них 35 дітей), які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Для даної категорії осіб у 2017 році виплачена адресна щомісячна допомога на загальну суму 488,3 тис. грн.

Також  на обліку в ЄДАРП перебуває 553 учасники бойових дій з числа учасників АТО.

У 2017 році три  особи отримали статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, 2 – інваліда війни, 1 – учасника війни.

Одній сім’ї загиблого учасника АТО та  двом інвалідам війни з числа учасників АТО   придбано житло.

24  учасники бойових дій отримали санаторно-курортні путівки,  7 осіб отримали направлення на професійне навчання.

Відповідно до рішення районної комісії з розгляду звернень громадян  336 особам  за рахунок коштів районного бюджету виплачено одноразову допомогу  на суму 1 303,9 тис. грн.

Повноваження щодо здійснення необхідних заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району

У Здолбунівському  районі здійснюються заходи щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

В 2016-2017 роках проведено 8 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких розглянуто 20 питань щодо забезпечення належних умов життєдіяльності населення району.

Здолбунівською райдержадміністрацією здійснювались заходи з виконання завдань і функцій щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Проводилася інвентаризація  захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) на підприємствах, організаціях та установах району. Проінвентаризовано захисних споруд як об’єктів нерухомого майна 28 одиниць (25 % від наявності).

Здійснювався моніторинг технічного стану гідротехнічних споруд.

У звітному періоді проведені  штабні  тренування (навчання):

– штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту з виконання завдань під час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період на тему: «Ліквідація наслідків аварії на тепломережі КП «Здолбунівкомуненергія».

Здійснюються об’єктові навчання (тренування) на об’єктах господарської діяльності району.

В районі щорічно розробляється план першочергових запобіжних заходів, спрямованих на зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки.

На території Здолбунівського району знаходиться 22 потенційно небезпечних об’єкти, перелік яких затверджений на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  (рішення від 22 вересня 2017 року № 7).

– проведено ідентифікацію – 20 (90,9 %);

– 6 (27 % від ПНО)  визнано об’єктами підвищеної небезпеки;

– на 6 (100 %) потенційно небезпечних об’єктах розроблені та погоджені плани локалізації і ліквідації аварій;

– складено декларації безпеки ОПН- 6 (100 %);

– проведено експертизу декларації – 6 (100 %);

– паспортизовані – 22 (100 %) ПНО.

Протягом звітного періоду у районі  надзвичайних ситуацій місцевого рівня не було (3 випадки виявлення застарілих боєприпасів).

У районі встановлено одну стійку централізованого виклику (СЦВ) на 60 абонентів, включено абонентів до СЦВ – 39 (65 %). Наявна кількість: електросирен 6, радіоточок 407, у т.ч. в районному центрі 325 абонентів, у сільських населених пунктах 82 абонента. Кількість радіовузлів 5.

У 2017 році для створення автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту району було закуплено та обладнано автоматизоване робоче місце району (комплект) вартістю 43 тис. грн.

У районі на обліку знаходиться 100 протирадіаційних укриттів загальною міскістю 30 тис. чол. та 11 сховищ загальною місткістю  2,2 тис. чол. На всі споруди розроблені паспорти.

Через засоби масової інформації – газету «Нове життя» та  веб – сторінку Здолбунівської райдержадміністрації постійно проводилась робота по інформуванню, навчанню населення району щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій.

ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ

У 2017 році до бюджету Здолбунівського району надійшло трансфертів з державного бюджету у сумі 408089,6 тис.грн, що на 31,8 % або 98479,9 тис.грн більше надходжень за 2016рік , в т.ч.:

– базова дотація – 8 676,9 тис.грн, що на 1 356,0 тис.грн більше надходжень 2016року;

– стабілізаційна дотація – 1 345,2 тис.грн, що на 2 554,8 тис.грн менше надходжень 2016 року;

– субвенції з держбюджету на соціальний захист населення – 235089,4 тис.грн, що на 23,5% або на 44806,1 тис.грн більше надходжень 2016 року;

– освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 90943,5 тис.грн, що на 37,2% або на 24 652 тис.грн більше надходжень 2016 року;

– субвенція за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворився на початок бюджетного періоду зарахована у сумі 1071,3 тис.грн,.

– медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 45344,2 тис.грн, що на 30,6% або на 10637,9 тис.грн більше надходжень попереднього року;

– субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 5587 тис.грн, або 100% до річного плану;

– субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – 406,9 тис.грн, або 100% до річного плану.

– субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців – 1284,7 тис.грн або 99,7% до річного плану.

– субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітнвми потребами-  363,8 тис.грн, або 38,7% до річного плану;

– субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань- 858,8 тис.грн, або 99,3% до річного плану.

За рахунок трансфертів з Державного бюджету проведені видатки:

– субвенції на соціальний захист населення – 150255 тис.грн, кошти якої використані на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, послуг тепло- та водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот;  на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги – 82839,0 тис.грн.; на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та в прийомних сім’ях – 1995,1 тис.грн.

– освітня субвенція використана в сумі 85457,2 тис.грн в т.ч . виплата заробітної плати з нарахуваннями працівникам загальноосвітніх закладів – 85329,2 тис.грн., інші видатки – 78,7 тис.грн., придбання предметів  і обладнання довгострокового користування- 49,3тис.грн.

– медична субвенція використана в сумі 45336,3 тис.грн., з них на утримання центральної районної лікарні  – 29861,9 тис.грн., центру первинної  медико-санітарної  допомоги –  13754,4 тис.грн, стоматологічної поліклініки – 1720 тис.грн.

– базова та стабілізаційна дотації в сумі 10022,1 тис.грн використана в повному обсязі на утримання галузей соціально-культурної сфери.

ОРГАНІЗАЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ

Чисельність працівників Здолбунівської районної державної адміністрації складає 108,5 штатних одиниць  (апарат – 25, структурні підрозділи – 83,5). Станом на 01 січня 2018 року фактично працює  91 державний службовець, вакантних посад – 5.

Значна увага районної державної адміністрації приділялася питанню підвищення рівня професійної компетентності державних службовців. З початку 2017 року пройшли підвищення кваліфікації 27 державних службовців районної державної адміністрації у Рівненському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Один працівник структурного підрозділу районної державної адміністрації у 2017 році закінчив Національний університет водного господарства та природокористування за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Сім державних службовців продовжують навчатись у Національному університеті водного господарства та природокористування за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016  №246, забезпечено організацію проведення конкурсу на зайняття 12 вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В».

Здолбунівська районна державна адміністрація, як орган виконавчої влади, з урахуванням кадрового потенціалу, спроможна виконувати повноваження, передбачені діючим законодавством.

На завершення хочу подякувати за підтримку усім, хто допомагав нам не лише практичними діями, а й розумінням та конструктивними порадами.

Впевнений, що саме від наших спільних зусиль, значною мірою залежить як буде і надалі розвиватися промисловість, сільське господарство,   як житимуть люди в районі.

Здолбунівська районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з тим, аби продовжити започатковані кроки щодо збереження власного потенціалу району, відновлення процесів нарощення виробництва, стимулювання інвестиційної діяльності і, основне, недопущення зниження рівня життя населення та підтримки найуразливіших верств населення району.

Дякую за увагу!

Примітка:

Публічний звіт голови Здолбунівської райдержадміністрації про проведену роботу у 2017 році відбудеться 20 лютого 2018 року, о 10.00 год. в залі засідань Здолбунівської районної державної адміністрації, кабінет № 406.

Відповідальні особи:

Жовтанюк Ігор Богданович – керівник апарату райдержадміністрації;

Іванюк Олександр Миколайович – начальник управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації;

Дацюк Володимир Федорович – начальник відділу організаційно-інформаційного забезпечення та документообігу апарату райдержадміністрації.

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728