Меню
Герої не вмирають
Банери

Право на проходження курсу реабілітації на базі санаторно-курортних закладів за кошти Фонду соціального страхування України має кожна працевлаштована особа за наявності медичних показів.

Сьогодні всі застраховані особи мають гарантовану допомогу у відновленні їх здоров’я і працездатності в разі хвороби або травми.Якщо є медичні покази, Фонд фінансує повний курс лікування в санаторно-курортному закладі після інсультів, ортопедичних операцій, черепно-мозкових травм, операцій на серці, легенях, органах зору, після інфарктів міокарда тощо. Таке лікування триває до 24 днів залежно від профілю і не всі працівники мають можливість оплатити його самостійно. Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

З 01 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України було реформовано та переведено на адресність. Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно вибирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки було замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження реабілітації отримали всі заклади охорони здоров’я України, що мають відділення для стаціонарного лікування.

У грудні 2018 року правлінням Фонду було внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням з метою посилення контролю за якістю та обсягом реабілітації: програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, запроваджено показники ефективності реабілітації.

За період з січня по липень 2019 року Здолбунівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області направлено на реабілітацію до санаторно-курортних закладів 16 застрахованих осіб, із них: 3 особи після підгострого періоду інсультів, 8 осіб – підгострого періоду після операцій на опорно-руховому апараті, 3 особи – підгострого періоду інфаркту міокарда, одна особа з цукровим діабетом та одна особа з ревматологічним захворюванням. За підсумками відновного лікування 9 із 16 осіб повністю відновили працездатність.

 

Мельник А.А.,

головний спеціаліст медичних та соціальних послуг

Здолбунівського відділення

Анонси подій
Банери

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031